Přejít na obsah

PRIM v inzerci.


Doporučené příspěvky

Zdar. Jestli někdo prihazujete, tak ruce pryč. Je to Polsko zakamuflovany za číslovaný dynko, originální ručky a spatnou fotku. Popis zavádí na starý kus. Úseknout koule.

 

 

https://aukro.cz/luxusni-hodinky-prim-diplomat-top-stav-1968-6956759657

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

68.4 je u těchto replik "základní provedení" za 68.3 se většinou připlácí 500. Aspoň tak jsem to měl já. Řemínek pak za 350. Při troše dobré vůle se vejdeš do 5500 s pocitem že tam máš dobový 68.3, a neřešíš jestli se škrábnou nebo namočí.  Taky jsem je měl na občasné nošení ale sehnal jsem konečně "sbírkovky" takže když by byl zájem, přenechám i levněji než jsem koupil... :mobile:      

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to stejný jako se starejma českejma motorkama. V okamžiku kdy tam namontuješ jakýkoliv novovýrobní neoriginální díl, je konec, šmytec, vymalováno.  A nemáš vlastně starou jawu pařeza mustanga kejvačku nebo péráka či konopnici ...ale vlastně jen fejk skládačku. Smutné je že vedení v NMnMet nevyužilo situace a nenabídlo těm stovkám sběratelů a fandů nové díly na přijatelné ceny. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to stejný jako se starejma českejma motorkama. V okamžiku kdy tam namontuješ jakýkoliv novovýrobní neoriginální díl, je konec, šmytec, vymalováno.  A nemáš vlastně starou jawu pařeza mustanga kejvačku nebo péráka či konopnici ...ale vlastně jen fejk skládačku. Smutné je že vedení v NMnMet nevyužilo situace a nenabídlo těm stovkám sběratelů a fandů nové díly na přijatelné ceny. 

trošku motáš hrušky s jabkama, slušně řečeno. To že na hodinkách něco vyměníš, z nich neudělá fejk. Tady si řada členů šmrdlá pouzdra, lunety a nedělaj fejky. Jo, ze sběratelskýho, historickýho hlediska to cenu nemá, ale zas pro někoho to může být alternativa. Na nošení, machrování a jánevím k čemu ještě. Fejk se z toho stane v okamžiku, kdy na to dáš logo, ochrannou známku, která ti nepatří.

Totéž asi bude platit i pro starý český motorky, to je stejný extrém honěný patriotismem jak Primky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, aftermarket a kopie jen ženou ceny originálů i Eltonu nahoru. Včetně práce hodinářů. :)

Skvělý byznys, paradoxně pro všechny.

 

 

Já si to úplně nemyslím. Zrovna Igeny jsou smutný případ, kdy padělky hodnotu originálů snižují nebo lépe není v ceně takový růst jako třeba u Diplomatů, kde se "fejkování" zatím neděje ve velkém. Hodně lidí nechce Igeny nebo Primky sbírat. Chtějí jen jedny Igeny na nošení co by nejikoničtější československé hodinky z dob ve které vyrůstali oni nebo jejich rodiče. Takže se spokojí i s neoriginálním, byť hezkým kouskem. Dost lidí ani netuší co kupuje a nahrává tomu i zavádějící popis prodejů nebo aukcí. 

 

Jinými slovy, zahlcený trh relativně levnou napodobeninou, kupující neznalý problematiky snižuje poptávku po zdevastovaných originálech. 

 

Jak se k tomu staví nebo spíš nestaví Elton je další smutná záležitost. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeronimo: Smutný případ nevidím. Zdevastovaný originály tolik nerostou (jak by si asi obchodíci přáli), právě protože je to šrot, takže nejsou k ničemu ani pro sběratele, ani pro ty nostalgiky, o kterých píšeš. Zato pěkný stav se cení, no a kopie se prodávají taky vesele.

Smutní tedy mohou býti jen ti obchodníci se šrotem, těm byznys moc nejde, ostatní jsou veselí. :)

 

A Elton se k tomu staví dobře, obchod jde, ceny rostou, v pořádku, ne? Nebo co byste chtěli? Levné díly na kila?

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nééé, nekupuj to !!! Cifr je čína, ručky zřejmě taky. Armovací kroužek je ok, ale patří k jinýmu typu PS 2 a pouzdro bude patřit k armováku nebo obráceně tyto 2 věci jsou žřejmě spasovaný k sobě z PS 2.1 . Sklíčko není co tam má být, takže zase čínskej falzifikát. Korunka nemá bombírovaný čelo a vroubkování je moc jemný- čína A ta luneta, sice typ písma vypadá na výrobu Eltonu, ale zelená se nedělala. No a o pouzdru se nedá nic napsat, páč máš tady jen tudle fotku a na Aukro jsem se nedíval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...