Přejít na obsah

Plnicí pera a doplňky


Pepino65

Doporučené příspěvky

Svého času jsem nosil jako dělníka klasický školní faber castell  a nemohu si na něj stěžovat. Má dost pevný hrot, takže snese i trochu větší tlak.

 

Teď docela často nosím faber castell grip F a překvapuje mě, jak dlouho to pero vydrží bez použití a nezaschne. Není problém ho po měsíci otevřít a začít psát bez nějakého suchého startu atp. 

 

Lamy safari není špatné, ale neoslovilo mě. 

 

 

Upraveno uživatelem Pepino777
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
V 26. 11. 2023 v 13:12, Pepino777 napsal:

Ahoj vespolek, tušíte, zdali se dnes ještě dá u nás sehnat náplň do kuličkových per INOXCROM? Na google jsem nic nenašel.

pokud nenašel, vzal bych starou a šel navštívit papírnictví... hledal bych koh i nor velkoobsahovou...a porovnal tvar...ve skutečnosti jde o rozměry fyzické a koncovku náplně, což bude dle mého splňovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Ahoj, dostal jsem kdysi staré pero po dědovi a rád bych ho zkusil zprovoznit. Zdá se, že ta gumová část co fungovala jako pumpa ztrouchnivěla a díky tomu se rozpadla na dílky.

Můj dotaz je, jde někde pořídit celý nový vnitřek nebo alespoň novou gumovou část? Případně jak se to jmenuje?

Děkuji
 

IMG_2211.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Dobry den,

dostalo se ke mě staré pero a chtěl bych se zeptat zda někdo netuší výrobce, hodnotu či cokoliv o něm? Zkoušel jsem hledat na googlu, ale podle označení na peru jsem nenašel vubec nic.

Nápis ARGUMENT, znak Muže v kruhu nesoucího v podpaží štětec a pero

14K hrot 

zde přikládám několik fotek.

předem děkuji za jakoukoli odpověd.

415174369_239006412585304_5200951249455856522_n.jpg

416595642_7062116187208920_6723970541931063351_n.jpg

415169477_1017436542653210_2794226840663817952_n.jpg

416409566_886789876504071_5240403804821104470_n.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citovat

 

Argument was a German fountain pen brand owned by the Georg Karasch Fountain Pen Company and in business from the early 1920s through 1960s (within the DDR post-war). They had 2 production facilities which manufactured fountain pens and mechanical pencils; one on the Kürassierstrass in Lichterfelde (a suburb in the southwest corner of Berlin), and another in Sachsen. Their flagship-model was the "Füll-Fix" piston-filler, which came in a few sizes is easily identified by their Black celluloid barrels and black hard rubber caps with “Füll-Fix D.R.G.M. imprinted on the side.

Filling mechanisms are typically very robust - machined from aluminum - but have often oxidized after lying in a drawer or closet over the years, and require thorough cleaning to achieve smooth operation. I have been fortunate enough to add a few Argument pens to my collection; here are a few photos which include an early 1920s Safety pen and four 1930’s/early 40’s Füll-Fix piston fillers.

Interestingly, I came across an Argument postcard which the company mailed out to its customers right after the war:

It begged their business partners to be patient and that they hadn’t been forgotten, but that during the war their Berlin factory had been completely flattened, and though the factory in Sachsen remained intact, it was not producing pens just yet. (I suspect its tooling may have been converted to the arms/munitions industry, and needed time to re-tool back to peace-time pen production).

 

Viz https://www.facebook.com/FJFabrik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem to zase psychicky nevydržel a už je v balíčku na cestě a vůbec nemám ponětí jak bude naživo vypadat 😆 Ale na fotkách krása střídá nádheru a je to přesně můj africký styl :punk: MB Space Blue...

31-54-415_montblanc_04.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, African napsal:

Jsem to zase psychicky nevydržel a už je v balíčku na cestě a vůbec nemám ponětí jak bude naživo vypadat 😆 Ale na fotkách krása střídá nádheru a je to přesně můj africký styl :punk: MB Space Blue...

31-54-415_montblanc_04.jpg

Jak píšeš ... krása střídá nádheru. Předpokládám, že je plnící?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 29. 1. 2024 v 20:50, African napsal:

Jsem to zase psychicky nevydržel a už je v balíčku na cestě a vůbec nemám ponětí jak bude naživo vypadat 😆 Ale na fotkách krása střídá nádheru a je to přesně můj africký styl :punk: MB Space Blue...

 

Moc hezké. Jsem si nejdřiv myslel, že mám nějaký divný oko, ale ta sněhová špička je na tom víčku nějak utopená, že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, michalval napsal:

Moc hezké. Jsem si nejdřiv myslel, že mám nějaký divný oko, ale ta sněhová špička je na tom víčku nějak utopená, že?

Je, už jsem měl nějaká kde se vznášela, tady je usazena když uz je tedy to vesmírné na nějaké planetce 😎 Ale kdy dorazí je ve hvězdách, mají v MB nějak napilno poslední dobou....

199583BA-3E6B-4285-92A9-9BD340C5BD6D_1_105_c_900x.jpg

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes dorazil fešák, parádní je 👍 Modrá matná pryskyřice a design, který připomíná složité struktury Widmanstatten Pattern, obrazce krystalů niklu a železa, které se nacházejí v oktaedritových železných meteoritech. Mluveným slovem bych to nedal 😂 Modrá průsvitná kopule se znakem Montblanc připomínající Zemi, která se vynořuje nad lunárním horizontem.... no pecka absolutní :punk: Zítra ho rozepíšu....

DSC_5993~3.JPG

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, African napsal:

Dnes dorazil fešák, parádní je 👍 Modrá matná pryskyřice a design, který připomíná složité struktury Widmanstatten Pattern, obrazce krystalů niklu a železa, které se nacházejí v oktaedritových železných meteoritech. Mluveným slovem bych to nedal 😂 Modrá průsvitná kopule se znakem Montblanc připomínající Zemi, která se vynořuje nad lunárním horizontem.... no pecka absolutní :punk: Zítra ho rozepíšu....

 

Gratulace těším se na další fotky a postřehy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, Vit napsal:

Gratulace těším se na další fotky a postřehy.

Super je a píše famózně jako všechny MB 👍 Mám rád silnější linku a hrot F je plně dostačující. Překvapilo mě že jsem tam objevil i konvertor, v předchozích jsem musel dokoupit extra. Líbí se mi celé, závity jdou pěkně přesně a víčko jde krásně našroubovat i na zadní část, kde klip vždy skončí nahoře aby nevadila při úchopu. Barevně i designem prostě kosmické, mám velkou radost 😎

DSC_6000~2.JPG

DSC_6001~2.JPG

DSC_6003~2.JPG

DSC_5997~2.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, ivan_989 napsal:

to je fakt krasne pero...ten roller v sekcii predaj sa mu aspon trochu podoba ? @African zacinam spekulovat :)

 

Je pěkné, pryskyřice  má nádhernou modrou šedou barvu připomínající ledovec. Hlavně ta cena je pěkná, dnes už ten celý set jde za 16500,-Kč. Já k němu přišel jak slepý k houslím, tak jsem taky dumal zdali si ho nechat, ale už toho je plná kabela 😅

MontblancMB129394Meisterstuck162GlacierLeGrandBlueRB_1-600x315.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...