Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

V 26. 10. 2023 v 20:25, polifka napsal:

Yahoo finance???

Jo to mám na pár titulů, a kurzů měn, ale moc mi to nevyhovuje a špatně se to aktualizuje, moc velký font, takže na obrazovce je jen pár věcí. Většinou musím manuálně aktualizovat.

Uvidím, ještě jsem našel Market Insights appku, stojí to 500 Kč na rok, tak to možná vyzkouším. Widget vypadá cajk ve free verzi, tak snad to bude stát za to i v té placené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 10. 2023 v 12:59, ragu napsal:

Nejsem si jistej, ale US ETF podle mě nekoupíš (aspoň co jsem se díval u brokeru typu Degiro, XTB apod.), kupuješ ETF od firem s Evropským domicilem na Evropských burzách a zvolit si můžeš měnu za kterou to nakupuješ, typicky S&P500 koupíš jak za dolary tak za EU podle burzy a je celkem jedno co zvolíš, protože podkladový aktivum bude stejně v původní měně. Takže ber co je pro tebe výhodnější a jaký měně dlouhodobě věříš (stabilní existence dolaru VS možnost se v budoucnu vyhnout konverzi až česko přijme euro).

Jednotlivý akcie jsou samozřejmě jinej příběh.

Máš pravdu, oficiálně US ETF nekoupíš, ovšem restrikce se dá jednoduše obejít. V platformě od brokera (např. Interactive Brokers) pořídíš ITM (v penězích) call opci na danný titul a buď ji necháš expirovat, nebo provedeš exercise (uplatnění) opce. Opční pozice ti zmizí a na účtu máš 100 ks ETF. Není to nic nelegálního, při vypořádání clearingová společnost neřeší, jestli danný obchodní účet může nebo nemůže nakupovat US ETF.

Otázkou však zůstává, co by komu držení ETF, bez zajištění, přineslo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 10. 2023 v 9:32, Petr11 napsal:

používám v telefonu appku investing com

Díky za info o investing com, je to přesně co jsem potřeboval. 

Jen pro info, proběhl teď nějaký update a můžu mít na ploše víc widgetů od investing a v každém jiný watch list.

Před updatem jsem sice měl 4 widgety(okna) ale ty zobrazovaly jeden/stejný watch list.

Mám aktuálně 4 watchlisty a 4 okna/widgety. Moje akcie US, EU, ETF + indexy a akcie které sleduju do budoucna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cyrrus mi nabizi investici do S&P500 indexu s tim, ze v ramci toho jejich produktu na tom v podstate nejde prodelat. Jmenuje se to Twin-Win Garant, vice info zde: https://www.cyrrus.cz/Cyrrus/media/Cyrrus/Mailing_od_roku_2023/Twin-Win_Garant_S-P500_11_2023.pdf

Je to investice na 3 roky, ale udajne by to melo jit prodat i v prubehu. Jsou tam garantovana 4 % vynosu pokud bude zmena indexu 0, nebo rust nad 40 % nebo ztrata nad 40 %. V ostatnich pripadech clovek dostava tolik procent kolik je index v plusu nebo v minusu. 

Mate s tim nekdo zkusenost? Jaka jsou tam mozna uskali?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to uskali je, ze to za ty 3 roky bude vic nebo min nez tech -40/40%. Nebo 0. V uplne nejlepsim pripade na tom muzes vydelat cca 36% za 3 roky (40% - poplatky). Vsechny ostatni varianty jsou horsi.

Kdyz Ti po 3 letech vyplati jen 4%, tak jsi vyrazne pod inflaci a cca 1,3% p.a. beru jako prodelek i ve srovnani se sporicim uctem v bance. 

IMG_1310.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste doplnim, ze vstupni + vystupni poplatek = 4%, coz je ten “garantovany bonus”. Realne Ti tedy garantuji “jen” to, ze o svou investici neprijdes. Mas tedy jasne dany floor (0) i cap (cca 36% za 3y). Jeste bych teda overil, jak to je s tou garanci, kdyz vystoupis driv. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takový složený produkt si člověk může vytvořit i sám. Ale je to zbytečný. Stručně.Peníze co potřebuješ za delší dobu tak dávat do akcií. Peníze na 3 roky do dluhopisů, nyní vhodná doba, když se bude snižovat základní úroková sazba, tak dluhopisy budou růst...na příštích 3 letech bys měl inflaci porazit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz se divam prave na svoje portfolio za posledni dva a pul roku, co tak nejak vic tesim investice, tak jsem lehce v minusu. Je to kombinace ruznych ETF fondu (SaP, rustove sektory, zdravotnictvi, zlato atd.). U tohoto me zaujalo, ze clovek bude mit kladne zhodnoceni i kdyz dojde k poklesu indexu.
Narust nebo propad vic nez 40 % bych asi necekal, takze jinak by tam mohlo byt ok zhodnoceni.
Spis mam radsi postupne mesicni ukladani, nez nekam vrazit na 3 roky vetsi castku.
Pravdou ale je, ze na dnesnich sporicich uctech ma clovek 5,5 % na pohodu bez rizika. Otazka je jak to dlouho jeste vydrzi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...