Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

To tak zkusit do Jeseníku. Spousta místa, práce tam není, lidi se stěhují pryč....

Teda takhle mi to alespoň řeklo více lidí z toho kraje nezávisle na sobě. Nezapomněli dodat, že dost tam mají pouze feťáků, což není úplně ideální např. pro chataře

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

vela zbohatlikov hromadne skupuje podu..aj v okoli slovenska a madarska

 

Pokud zkolabuje systém finanční je možné, že zkolabuje i systém politický. Zabavování půdy a kolektivizaci už jsme tu jednou měli a není to ani tak dávno. Půda je určitě dobrá dlouhodobá investice, akorát nevím jestli je dobrá zrovna v takhle turbulentním období. Když budeš potřebovat zdrhnout tak si sebou pozemky nevezmeš :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud zkolabuje systém finanční je možné, že zkolabuje i systém politický. Zabavování půdy a kolektivizaci už jsme tu jednou měli a není to ani tak dávno. Půda je určitě dobrá dlouhodobá investice, akorát nevím jestli je dobrá zrovna v takhle turbulentním období. Když budeš potřebovat zdrhnout tak si sebou pozemky nevezmeš :-)

 

suhlas, ale ak sa na to pozeram z pohladu ze bude zle, tak aspon moj nazor je kupit pozemky na viacerych kontinentoch (v konkretnych krajinach) a potom v ramci nudze tam zduchnut, samozrejme vcas, skor ako sa zatvoria hranice...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud zkolabuje systém finanční je možné, že zkolabuje i systém politický. Zabavování půdy a kolektivizaci už jsme tu jednou měli a není to ani tak dávno. Půda je určitě dobrá dlouhodobá investice, akorát nevím jestli je dobrá zrovna v takhle turbulentním období. Když budeš potřebovat zdrhnout tak si sebou pozemky nevezmeš :-)

 

Vlastníctvo pôdy hoci aj na zapadákove bolo v pohnutých časoch /vojna, povojnová potravinová kríza/ zárukou relatívneho blahobytu. Svokra pochádza zo sedliackej rodiny, do kolektivizácie samostatne hospodáriacej minimálne storočie. Na ich lazoch bol vždy dostatok potravy aj v časoch vojny, na rozdiel od okolitých miest. Na druhej strane je známe Stalinove vyhladovanie roľníkov na Ukrajine zhabaním všetkého obilia, takže nebolo čo zasiať, len aby boli spokojní ľudia v mestách.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě je dobrou investicí nákup umění. S trochou obecného přehledu nelze udělat chybu.

 

U dlouhodobých investic záleží na mnoha faktorech a především hospodářském cyklu a politické situaci. U umění je to trochu specifické můžeš i dost naletět. Např. v době hospodářské krize je podle mne ideální mít malou usedlost, králíky, slepice, kozu, prase, krávu :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v době hospodářské krize je podle mne ideální mít malou usedlost, králíky, slepice, kozu, prase, krávu :-)

 

to se mi libi, ale jenom kdyz se na to koukam zvenci.. :D

 

jinak investovat do vzdelani bych videl jako taky prinosny. ja se za posledni 2 roky naucil relativne slusne francouzsky, treba se to bude nekdy hodit i na neco jineho nez cestovani :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to se mi libi, ale jenom kdyz se na to koukam zvenci.. :D

 

jinak investovat do vzdelani bych videl jako taky prinosny. ja se za posledni 2 roky naucil relativne slusne francouzsky, treba se to bude nekdy hodit i na neco jineho nez cestovani :)

 

urcite dobre, ale asi by som skor riesil krav magu, alebo survival, ako francuzsky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

urcite dobre, ale asi by som skor riesil krav magu, alebo survival, ako francuzsky :)

 

Já bych řešil oboje, jak jazyky tak krav magu .... obojí se může hodit :-) Jinak souhlas, investice do vzdělání a dovedností jsou jedny z nejlepších :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Trochu ozivim tohle tema...

 

Co rikate na investici do bytu v Praze hlavne na pronajem a do budoucna treba na rozjezd pro potomky?

 

Po delsi dobe jsem se podival jak si stoji nemovitosti v Praze, hlavne nove developerske projekty a myslim ze ceny jsou celkem priznive ke koupi v teto dobe, vsiml jsem si take, ze se prodava hodne atelieru kde je lepsi cena, ale zase se neda prihlasit trvale bydliste, muze mi k tomu nekdo napsat plusy a minusy krome toho ze si odectu dph kdyz jsem platce?

 

"Ateliér je obytný nebytový prostor s koupelnou i kuchyňskou částí. Z důvodu funkčního určení pozemku v územním plánu nebo z důvodu nižšího slunečního osvitu nebo vyšší hlučnosti však nemá charakter běžného bytu. Ateliér je finančně výrazně výhodnější než běžný byt stejné velikosti. Tím, že se však nejedná o byt, není možné se v ateliéru přihlásit k trvalému pobytu. Stejně jako v případě bytu je ale možné na koupi ateliéru čerpat hypotéku. Klient, který je plátcem DPH, ušetří při koupi ateliéru DPH ve výši 20%. Proto někteří klienti preferují koupi ateliéru před pořízením bytu."

 

Mate nekdo jak se pak schani "spolehlivy" najemnik abych ho nemusel kazde 3 mesice vystehovavat? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu ozivim tohle tema...

 

Co rikate na investici do bytu v Praze hlavne na pronajem a do budoucna treba na rozjezd pro potomky?

 

Po delsi dobe jsem se podival jak si stoji nemovitosti v Praze, hlavne nove developerske projekty a myslim ze ceny jsou celkem priznive ke koupi v teto dobe, vsiml jsem si take, ze se prodava hodne atelieru kde je lepsi cena, ale zase se neda prihlasit trvale bydliste, muze mi k tomu nekdo napsat plusy a minusy krome toho ze si odectu dph kdyz jsem platce?

 

"Ateliér je obytný nebytový prostor s koupelnou i kuchyňskou částí. Z důvodu funkčního určení pozemku v územním plánu nebo z důvodu nižšího slunečního osvitu nebo vyšší hlučnosti však nemá charakter běžného bytu. Ateliér je finančně výrazně výhodnější než běžný byt stejné velikosti. Tím, že se však nejedná o byt, není možné se v ateliéru přihlásit k trvalému pobytu. Stejně jako v případě bytu je ale možné na koupi ateliéru čerpat hypotéku. Klient, který je plátcem DPH, ušetří při koupi ateliéru DPH ve výši 20%. Proto někteří klienti preferují koupi ateliéru před pořízením bytu."

 

Mate nekdo jak se pak schani "spolehlivy" najemnik abych ho nemusel kazde 3 mesice vystehovavat? :)

minus? Naštve se na tebe soused a bonzne to na stavební úřad, do atelieru bych nešel jako vlastník a už vůbec ne jako nájemník

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako ze co by bonznul? Mas nejakou osobni zkusenost?

Taky mě tak lákala realitka, místo nájmu bytu se to najednou změnilo na podnájem nebytových prostor. Zjistil jsem si, že pokud někdo nahlásí na stavební úřad že někdo bydlí v místech nesloužících v bydlení, hrozí pokuta majiteli a myslím i nájemci, plus vystěhování. Příklad ze života, jak teď stěhují lidi v Ostravě z přednádraží pryč, to je přesně co se může stát...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mě tak lákala realitka, místo nájmu bytu se to najednou změnilo na podnájem nebytových prostor. Zjistil jsem si, že pokud někdo nahlásí na stavební úřad že někdo bydlí v místech nesloužících v bydlení, hrozí pokuta majiteli a myslím i nájemci, plus vystěhování. Příklad ze života, jak teď stěhují lidi v Ostravě z přednádraží pryč, to je přesně co se může stát...

 

Ale tak tohle asi nebude ten priklad podle definice atelieru, je to OBYTNY nebytovy prostor, developeri to v jejich projektech delaji celkem casto, v baraku mas par bytu a par atelieru .... Mozna nam to osvetli nekdo problemu znaly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...