Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

Dá se ta finta nějak líp popsat? A nějak naznačit, proč to vůbec funguje a proč to banky nezatrhnou?

Dají se pořídit kreditní karty, které vrací 2% z utracené částky měsíčně.

Potom je třeba obracet peníze = co nejvíce platit kartou (někteří to řeší tak, že si pořád dokola posílají dobírky poštou a platí je kartou = náklady cca 90 Kč/zásilka).

Banky se samozřejmě (i když pozvolna) brání: snižují vratky na 1% (Axa resp. UniCredit), přestávají karty vydávat (např ČS + Kooperativa), vypovídají karty atp.

Upraveno uživatelem Mareka01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počkejte já tomu asi nerozumím. To jako něco koupím přes kreditku co vrací 2% a pak to vrátím ve 14 dení lhůtě? Nebo jak?

 

Jo už mi to asi došlo - jako že sám sobě pošlu balíček za 50 000 a zaplatím ho kartou? Kua to smrdi docela podvodem ne?

Upraveno uživatelem exBURN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jsem to dobře pochopil

 

pošlu si dobírku za 20000, náklady 90Kč

 

kreditka mi dá 400Kč

 

400-90= 310

 

když to udělám 10x měsíčně zbyde mi 3100,-Kč

 

jako přivýdělek pro studenta dobrý

V zásadě jsi to pochopil správně. Ale karty mají většinou limity. Např. max. 1000Kč zpět. Takže si pošleš 50k a jen jednou měsíčně.

 

A ještě máš 50k zadarmo půjčených pro svoji potřebu a nemusíš utrácet svoje prachy.

Upraveno uživatelem Beet
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě je potřeba odečíst náklady za cestu na poštu (teď nemyslím jen jízdenku/palivo, ale i čas). Což z toho doopravdy dělá zábavu pro studenty, kteří mají poštu vedle koleje.

 

Můj tip jsou nemovitostní fondy (2-4% pa). Dluhopisový nevynášej, akciový je loterie, ve který vítězí jen jejich správci, tohle mi přijde vcelku OK. A člověk si naušoupe nožičky cestou na úřad :-D Jsem lenoch a nemám moc rád zbytečný riziko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tvl, husty co cechuni nevymyslej :)

ja mam taky na kreditce max litr za mesic, ale kdyz jsem kupoval kuchyn, tak jsem dostal zpatky vic jak dvojnasobek, ale uz je to naka doba a asi to uz maj banky poreseny

 

a lehce se vratim k tematu:

zitra mam schuzku s investicnim poradcem, ale vzhledem k tomu, ze na sebe mam dve hypo, tak se mi nechce zacinat s podilovejma fondama a uvazuju o penzijku.

neni to kokotina? respektive na co si mam dat pozor? Osobne mi to prijde uplne dementni nastroj, penize jsou nelikvidni a v horizontu 30ti let verim, ze se dockame urcite naky hyperinflace nebo menovy reformy (tomu verim vic, kdyz vidim jak banky tisknou prachy o 106).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Končí mi výhodné stavebko (úrok 3%), přes veškerou snahu jsem už přes cílovou částku a řeším teď kam s penězma (cca 300kkč).

(výjimečně tedy nezvažuju hodinky :-))

 

 

Napadá Vás něco lepšího?

 

Ahoj, měl jsem úplně stejný případ a samozřejmě peníze jsem dal do hodinek za výhodnou cenu. Pěkná investice byly např.  Panerai bronze. Vitážní Rolexy taky nejsou špatný, ale chce tomu opravdu rozumnět (člověk může narazit na skládačku nebo i hůře), nebo nějaké zajímavé limitky. Samozřejmě dá se to dát do nemovitosti (základ pro hypotéku) nebo nějakou šikovnou stavební parcelu. Nemám rád věci, které musí člověk hlídat a ještě tomu rozumět, tedy akcie, komodity apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nebo fotky od Sudka, Saudka, Drtikola. prostě mi přijde cokoliv hmotnýho lepší než nějaký akcie a podobný kikotiny. to neberu jako investici ale spíš pujčuješ peníze někomu kdo si investuje a tobě něco z toho dá když to vyjde. a když ne tak smolík. kamarádka přišla o 500 s nějakejma investorama a má prd. 2 roky se to tvářilo jak vydělává než chtěla prachy zpět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak. V dnešní době 6% p.a. a "klidná" investice jaksi nejdou dohromady - ale nevím, jsem jenom horácký sprosták ;o)

Mně třeba dobíhá TV u J&T s 5% úrokem, ze zákona pojištěný na 100%. Nicméně dnes už bych ho samozřejmě nesjednal.

Upraveno uživatelem warann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...