Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

CEZ je pro mě zajímavý těžbou lithia, příští rok se očekává celosvětově obrat poměru poptavka vs nabida lithia. Poprve v historii se očekává větší poptávka než je produkce lithia. Elektro auta prostě nakonec budou jak to vypadá ... až se začne za pár let těžit u nás bude to zajímavé ? Z pohledu 3-5 let CEZ není taky špatná volba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

CEZ je pro mě zajímavý těžbou lithia, příští rok se očekává celosvětově obrat poměru poptavka vs nabida lithia. Poprve v historii se očekává větší poptávka než je produkce lithia. Elektro auta prostě nakonec budou jak to vypadá ... až se začne za pár let těžit u nás bude to zajímavé ? Z pohledu 3-5 let CEZ není taky špatná volba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, sejkoram napsal:

PX je mrtvá.
Banku se svoji složitostí plynoucí z podstaty businessu asi nemá začátečník možnost ocenit ne?
Pokud se bavíme o střílení od boku, tak bych spis čekal defaulty a propad cen akcii bank. Co by mělo nyní vést k růstu cen?

Jestl to bylo na me, tak jsem neuvadel nyni a uz vubec ze bychom byli na dne. Jako cast diverzifikovaneho portfolia si to dokazu predstavit i u zacatecnika. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

FONDEE = 0,9% Poplatky z investice, 0,15% ročně Poplatky za ETF v průměru,  Celkové průměrné poplatky - 1,05%  v závislosti na portfoliu. Roční poplatky, které si účtují ETFka, se liší podle složení portfolia ... tomu nerozumí a netuším co mě to bude stát, pro mě netransparentní.

  • Jak se fee počítá, co když ke knoci období prodám protfolio bude poplatek 0 ?  ... nemyslím si ... napadá plno jiných otázek, to je již podezřelé, alespoň pro mě...

 

FIO = účet zdrama,   0,35 % z objemu obchodu (min. 40 Kč - max. 1.190 Kč)

  • jednoduché a transparentní, poplatky plně pod kontrolou

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Kuba558 napsal:

Kupoval jsem na NYSE. Může to trvat dýl, když jde o US burzu ?

 

Díky

Pozor musis kupovat za aktualni kurz, pro to je potřeba mít online appku, googlefinance nebo yahoofinance pokud mas apple tak je apka nativne. Ve FIO u USA trhu jako např. NYSE  vidis kurz o 15min opozděně. Takže když ve FIO je kurs TESLA za 430 a dáš pokyn na nákup za 430.1 nemusí se ti provést protože realný kruz který je třeba už 435 a ty ho neznáš protože  ve FIO je kurz starý , takže pokyn máš zadán ale nevykonal se, a čeká až kurz spadne. Není to tak hrozné když děláš pár pokynů v měsíci, tj. jednotky pokynu je to vpoho. Vykonání pokynu je pak okamžité, méně než vteřina, pokud zadáš kruz spárně.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Zlý Jabko napsal:

Ahoj, fin. poradce mi radí využít cosi jménem Moventum, znáte to někdo?

Neblázněte, když chcete dělat investice tak to není o stovkách korunek, a nemá smysl moc koukat zda to není někde o 10korun za pokyn levnější. Duležitější je vědět přesně kolik vás to bude stát. Jdětě do osvědščných a spolehlivých portálů jako je Patria nebo Fio, někam kde víte když zavoláte tak vám to vemou, a věřte mi pokud začínáte budete občas volat a pak se vyplatí třeba to FIO, které není uplně profi a je naprosto spolehlivé a vždy, opravdu vždy jsem dotaz pořešil s poradcem at už z mé pobočky a když zorvna nebyl někdo k dispozici na mé pobočce, tak mě mě nasměrovali na jiné poradce ... moje rad ruce pryč od Moventum a podobných, ale každý ať si rozhodne sám :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...