Přejít na obsah

výběr kvalitního kompaktu


Matthew

Doporučené příspěvky

Tak HX90V už i nějak blbě ostří, hrozně mu to trvá, a nefunguje pořádně kurzor, něco špatně, musím se po ohlédnout po novém. Sony neopravitelný, upřímně hrozné jebky teďka pouští ta firma do světa, fotil pěkně, copak to, ale když ty jejich věci pořádně nic nevydrží. No nic, potřebuji něco kolem desítky, malej s větším optickým zoomem. Tady mám horké adepty a docela dobře vychází ten Nikon A1000. Nemám s touto značkou moc zkušeností, co myslíte? Panasonic mám moc rád, ten bych asi taky bral hned, ale v recenzích vede právě Nikon, tak nevím no.... No a Canon taky nevypadá zle... :D

Děkuji za každý postřeh.

 

https://www.megapixel.cz/nikon-coolpix-a1000-cerny

 

https://www.megapixel.cz/canon-powershot-sx740-hs-travel-kit

 

https://www.megapixel.cz/panasonic-lumix-dmc-tz90

 

 

 

post-364-0-10179800-1567754829_thumb.jpg

post-364-0-95340300-1567754936_thumb.png

post-364-0-02579400-1567754995_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlasto, při Tvém sportovním apetitu bych se vyhnul čemukoliv fórovějšímu než tenhle tank, s integrovanou GPS, 3D kompasem a nouzovými mapami - mě stačí vidět na vysouvacím objektivu těch Tvých kompaktů ty lamely a hned si vzpomenu, kolik záběrů mi uteklo když jsem je zakousnuté ve vzteku u starších Canonů a Ricohů páčil párátkem. O 12 let starší varianta téhož "periskopového" Nikona u nás stále úspěšně odolává náporu dětí i manželky, co chvíli je v roští, na zemi a nebo ve vodě - jediná "vada" je že ta zářivá oranžová není i na zadní straně B)

124823.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasný, to už jsem zkusil, mám tady Pentax Optio, ale když já potřebuji ten zoom :-) Prostě si ten život bez optické třicítky nedokážu vůbec představit....ale díky moc za tip. S mým překvapením z té trojky viz. výše, prodejci kopou za Panasonic, sice 95ku, ale Panasonic. Pěkně to prý fotí a je to navíc držák. Já tu mám tři praleté kamery, jeden velký foťák Lumix co zažili peklo a všechno i po letech šlape :-)

 

https://www.fotoskoda.cz/panasonic-lumix-dmc-tz95-cerny/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jop, asi upečeno. Klidně bych bral i jinou značku, když ono těch kompaktů s lepším zoomem moc na trhu není. Děkuji za postřehy, jsem si jist že vydrží o trochu déle než kvalitně chabé Sony. Tady ten kousek Made in Japan máme devátý rok, zažil také docela drsný outdoor a stále krásně fotí....

post-364-0-69587500-1567924631_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

To rád slyším :-) Budu rád, když bude fotit minimálně stejně dobře jako HX90v Soňák, co jsem měl doposud a dle recenzí by měl. Určitě si uvědomuji, že kdybych se vzdal toho obr zoomu, tak získám kvalitnější věc co se fotek týká, ale já ho bohužel potřebuji....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak jsem ho vrátil, no to jsem celej já :-) A co mi nesedlo? SONY Hx90v nasadil vysokou laťku a je pravda, že s fotkami jsem byl maximálně spokojený. Panasonic TZ90 má úplně nesmyslně umístěný blesk, asi bych se s ním naučil, ale komukoliv vrazíte foťák do ruky, aby vás v noci vyfotil, dá prst přes blesk, nepochopitelný. Připojení k TV přes wi-fi, poslání fotek do telefonu, třikrát delší čas než Sony. Fotky parádní, srovnatelné se Sony, ve špatném světle ovšem horší. Elektronický hledáček má myslím stejně hodnoty jako Sony, ale v reálu je prostě horší. Panasonic je větší a celkově těžší a o dost, ani by mi to nevadilo, kdyby byl lepší, ale dle mého názoru není :-( Bude to asi dobrý foťák, ale po třech letech se Sony nee. Takže co teď? Možná oželím 30x zoom a zkusím nějakých lepších 15x, asi by stačili. Zaujala mě tato Leica, vidím je všude okolo na cestách, jen si říkám že to je docela rána, tady asi neplatí rčení hodně muziky za málo peněz, anebo? :-)

 

https://www.megapixel.cz/leica-c-lux?v=6414#product-sec-param

post-364-0-58770800-1578519225_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za odkazy :-) Ten Sony jako rival je dobrý, ale 8x zoom je už opravdu malý. Volal jsem prodejci, Leicy je prý do hor škoda, takže vyhrává její mnohem levnější brácha Panasonic TZ200. Vše co mě nevyvohovalo na Tz90 by měl tento model mít, jen trochu škoda toho zoomu. Ale ať hledám jak hledám, nikde nic, ani Sony žádný pořádný nástupce ty devadesátky....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já už rok vybírám kompakt na točení videí z ruky a ještě sem nic nevybral.

Hm, tak to ti přeji také hodně štěstí :-) Kamarád, který točí profesionálně když nechce tahat takovou obrovskou mrchu kameru, používá taky foťák a to Panasonic DMC-GH4R. Není to tedy úplně kompakt, ale říkal že na takové ta rychlovky je to super mašina a navíc za super peníz.

 

Já jedu příští týden Prahu, takže si je omakám a něco vyberu. Dneska jsem se ještě trochu radil s prodejci a favority mám tři, přesně jako v tom tvém hodnocení. Panasonic TZ200 je výborný poměr/cena, Leica je prý takové jeho dvojče, ale lépe vyladěna. Prý pro někoho kdo myslí focení vážně je to lepší volba než Panasonic, pro ichtyla jako jsem já bude prý ale dostačující právě ten Panasonic. A prý když už se rozhoupu pro Leicu, tak za ty prachy už je mnohem lepší Sony rx100 šesté generace, masakr :-) Já osobně věřím že si odvezu Panasonic, ale mám rád krásné kvalitní věci a to splňuje Leica trochu lépe, takže se necháme překvapit...

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...