Přejít na obsah

Kila dolů


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 4tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tuhle problematiku celkem sleduju :) Ze strohého popisu o zákonu zachování energie mi to nejvíce připomíná legendární Hacker's Diet od bývalého zakladatele Autodesku (někteří z vás možná vzpomenou:). Principiálně vzato je to založeno skutečně na "prostém" faktu, že abych zhubnul, tak musím spotřebovat více energie než přijmu. U nás to někdo celkem hezky popsal na svém blogu zde. Osobně jsem to v roce 2009 vyzkoušel a skutečně jsem shodil asi 8 kilo.

Na druhou stranu to vyžadovalo dost vůle a úsilí a kila se pak pomaloučka polehoučku vrátila. V posledním půl roce jsem objevil kouzlo Paleo/ (s)low-carb stravování a musím říct, že je to asi nejrafinovanější a dost možná i nejzdravější způsob stravování. Zásadní faktor podle mě je, že člověk nehladoví, čímž je možné v tomto stylu stravování pokračovat dlouhodobě.

 

Nechci tady spamovat s nějakými moudry :) , na internetu ja na toto téma tuny materiálu a diskusí, tak dám akorát poslední odkaz na pořad, který byl na dané téma v České televizi - Pod pokličkou .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

FrantisekH: Asi jsem slepý nebo už povečeru nějak nevnímám,ale nikde žádné narážky necítím. Lidi tu píšou své zkušenosti, jenon ty se ne a ne rozepsat. Což je divné, když jsi založil tohle vlákno. Se pak nediv, že to působí,jako bychom tě měli prosit na kolenou.

 

K tématu nemám nic. Jenom o prázdninách jsem chodil běhat tak 30-60 minut obden, pořád něco dělal na zahradě, jedl normálně jako do teď a zhubl jsem za 2 měsíce 8 kg.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

FrantisekH: Asi jsem slepý nebo už povečeru nějak nevnímám,ale nikde žádné narážky necítím. Lidi tu píšou své zkušenosti, jenon ty se ne a ne rozepsat. Což je divné, když jsi založil tohle vlákno. Se pak nediv, že to působí,jako bychom tě měli prosit na kolenou.

 

 

Mám z toho stejný pocit. Nechápu, proč jsi tedy toto vlákno zakládal, když teď děláš Zagorku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, napr. takova Atkinsonova dieta, to je co nejmene sacharidu a cpat do sebe bilkoviny doopravdy funguje. Jen to chce ji doopravdy dodrzovat a jist hodne tech bilkovin (maso, tofu apod). Nehladovet.

 

Paleo jde trošičku dál než Atkins, má větší fokus na lokální a sezónní suroviny a také tam je dost zdravých tuků (olivový, avokádový, kokosový olej, ale třeba i domácí sádlo v nějaké míře :). Pokud bych měl dát nejpraktičtější sumarizaci, tak bych asi vyšel z Ferrissova Čtyřhodinového těla :

- vyhýbat se "bílým" sacharidům (chleba, rýže, cerálie, brambory, těstoviny, tortilly, obecně věci z mouky (zejména pšeničné)) a cukrům obecně

- jíst dobré a kvalitní maso (ne tofu a věci ze sóji, není příliš zdravá), vajíčka (včetně žloutku) a hodně zeleniny

- "nepít" kalorie - tj. džusy, sladké nápoje (cola..), mléko. Alkohol jen v rozumné míře :)

- nepřehánět to s ovocem (fruktóza je také cukr)

- oleje viz výše

- nehladovět, jíst dle potřeby, pokud se budete držet těchto pravidel, tak byste neměli dostávat takovej ten vlčí hlad (souvisí to s tím, že omezujete potraviny, které vytváří inzulínové špičky)

- jako snacky jsou dobré třeba oříšky (mandle, kešu, makadamy, para ořechy...)

- pro většinu lidí je nejtěžší rozloučit se s klasickými přílohami, hlavně u nás se na nich hodně bazíruje (knedlíky, brambory ...) , pokud vám to dělá problémy, dejte si jednou týdne "oraz" a dopřejte si, co uznáte za vhodné :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lemare : když nejíš chleba, rýže, cerálie, brambory, těstoviny, tortilly, obecně věci z mouky (zejména pšeničné)) a cukrům obecně , tak co teda jíš? U mě je třeba problém, že jsem alergický na ořechy, ovoce, zeleninu :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paleo jde trošičku dál než Atkins, má větší fokus na lokální a sezónní suroviny a také tam je dost zdravých tuků (olivový, avokádový, kokosový olej, ale třeba i domácí sádlo v nějaké míře :). Pokud bych měl dát nejpraktičtější sumarizaci, tak bych asi vyšel z Ferrissova Čtyřhodinového těla :

- vyhýbat se "bílým" sacharidům (chleba, rýže, cerálie, brambory, těstoviny, tortilly, obecně věci z mouky (zejména pšeničné)) a cukrům obecně

- jíst dobré a kvalitní maso (ne tofu a věci ze sóji, není příliš zdravá), vajíčka (včetně žloutku) a hodně zeleniny

- "nepít" kalorie - tj. džusy, sladké nápoje (cola..), mléko. Alkohol jen v rozumné míře :)

- nepřehánět to s ovocem (fruktóza je také cukr)

- oleje viz výše

- nehladovět, jíst dle potřeby, pokud se budete držet těchto pravidel, tak byste neměli dostávat takovej ten vlčí hlad (souvisí to s tím, že omezujete potraviny, které vytváří inzulínové špičky)

- jako snacky jsou dobré třeba oříšky (mandle, kešu, makadamy, para ořechy...)

- pro většinu lidí je nejtěžší rozloučit se s klasickými přílohami, hlavně u nás se na nich hodně bazíruje (knedlíky, brambory ...) , pokud vám to dělá problémy, dejte si jednou týdne "oraz" a dopřejte si, co uznáte za vhodné :)

 

pod tohle se muzu podepsat - je to dieta kdy nemate hlad a relativne jite vsechno na co mate bezne chut - prvni tri dni vam neni nic moc, ale jakmile telo prejde do ketozy tak je to jak kdyz vam nekdo nabije baterky - fungujete jak motorova mys - kila jdou dolu, zvlast pokud se hejbete - je dobre pit bud cistou vodu a nebo me velmi vyhovuje Magnesie - uvidite ze po 14 dnech prestanete vyrazne solit a budete vic vnimat chut toho co jite - dalsi plus je, ze to opravdu vycisti celej organismus - i kdyz jsem treba neco pribral zpatky citim se lip, protoze zhubnete vnitrni sadlo, ktere utiskuje organy

 

jen pozor to tu nepadlo - absolutne zadnej alkohol (zvlast ne pivo - v tom jsou navic sacharidy) - tahle dieta dava pomerne dost zabrat jatrum a ledvinam (v dobrem) a neni dobre je v te chvili zatezovat alkoholem - takze sice nejsem trychtyr, ale to pivo si obcas dam a dietu obcas prerusim

 

jo a bacha na to vetsina uzenin dnes obsahuje mouku/sacharidy takze je treba idealne konzumovat ciste maso - mam to jako bezlepkar zmaknuty ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lemare : když nejíš chleba, rýže, cerálie, brambory, těstoviny, tortilly, obecně věci z mouky (zejména pšeničné)) a cukrům obecně , tak co teda jíš? U mě je třeba problém, že jsem alergický na ořechy, ovoce, zeleninu :(

 

Chápu, že to co píšu ať vynechat, tvoří pro většinu lidí vetšinu jídelníčku :rolleyes: Ale fakt to není tak hrozné, jak se to může zdát. Pokud vládneš angličtinou, tak si hoď do googlu "paleo recipes" a myslím, že máš na víkend co číst :) Ale ok, tak nástřel:

- snídaně: vajíčková omeleta se slaninou a nějakou zeleninou

- oběd: maso (v podstatě jakékoliv co máš rád) třeba s grilovanou zeleninou (lilek, cuketa..) nebo třeba brokolicí

- svačinka: třeba oříšky nebo tvrdý sýr

- večeře: podle hladu, může být třeba salát s lososem

 

Pointa je, že obecně potraviny bohaté na proteiny a tuky mají vysoký sytivý efekt, na rozdíl od potravin bohatých na cukry, po kterých se rapidně zvyšuje hladina krevního cukru a člověk dostává brzy hlad. Také je nutno říct, že nic není dogma a pokud se budeš snažit držet výše uvedených pravidel alespoň ze 70%, tak i tak bys měl vidět nějaký výsledek. Protože není hubnutí jako hubnutí, jak tady někdo zmínil, tak chceme hubnout špeky, nikoliv svaly. Proto je zásadní konzumovat proteiny, protožy při jejich nedostatku dochází k úbytku svalové hmoty. Já osobně si pro jistotu každé ráno dávám 90% proteinový drink, což není moc "paleo", ale vím, že někdy člověk třeba nestíhá jíst jak potřebuje, tak tohle je "na jistotu". Dále si skoro každý den dávam po snídani kousek vysokoprocentní (70+) čokolády, protože vím, že mě to nijak nezabije a tím, jak je ta chuť čokoládově intenzivní, tak už pak v podstatě nemám chuť na sladké.

Kapitola sama o sobě je cvičení, jednoznačně doporučuju k tomu cvičit, ideálně s nějakou zátěží (klasické cviky v posilovně, dřepy, kliky, shyby,...) plus nějaké lehké aerobní cvičení k tomu (proběhnout se po parku), ale ten aerobní pohyb nepřehánět. Nicméně, jsem přesvědčen, že minimálně 60-70% úspěchů při hubnutí tvoří strava, nikoliv cvičení.

K těm alergiím, to je samozřejmě hodně hloupý. Nejsem doktor, takže nemůžu radit, ale alergie na zeleninu je zvláštní, platí to pro veškerou zeleninu? Jak za syrova tak tepelně upravenou? Ořechy nejsou podmínku, jak říkám, jde o snack. Takže třeba jako variantu nějaký zakysaný mléčný výrobek (kefír) je fajn a navíc má i pozitivní probiotické účinky na zažívání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmmm, vcelku zaujimavy navod ako schudnut ;)

mne sa "podarilo" za 2 a 1/2 mesiaca schudnut bez namahy 27 a 1/2 kg, jedina zmena navykov bola, ze som zacal jest neskutocne vela horkej cokolady :)

lezal som 2 tyzdne v UVN Ruzomberok, kde som presiel vsetkymi moznymi testami a vysledok? "z lekarskeho hladiska ste uplne v poriadku, viacmenej ste asi zazrak prirody, proste ste sa tak nejak otocil"

PS. chudnem stale, a cokolada mi chuti rovnako ;)

mozno to aj zmysel dava, no osobne neverim tomu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řeknu ti jak jsem to dělal já:

>

> základem je koupit si váhu, nejlépe digitální, abys viděl každý rozdíl

> a mohl se z něj těšit. Vážit se pravidelně ve stejnou dobu a za

> stejných okolností. Tedy např. před snídaní ráno.

>

>

> A teď ke stravě:

>

> základem je hlídat si příjem a výdej a zapisovat si ho poctivě ( pro

> přesnost doporučuji i si jídlo vážit, i když to zní směšně tak to doma

> dělám v restauraci to střílím od oka)

>

> Co vynechat z jídelníčku:

> Alkohol, včetně piva a vína

> Smažené pokrmy včetně příloh

> Cukrovinky, slané tyčinky, brambůrky a podobně

> Uzeniny a salámy, vyjma šunky

> Tučné sýry a veškeré tučné pokrmy, majonézy dresinky a pod.

> Omezit světlé a sladké pečivo

>

> Zvýšit příjem vody, a to neslazené, hlavně pozor na minerálky obsahují

> minárály co by se mohli usadit v ledvinách a způsobit si tim další

> problémy

>

> A hlavně jíst hodně zeleniny, čerstvé a syrové.

>

> Pro hlídání přijmu jsem používal www.kaloricketabulky.cz kde si zadáš

> svoje údaje a vše ti spočte samo jen si budeš nastavovat shozená kila

> :-))

>

> Každopádně pokud budeš mít jakýkoli dotaz ptej se, ono se to těžko

> takhle shrne do jednoho mejlu.

>

> Každopádně nikdo mi s tím nepomáhal nenavštívil jsem žádnou poradnu a

> nepoužil jsem žádný úžasný prostředek co zaručeně funguje :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Franto

napíš orientačný jednálnik za deň s množstvami a hodinou kedy si jedol.

 

Začnem prvý, môj "diétny" jedálnik vypadá takto:

6.00 emco vločky 60g

8.00 2 krajce ražného chleba + jogurt 200g

11.00 ryža 60g + 150g kuracie kozy + 2 x uhorka

15.00 200g zemiaky + 200g hovädzí steak + 2 x paradajka

18.00 1 krajec ražného chleba + 50g šunka + 20g syr (30%) + paprika

21.00 1 krajec ražného chleba + tuniak 200g + paprika

24.00 1 plátok polystyrén + 200 g kuracie kozy

+ pitivo 2-4 litre

nikto mi nechce veriť koľko musí zjesť aby schudol Posted Image

Upraveno uživatelem durgo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...