Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

  • po měsíci...
Odesláno

Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma.

Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím.

 

Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma.

Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím.

 

Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma.

Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím.

 

Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma.

Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím.

Odesláno (upraveno)

Pěkný, nezapomeň přisypat zeminu.

Já mám ještě prcky, fotit to nemá cenu. Ale opět jsem špatně odhadl množství - sice jsem dal méně druhů, ale na co do počtu jsem to přehnal.

edit.: doplnění

Upraveno uživatelem gandalf
Odesláno

Tak tenhle rok sem to neprošvihl a pár zelnáčů mám taky. Akorát bych potřeboval radu a to kdy je dobrý začít přihnojovat? Zatim mám jen takový malý 4-lístkový mrňouse. Jak moc by měly bejt na světle? Vzal sem jen různý druhy "za okno a na záhon", takže snad jim nemusim nějak speciálně přisvětlovat, nicméně sem tam nějaká spadne a vypadá mrtvá, zatím většinou pomohlo dát ji k oknu, kde je víc světla, ale zas ostatní se tvářej docela zdatně tam kde sou. Poslední otázka, jak moc bych měl zalejvat, platí to co při klíčení (vlhko ale ne tak, aby z jiffu při zmáčknutí kapalo..).

Odesláno

Já je při klíčení v jiffech nechávám v teple (poblíž radiátoru a udržuji vlhké, ale aby z toho po zmáčknutí voda netekla. Jakmile vyroste klíček cca. 3 cm a lístečky se začnou klubat, přesunu je na okno na světlo a jiffy přesunu do kelímků se zeminou. V tomto stavu tam snad ten měsíc a něco vydrží, než půjdou do skleníku. :)

Odesláno

Nějaké sušené ti mohu přenechat. Jde o to, jakou máš představu o množství :-) Kila toho už nemám. Jo, celý nejsou je to na 1/2, nebo ty větší na 1/4.

Napíšu jak budu na pc. Díky.

Odesláno

Ahoj rostlinám dopřej co nejvíce světla /já je mám u okna a ještě jim pár hodin svítím/. Se záluvkou buď opatrný a hlavně ten substrát do květníku/nádoby nepěchuj, musí to být kypré a vzdušné. Na předhnojený substráty moc nevěřím /pokud to nejsou nějaký speciály, ale ty v marketu nekoupíš/. Tak opatrně přihnojuj /třeba Kristalon start/, neublížíš s přidáním Lignohumátu. A bacha na průvan.

Odesláno

Učím se za pochodu a očekávám zásilku od zdejšího náčelníka, jemuž ještě veřejně děkuju :).

Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma.

Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím.

Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma.

Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím.

Odesláno

Já letos nezaspal a vyséval včas, teď už mám krásné 10 cm rostlinky.

Ale ještě něco vyseju, aby se případné ztráty daly nahradit.

 

Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma.

Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím.

 

Mimochodem, odkud berete semínka a jaké máte zkušenosti? Já bral od seminka-chilli.cz a klíčivost 100%. Z mé sklizně tak 70% a navíc některé rostlinky různě pokroucené nebo jinak nezdravě vypadající.

Odesláno

Já letos nezaspal a vyséval včas, teď už mám krásné 10 cm rostlinky.

Ale ještě něco vyseju, aby se případné ztráty daly nahradit.

 

attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1427822270.564197.jpg

 

Mimochodem, odkud berete semínka a jaké máte zkušenosti? Já bral od seminka-chilli.cz a klíčivost 100%. Z mé sklizně tak 70% a navíc některé rostlinky různě pokroucené nebo jinak nezdravě vypadající.

Máš to pěkný. Já používám semínka "z vlastního chovu". Letos jsem vyzkoušel semínka i 5 let stará a 100% klíčivost /zkoušel jsem ty moje "obří", abych mohl porovnat rostliny i plody/.

Odesláno

Bacha na sazeničky takhle vedle sebe. Propletou se jim kořínky a pak to nejde přesadit. 

Díky za radu, jak jsem psal, začínám. Ostatně tohle mi vyběhlo z kupovaných papriček, čímž odpovídám i na otázku: "Mimochodem, odkud berete semínka".

 

Prostě jsem to jen zkoušel při čekání na semínka od gandalfa.

Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma.

Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím.

Odesláno

Já jsem loni strašně přes léto litoval, že jsem tomu nedal víc péče na začátku roku při setí a předpěstování. Proto jsem se teď trochu snažil a vypadá to věru nadějně! Jen jestli se úroda zadaří, tak nevim, co s tím budu dělat :D

 

Jak vlastně zpracováváte sklizeň? 

Já loni část naložil (kozí roh, jalapeno), část usušil (habanero, de cayenne) a z části udělal pečenou omáčku (habanero + zbytky). Moc jsem toho neměl, takže dohromady asi 10 lahviček všeho možného...

Odesláno (upraveno)

Co s tím dělat? Co nesníš, rozdej a uděláš radost druhému i sobě :-)

Koukám, že jsem ti poslal stejný semínka chilli, co máš v krabičce. Tahle kytka ti dá klidně 150 kousků plodů a ani se nebudeš muset moc snažit.

edit.: doplnění

Upraveno uživatelem gandalf

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...