Přejít na obsah

zrodily se hodinky


Doporučené příspěvky

Jsem zas neodolal a něco nakoupil :-) Bude se bastlit. :-)

 

Mám jasnou představu, co provedu s těma SKX033 vlevo. Na ty vpravo vypisuju anketku, pište sem nápady, vkládejte obrázky. Nejlepší nápad bude realizován :-)

Co mě zatím napadá  - 6105 dial + ručky, černý chapter ring, PO insert a nějaký buvolí řemen z pilotek

 

post-13546-0-35870200-1393277231_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jsi blázen :)

Jak se tvářej strojky?

 

Já vím, se léčím :-). Hodinky jsou na cestě, strojky nevím. Díly jsou dostupný, přinejhorším seženu jiný vnitřnosti

 

Mě se celkem líbí tenhle MOD, ale to už je POčkama inspirováno asi až moc

 

Fotka vypůjčena z WUS

http://forums.watchuseek.com/f21/my-skx007-planet-ocean-mod-seiko-5-dial-568956.html

Tahle luneta se mi líbí (až na kvalitu přpevnění). Asi bych jinak řešil minutový kroužek a ciferník. Mít dvoje minutový indexy na hodinkách mě docela dráždí.

 

Přes SZ jsem dostal radu to prodat :-) Zatím ne, chvilku si poleží v šupliku, ono to uzraje :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník LukeD

Na začátku čtení jsem si říkal, proč má k sakru vlákno o renovaci Seiko Arnold 8 stránek. Když jsem se dostal k příspěvku o přejmenování, pochopil jsem, že to zase až tak jednoduché nebude. Autavie mi skoro vyrazily dech, jak jsou nádherné. No, a pak už jsem jen dychtivě pročítal a čekal na každý další renovační příběh.

 

Tohle vlákno patří - bez nadsázky - k 10. absolutně nejlepším, které jsem na tomhle fóru zatím měl tu čest pročítat! Fascinuje mě to nadšení a zápal pro věc, které z těch fotek jen a jen čiší. Tohle vlákno je jako román na pokračování. Nádherný dobrodružný román.

 

Jestli jsem až doposud v koutku duše skrytě doufal, že můžu dát tomuhle fóru - po pomoci s nákupem hodinek, kvůli kterému jsem se zde zaregistroval - v pohodě a v klidu vale, tak po přečtení tohoto vlákna mám nejspíš definitivně jasno: ó, bože, jak bláhový jsem ve svém doufání byl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na začátku čtení jsem si říkal, proč má k sakru vlákno o renovaci Seiko Arnold 8 stránek. Když jsem se dostal k příspěvku o přejmenování, pochopil jsem, že to zase až tak jednoduché nebude. Autavie mi skoro vyrazily dech, jak jsou nádherné. No, a pak už jsem jen dychtivě pročítal a čekal na každý další renovační příběh.

 

Tohle vlákno patří - bez nadsázky - k 10. absolutně nejlepším, které jsem na tomhle fóru zatím měl tu čest pročítat! Fascinuje mě to nadšení a zápal pro věc, které z těch fotek jen a jen čiší. Tohle vlákno je jako román na pokračování. Nádherný dobrodružný román.

 

Jestli jsem až doposud v koutku duše skrytě doufal, že můžu dát tomuhle fóru - po pomoci s nákupem hodinek, kvůli kterému jsem se zde zaregistroval - v pohodě a v klidu vale, tak po přečtení tohoto vlákna mám nejspíš definitivně jasno: ó, bože, jak bláhový jsem ve svém doufání byl...

Se červenám. Děkuju. Strašně mě to baví a přes všechny problémy, čas i peníze mě tyhle projekty nabíjí a dokážu se u nich odreagovat.

Jen musím brzdit. Momentálně mám rozjetý 2 projekty s Eltonem (počítám i Nodate limitku), u Jirky jsou na dodělání čtvery hodinky, na dvoje sháním díly a dalších pár předrenovačních základů je v poště.

Když se všechno podaří, budou další fotky :-)

 

 

Jsem tu krátce, ale co předvedl financ, je teda úžasný.

Klobouk.

Děkuju

Upraveno uživatelem financ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omyl, hodinky řady 1000 se vyráběly daleko dříve a déle, v roce 1985, kdy byly díky digitalizaci ve vyspělém světě prakticky neprodejné je nakoupili naši soudruzi a prodávali je v našich luxusních prodejnách zn. Safír. Ty Tvé stály 5600 Kč a byly na pultech skutečně cca 1 rok. Zlacená verze stála 6200 Kč, nerezová též 5600 Kč ale pozor, nerezové neměly svítící ručky. Kromě toho byly v prodeji modely bez otočného kroužku, celočerné, kromě čudlíků a ty stály 4900 Kč a nikdo je pro jejich skromnost moc nechtěl, také měly "jen" kožený řemen. Na západě se v roce 1985 prodávaly zbytky řady 2000 a to nejlepší byly kusy z řady 3000. Tolik má chabá paměť.

A mame tu dalsi znovuzrozeni. Autavie 112.603, rok 1985, tenhle model se vyrabel jen jeden rok.
Dostal jsem se k nim pres znamyho, hodinky byly utopeny, poskozeny cifernik, nefunkcni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omyl, hodinky řady 1000 se vyráběly daleko dříve a déle, v roce 1985, kdy byly díky digitalizaci ve vyspělém světě prakticky neprodejné je nakoupili naši soudruzi a prodávali je v našich luxusních prodejnách zn. Safír. Ty Tvé stály 5600 Kč a byly na pultech skutečně cca 1 rok. Zlacená verze stála 6200 Kč, nerezová též 5600 Kč ale pozor, nerezové neměly svítící ručky. Kromě toho byly v prodeji modely bez otočného kroužku, celočerné, kromě čudlíků a ty stály 4900 Kč a nikdo je pro jejich skromnost moc nechtěl, také měly "jen" kožený řemen. Na západě se v roce 1985 prodávaly zbytky řady 2000 a to nejlepší byly kusy z řady 3000. Tolik má chabá paměť.

 

Díky za rozšíření obzoru. Vím že tam něco s rokem  bylo, takže ne výroba, ale prodej.

Nerez i zlatý dneska prošly chrono vláknem ve vintážní sekci

 

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/64808-jaká-chrona-60-80-léta-máte-právě-na-ruce/?p=1122504

 

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/64808-jaká-chrona-60-80-léta-máte-právě-na-ruce/?p=1122517

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před skoro měsícem jsem tady dal pár fotek na tipovačku.

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/53334-zrodily-se-hodinky/?p=1105198

 

Dneska po dlouhé cestě přes velkou louži dorazil balíček. Poštáky a celníky z Pošty 120 jsem už proklel za jejich práci v jiným vlákně, tak dneska jen odhalení.

 

Rodkopf to s malou nápovědou trefil. Jedná se o Omega Speedsonic 188.0002, ladičkové chrona, tyhle pocházejí z roku 1974.

 

Koupil jsem je jako nefunkční, pouzdro i ciferník jsou v perfektním stavu, tah je nejspíš nepůvodní 1171 (mám pro něho využití na Moonech). 

Rád bych je dal do funkčního stavu a časem jim seženu origo 1162. Kdy to bude netuším, mám těch projektů rozdělaných několik. Z hodinek jsem nadšený, tak doufám že brzo uslyším bzzzzzzz...

 

post-13546-0-25626300-1394816382_thumb.jpg

 

post-13546-0-66536600-1394816429_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...