Přejít na obsah

Budíky, nástěnné a XXXL Primky


Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...

Dobré odpoledne vespolek,

 

neporadil by někdo prosím fintu, jak sundat ručku nastavování buzení (tu nahoře) u tohoto budíku? Nedaří se mi ji stáhnout klasicky jako ostatní ručky. Zkoušel jsem i roztáhnout trubku ručky šroubováčkem z obou stran, ale moc toho nenadělám, nechci poškodit papírový cifr, který kvůli tomu neshodím a nerozeberu stroj komplet. Restauruju si tu starý rezivý kousek. Co šlo rozebrat jsem vyčistil, namazal a už šlape parádně, ale hodiny jdou nastavit neskutečně ztuha a je jen otázka času, kdy sjedu ten čtyřhran.

Děkuji mnohokráte za případnou radu.

 

IMG20221219150033.thumb.jpg.3c201291d01d8167d7bf40e199ec6e61.jpgIMG20221219150250.thumb.jpg.ee5dbda350ff52323ff179738d7bfa3d.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podložit nějakým kartonem nebo platební kartou na ochranu ciferníku a co nejde silou, jde ještě větší silou. Prostě vem nějaké páčidlo třeba šroubovák  a zaber. Jde to i zahlou pinzetou. Někdy stačí to položit kulatým párátkem a použít šroubovák jako páku a jde to. Jen si to podložit aby jsi nepoškodil ciferník.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super, díky moc. Asi jsem si jen potřeboval ověřit, že je to o té síle a není v tom jiná finta.

 

@Bert Toto mám vyrobené na náramkové hodinky, používám to v kombinaci s igeliťákem přes ručky a plastovými páčidly. Tady zřejmě budu muset použít těžší kalibr 🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně jí, tedy všechny ručky u budíků, sundavám malými štípačkami s tahem, nebo kývavým tahem  nahoru. A jak píše Bert, je lepší to podložit nějakýmn tvrdším papírem na ochranu číselníku . No u B 90 to je trochu hůře 😉 . Z těhle strojů jsem kdysi  také vyrobil pár židovských  budíků 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Udělal jsem si tu podložku na cifr ze staré platební karty a podařilo se. V tom byl kámen úrazu, předtím nebylo o co se pořádně opřít. Ale musím říct, že osazení této ručky udělali teda poctivě 🙂

Už je vyčištěno komplet a přítlak "spojkové" pružiny nastaven tak akorát, mazání a sborku si nechám na zítra.

Škoda té vysypané lumi na minutové ručce, vypadá to, jako by nepřežila ohyb konce ručky někdy v minulosti. Nebo ohnuté to z nějaké tradice chodilo už z výroby? Díky rovnému cifru a sklu nebyl důvod...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 22. 5. 2021 v 12:41, chosé 24 napsal:

Sovětské kukačky jsou jen vyjebaný,všichni známí ,kamarádi. švagr,přátelé,zákazníci věděli ,že  já nikdy,když to KLENOTY na těch 199.-,tak at si to opravujou.Tam je totiž ukrutná hovadina, ZA ROK ! dokáže stoupací kolo prochodit kotvu/ lapnu/skrs-durch, asi je dělaj z řebíku...Za posledních .Kdo chce mít pokoj,dá tam novou kotvu a nazdar hodiny.Kdo nechce mít. pokoj ,jako já,vyhodí starou lapnu,ze silního pera vyrobí novou kotvičku a je to na Věčné časy.Za 36 roku nepamatuju,něco tady  neopravit. NU  VOT čestná vyjímka je SOVĚTČÍK           Až budete koukat na HALO -HALO, v kavárně,ty ruský kukačky by chtěly novou kotvu......

Kotva( povodna) sa vyderie viac nez je dobre najskor za 10 rokov.To sa vyderu potom aj loziska,bez ich opravy to je uz howby robota.To ohnutie zachytnej a popudovej plochy na kotve musi byt presne! To vyrabas z pera B90,B70?

Upraveno uživatelem hodinar 1953
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ruské i české kukačky všech druhů a stáří dnes už jako koníčka ,  opravuji  zatím normálně.

Některé plastové díly, vyrábím jako nové, když je potřeba u 1/4 křepelek zlatník Ostrava.

Ale záleží v jakém stavu jsou. Nědy jsou potřeba udělat nová ložiska, někdy upravit kotvu,  většinou to jde, ano použije se i jiné nepopouštěné pero s kapsáčů pero budíka.

A i neoriginál nové měchy, jdou vyměnit za nové. nebo opravit staré.  Ale záleží jestli to má cenu😉

Upraveno uživatelem Jiří9
upravena formulace
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po měsíci...
  • po 3 týdnech...
  • po 2 týdnech...
  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...