Přejít na obsah

Seiko Astron


re5pect

Doporučené příspěvky

Když jsou v Casiích strojky Citizen, tak klidně může být v Citizenu Seiko nebo můžou ty dvě firmy spolupracovat (ostatně spolupráce různých - vzájemně konkurenčních - značek je i na úrovni odlišných států, např. v automobilovém průmyslu - TPCA, takže proč by tomu nemohlo být u hodinek). A že to někdo nechápe, za to nemůžu, sorry. Dál už k tomu nemám co dodat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 135
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Nebyla by to ztráta žádná, protože Japonským výrobcům jde hlavně o omezení konkurence z Číny a Evropy a ne o žabomyší spory mezi sebou. Kooperace Citizenu a Seiko tady existuje minimálně od roku 2001, kdy to tyto společnosti i veřejně deklarovaly (právě jako reakci na Čínské a Evropské výrobce). Takže si lze reálně představit, že i některé kalibry budou podobné, ne-li rovnou úplně stejné. Ostatně na elektronických hodinkách se stejnými funkcemi ani není v čem si konkurovat (snad jen to, že Citizen možná umí lépe solár a Seiko zase GPS, tak to mohli dát dohromady a udělat TOP model :) ).

deklarovali ze budu spolocne obstaravat niektore suroviny (napr med a titan) a ze budu spolocne prepravovat objemove zasielky. tiez ze si navzajom budu dodavat diely (cokolvek to moze v praxi znamenat).

 

takze ak tvrdis, ze Seiko dodava astron kaliber do Citizen satellite wave hodiniek, tak pls uved zdroj resp daj konkretnu informaciu aky a do ktorych.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naposledy - nikde jsem netvrdil, že Seiko dodává kalibr do Citizenu. Psal jsem, že jsou ty kalibry když ne přímo shodné, tak podobné, a že to nasvědčuje spolupráci těchto dvou firem. A opravdu nevím, proč se tomu tak všichni brání, když by toto byla naprosto logická věc. Jinak se mně skutečně nechce vypisovat všechny světové a národní kooperace, třeba ve výpočetní technice zcela běžné a samozřejmě i v jiných oborech. Dost firem si dokáže spočítat, že je lepší spolupracovat (alespoň zčásti), než jít jenom po své linii a nezřídka na to doplatit (třeba SONY a jeho formáty ve spotřební elektronice, které ostatní neakceptovali, počínaje Betamaxem až po Memory Stick, všechno to byly sólo akce a skončily nezdarem).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro Seiko a Citizen je stále nejdůležitější domácí trh (ač tomu spousta lidí nevěří), takže je to tam docela krutý boj. Proto úvaha, že by Seiko, které do vývoje Astronu narvalo neskutečné množství prostředků, dodávalo strojky Citizenu, je někde na úrovní té kooperace Omegy a Rolexu. 

 

Moc dobře víte, že se za vás vždycky rád zeptám na vyšších místech na novinky a pokusím se zjistit něco navíc, ale kdybych se měl ptát na tohle, tak bych se akorát shodil. To už tu rovnou můžeme rozjet chemtrails :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Niektorí jedinci na fóre sú jasným dôkazom, že nás sprejujú a to často :)

 

Astronov by som sa nebál. Asi pred pol rokom som už tiež po nich pozeral s myšlienkou, že by to mohla byť pohodlná alternatíva k mechanikám. Potom som to nejak pustil z hlavy, ale zase to príde, keďže sa z môjho pohľadu stále zlepšujú, hlavne čo sa týka dizajnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem docetl Citizen recenze na ten jejich modul F900, ktery vypustili loni na podzim a který byl v te době rychlejsi a tenci nez Astron... ale pak jsem si vzpomnel na ypa, ze to cele zacal Astronem a my tady furt meldujem Citizen... :-)

 

http://www.ablogtowatch.com/citizen-eco-drive-satellite-wave-f900-watch/

 

http://hodinarskymagazin.sk/citizen-eco-drive-satellite-wave-f900-s-prijmom-rychlym-ako-blesk/

 

Hezkou recenzi na ty novejsi a cistsi Astrony jsem nenasel... všude jen ty starší..

 

http://www.watchtime.com/reviews/world-reviewing-seiko-astron-gps-watch/

 

Tady uz je zase tenci Astron.. :-)

 

http://www.azfinetime.com/azft/blog/baselworld-2016-a-new-seiko-astron-gps-solar-caliber-8x22/

 

V kazdem případě technicky se asi rok, co rok predhaneji, kdo z koho... ve finale ale memu oku více lahodi design tech Astronu... :-)

 

... a ja bych sel klidne do svetlych.. :-))

0bf40be007031513610cf93ad1716408.jpg

Upraveno uživatelem petr_cha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhlety bile se mi libi teda sakra moc. Ta citelnost, cistota a elegance.

Upraveno uživatelem tano
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale odhliadnuc od dvojiteho Jana Novaka, tie Citizeny vobec nevyzeraju zle. Ako ze by som povedal, ze vyzeraju fest dobre.. Len nech sa rezu a cena ide dole. Nam to len prospeje :)

 

Neviem, mne trochu evokujú "obyčajné", aj keď vydarené rádio modely, viď foto. Seiko je IMHO dizajnom trochu inde.

 

 

post-957-0-83882600-1468270930_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsíci...
  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...