Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Návštěvník Tada

Hm, mám silnou vůli :) Ještě jsem si žádný nůž nepořídil :P

 

Ale budu muset stěhuju se zpět na koleje a potřebuju něco co by zvládalo základní kuchyňské věci a obranu před těmi, kteří by mi jídlo chtěli uzmout :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tado, prď na obranu a jako kolejní gourmet začni japonskám chefsknifem, na noze-nuz tím nejlevnějším (bacha, je trochu menší než klasický velké chef).

Uvidíš jak si se santoku sednete. http://www.noze-nuz.com/akce/santoku.php

V zásadě ti stačí na vše.

 

Škoda, že ten skládací kuchyňák od Bökeru mají nedostupný, ten byl vtipný. http://www.noze-nuz.com/boker/BOM415.php

 

tak to je fakt zajimavej mazlik...! :)
...bys ho mohl mít jako přívěšek na klíče
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Bandicot: ta 755 je fantastická malá a přitom robustní, gratuluji já ho chtěl taky odkoupit od kolegy na knife.cz ale byl si rychlejší. Já se zatím kochám s Osborneho "skvostu" 950 RIFT s texturovanou rukojetí z g10, perfektně se drží a dobře se s ním pracuje.Chtěl bych se tě zeptat jak se asi drží ve velké ruce, zvažuji silně o jeho koupi a nemám ho kde vyzkoušet. Nosím ještě ZT 0200 ale je velmi těžký. přikládám pár obrázků s mojema toolwatchema...

post-1779-1273923756.jpg

post-1779-1273923769.jpg

post-1779-1273923782.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych se tě zeptat jak se asi drží ve velké ruce

Smysl toho nože mi uniká - do ruky je krátkej a hranatej, do kapsy je tlustej , na řezání má krátkou čepel.

Jediná jeho výhoda je, že je děsně pěknej, materiálově a zpracováním na výši.

 

A ten klip je ňákej divnej - sice to neni pouhej ohnutej plech, ale na druhou stranu tenhle titan je nějakej nepružnej - první co bylo když jsem nůž vybalil, že jsem musel přihnout klip, protože cca o 1mm odstával od pouzdra, což mě děsně štvalo. Pokud bych ho ale cpal do kapsy u džín, tak přes ten tlustej lem bych ten klip zase ohnul zpátky do odstávající polohy.

 

Pokud jsi z Prahy, můžem zajít přes oběd na kafe. Na blind to nekupuj. Já ho vzal, protože je prostě jen pěknej, na práci a nošení mám aktuálně Spyderco Frank Centofante. Ten Osborne je luxusní, moc se mi líbí, obzvlášť tvar čepele. A Zero Tolerance je jeden z nejatraktivnějších nožů co znám, ten mě bere.

 

edit: opravdu je o 50% kratší než se zdá

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mně se líbí ta mohutnost, samozřejmně předpokládám špičkové zpracování firmy BM. Bohužel jsem z opačného konce z Opavy ale v Praze jsem velmi často. Já takhle taky kupuju emotivně a pak mně štvou detaily které např. popisuješ. Jednou jsem takhle koupil Breitly a ačkoliv kvalita špičková prakticky jsem je nevzal na ruku. Prostě mi nesedli a raději nosím byt levnější tak ryze tool hodinky typu Promaster,Schaumburg a jiné podobné obludy. Časem chci zbrojit na Kobold Seal. Jsem překvapen že titan je pružný, mám celotitanového japonce SEKI-CUT včetně lineru a ten ačkoliv je tenčí je velice pevný, žádný ohyb nehrozí, spíše by se zlomil ale ani tomu moc nevěřím, samozřejmně záleží na síle požitého materiálu. ZT jsou ohromně kvalitní nože obvzláště doporučuji 0200, je za dobré peníze a a kvalita nemá chybu. Rok jsem jej používal a vydatně a krom trochu sešoupaného černění na špici je jako bych jej právě vybalil s krabičky. Ale ta váha je značná. Osborne je jiný kafe řeže jak žiletka, a vypadá opravdu ekxluzivně. Vůle žádná, chodí jak po másle velmi pevný a lehký, přitom velký nůž. Ta 755 patří do skupiny kompaktních pracovních nožů je to ted ohromně populární, podobný kousek dělá Extrema Ratio 133 MFO. Udělám společné foto ZT 0200 a BM 950 a dám to sem. Kdyby se ti nakonec 755 znelíbila a některý z mých zalíbil určitě se dohodneme. Tady něco z mojí skromné zbírky.

post-1779-1273930781.jpg

post-1779-1273930807.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cecil: právě že ten titanový klips se spíš ohne než že by pružil - plechový klips sice dražší nože lehce opticky degraduje (třeba střižený plecháč na zavíráku AlMar s..e), ale funkčnost má plecháč lepší

 

snow: cca 200 USD, ale pozor... opravdu je malý

 

edit: něco jsem cvaknul, ale zdaleka to pořád o velikosti nevypovídá, ale upozorňuju, že mám malý ruce

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Bandicot: ta 755 je fantastická malá a přitom robustní, gratuluji já ho chtěl taky odkoupit od kolegy na knife.cz ale byl si rychlejší. Já se zatím kochám s Osborneho "skvostu" 950 RIFT s texturovanou rukojetí z g10, perfektně se drží a dobře se s ním pracuje.Chtěl bych se tě zeptat jak se asi drží ve velké ruce, zvažuji silně o jeho koupi a nemám ho kde vyzkoušet. Nosím ještě ZT 0200 ale je velmi těžký. přikládám pár obrázků s mojema toolwatchema...

 

 

ten Osborne je skvělej,už nějakou dobu nad ním slintám a zatím jediný co stojí mezi ním a mnou je ta cena :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...