Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Před časem jsem zde představil nůž firmy Mercworx - a to kapesní Latalis. Kvalita i tvar čepele a rukojeti mne nakonec přesvědčily natolik, že jsem neodolal a sehnal mu většího brášku :lol:

 

Je to Mercworx Proeliator (je to latinské slovíčko...). Jak už jsem zmínil dříve, tato firma vyrábí ručně (každý nůž dělá od počátku do konce jeden jediný nožíř) nože pro některé US zvláštní jednotky a zřejmě by dnes Honza Rambo používal je. Nejsou levné a blbě se shání...

 

Nůž přišel takto, v pouzdře v digitální kamufláži (stejný vzor jako ACU maskáče, u nás přezdívané "pyžama")

 

post-3414-1271452616.jpg

 

Je vyroben z nerezové S30V oceli a střenky jsou ze zelené Micarty, nalepené na ocel.

 

post-3414-1271452634.jpg

 

První dojem byl, že mi padla čelist až na zem... Je to vážně obrovský kus železa, zpracování excelentní a jak se drží! Pro srovnání s Buckem (všichni ho tu mají, takže je měřítkem :lol: )

 

post-3414-1271452644.jpg

 

A tuto kombinaci budu zřejmě používat: Leatherman (ten vždy) a k němu buď malý Mercworx, nebo velký... Dle situace...

 

post-3414-1271452656.jpg

 

Zajímavé je srovnání s jiným "bojovým" nožem, v tomto případě od Maděriče pro naše speciální jednotky. U Maděriče oceňuji tu ocelovou patku rukojeti, lze ji dobře použít na zatloukání a rozbíjení věcí. Jinak je to opravdu jiné pojetí "bojového nože" :speak_cool:

 

post-3414-1271452667.jpg

 

Co mi přijde zajímavé, je povrchová úprava. Naše nože mají černou povrchovku. Ale u Mercworx na to jdou jinak. Nůž je leštěný. A kdo chce aby se nelesknul, tak ať si ho přestříká kamuflážními barvami na zbraně (např. Krylony) a tento nástřik může kdykoliv smýt ředidlem a nůž znovu naleštit! To je jejich doporučení pro taktické použití... To už je druhá US armádní věc co znám, kde výrobce nedává návod pro blbce, ale poukazuje na to, že uživatel má jistě více zkušeností s použitím a že si jistě poradí lépe sám, než by to udělal výrobce :jawdrop:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky to slyším prvně (a to už jsem toho slyšel, viděl a měl dost) a asi to nebude žádnej shit, když to u benčmejdů práskaj na 60-62 herců...

http://www.bladeforums.com/forums/showthread.php?t=704854

http://www.bucanada.ca/m390_microclean_p.htm

 

...supr, dal jsi mi inspiraci, musím to testnout :D díky

 

edit: už už jsem chtěl napsat, že to bude těsně pod "top", ale pak mě zaujal tenhle post z bladeforums... "M390 is VERY good stuff. It is better than S30V".

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem zase nevěděl roupama co dělat a požádal nožíře Zdeňka Štora o custom tunning mé oblíbené 710 od Benchmade. Tady je výsledek. Pro neznalé, původně byly střenky z černé G10, teď je tam velbloudí kost.

post-970-1271876678.jpg

post-970-1271876684.jpg

post-970-1271876690.jpg

post-970-1271876694.jpg

Upraveno uživatelem Godin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám že můj včerejší dotaz je hóóódně podrobnej :death: už se v tom výběru docela motám tak si dám u PC pár chytrejch a takhle to dopadá.

 

Objednávám na KnifeWorks nějaké věci pro kamaráda a je to za 80$ a tam je minimum pro objednávku do zahraničí 100$. A tady fóru je jasný, že bez nože se nedá žít, tak chci bejt taky velkej kluk :rambo: nejprve jsem měl v hledáčku Kershaw Junkyard Dog II ten bude asi dobrej, dále Buck Bravo Rescue

ten je zase pěkně macatej jako já :) jenže nůž jsem nikdy neměl a tak to bude asi zbytečně drahý luxus. Pokud si nůž pořídím bude cca 350 dní z roku ležet v autě proto jsem začal koukat po něčem levnějším třeba ONTARIO RAT 1 a Spyderco Tenacious. Nemá někdo ještě nejaký tip na něco prověřeného co dá občas vzít do kapsy v ceně cca 20-30$

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

musí se spyderco po koupi nějak doostřovat nebo je to kusem

Tak to čumim... spyderca choděj z těch produkčních nožů v top kondici.

Pokud to lze, poslal bych ho zpět.

Jestliže má blbě ostří, a ty nemáš nějakou diamantovou sadu s klemou, těžko to jako nezkušený nožomil sám doženeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

gas: Tento stejny problem jsem mel cca pred 2 mesici u zcela noveho Spyderca Tenacious. Ve zbrklosti jsem se stavil u nejmenovaneho nozire v Praze. Ten nuz sice naostril, ale uhel ostri byl z jedne strany o poznani jiny-a to pry brousi na profi diamantu. Nakonec dal vse do poradku nozir v Plzni, p. Pok. Mohu vrele doporucit. O teto situaci jsem informoval prodejce, vzhledem k tomu, ze uz byl nuz v te dobe prebrousen, zaslani zpet jsem neresil (moje chyba). Prodejce vsak tuto "vadu" vyloucil s odpovedi, ze mu jich rukama proslo mnoho a vsechny byly naprosto v poradku.

 

Drzim palce a nezapomen napsat, jak to dopadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník SukHoi
to je hezký, kupoval jsem to na noze-nuz, nic jsem nebrousil, jen vybalil a vyzkoušel, kupováno na netu, tak

mám snad právo na vrácení zboží, mám chuť jej poslat zpět ...

by mně zajímalo jak se reklamuje ostří nože :D - posledni Buck co jsem koupil ve stejném obchodě řezal asi tak 14 dní - už je tupej jako prase a to s ním otevírám jenom dopisy - je mi to celkem ****, ale jsem rád, že jsem za něj zaplatil jenom 1000 misto 3000 /highlife cena/ :D

 

*ty hvězdičky jsou fuk

Upraveno uživatelem SukHoi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je hezký, kupoval jsem to na noze-nuz, nic jsem nebrousil, jen vybalil a vyzkoušel, kupováno na netu, tak

mám snad právo na vrácení zboží, mám chuť jej poslat zpět ...

 

I ja jej mam ze stejneho e-shopu. Mas urcite pravo vratit zbozi do 14 dnu bez udani duvodu za predpokladu, ze bylo objednano pres net. Verim vsak, ze jde o nestastne nahody a vse se rychle a korektne vyresi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...