Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Moc fotek nemám, na zavíráky se damasteel používá spíš v ruční nožotvorbě (určitě bude něco k vidění na pražské výstavě). Na pevných nožích se dá vidět častěji. U nás je dělá např. pan Bareš (v cenách 4-6 tis.), ale i řada dalších. Základní vzory jsou zde DAMASTEEL jinak z damasteelu dělá i Mikov, ovšem ty ceny jsou dost ulítlý (v rovině ruční výroby, šak to taky je ruční výroba).

 

No jak to tak nakonec vidím poradil jsem ti blbost (z hlediska financí) a když vidím ty ceny, tak mně mrzí, za kolik jsem kdysi prodal automat s damasteelovou čepelkou. Ale každopádně bych to ještě třeba v Praze okoukl, třeba narazíš na něco přijatelného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc fotek nemám, na zavíráky se damasteel používá spíš v ruční nožotvorbě (určitě bude něco k vidění na pražské výstavě). Na pevných nožích se dá vidět častěji. U nás je dělá např. pan Bareš (v cenách 4-6 tis.), ale i řada dalších. Základní vzory jsou zde DAMASTEEL jinak z damasteelu dělá i Mikov, ovšem ty ceny jsou dost ulítlý (v rovině ruční výroby, šak to taky je ruční výroba).

 

No jak to tak nakonec vidím poradil jsem ti blbost (z hlediska financí) a když vidím ty ceny, tak mně mrzí, za kolik jsem kdysi prodal automat s damasteelovou čepelkou. Ale každopádně bych to ještě třeba v Praze okoukl, třeba narazíš na něco přijatelného.

 

Damasteel není vzor ale prášková nerezová švédská ocel z RWL 34 a 12C27, různé vzory/ Twist, Odin, Rose atd/ vznikají uhlem řezu.

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovoluji si upozornit ty, kterým to uniklo

http://www.knife.cz/Knifecz/tabid/36/ctl/D...72/Default.aspx

 

 

Na to, že mi tyhle věcičky dávaly slušnou obživu pěkných pár let, tak bych se zase mohl z nostalgie také dojít podívat :)

Už jsou dlouho nikde na výstavě nebyl a tuhle mám za barákem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna dneska jsem měl v ruce krásnej zavírák (ale fakt nádhernej, loveless tvar jako Fallkniven P, ale trochu větší) s damasteelovou čepelí od Pavla Ševečka. A nestál víc než vyhazovací Mikovák - rozhodně moc dobrá koupě. Berte to jako inspiraci, čí stůl navštívit při hledání damasteelu :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na to, že mi tyhle věcičky dávaly slušnou obživu pěkných pár let, tak bych se zase mohl z nostalgie také dojít podívat :)

Už jsou dlouho nikde na výstavě nebyl a tuhle mám za barákem :)

 

Proč si se na to vykašlal? Neslo ti to solidní peníze a podle mně tě to i bavilo? :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napiš víc - zavírák s nerez damaškovou čepelí od Sevečka za cenu kolem 5000 bych bral! Ikdyž trochu mě mate to spojení Ševeček a damasteel...

 

Taková nesourodá trojice Ševeček,damasteel, a 5000 kč.Trochu si s ním povídám na každé výstavě a na poslední mi ukazoval svuj vlastní zavíráček s koňským motivem,jako má na tom pevném. Říkal že není na prodej a kdybych chtěl podobný že bych měl počítat asi tak 25 000.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taková nesourodá trojice Ševeček,damasteel, a 5000 kč.

 

No právě, šak říkám, že mě to mate. Pokud vím, dělá svoje damašky a zatím jsem nezaregistroval nerezové (ale třeba jsem se nedíval dobře). Že by používal výrobky firmy Damasteel jsem si taky nevšiml. Na a těch 5000 - to by bylo terno! Koupil bych jich ***ón :)

 

EDIT: nevím, co se mu nelíbí na slovu v a g ó n ...

Upraveno uživatelem Traveller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

EDIT: nevím, co se mu nelíbí na slovu v a g ó n ...

 

Asi čekal v a g í n u.

 

Já jsem si minulý týden koupil v krámku pana Hofmana v Hluboké tohoto mazlíka od Martina Mládka:

 

post-3194-1270918574.jpg

 

post-3194-1270918581.jpg

 

post-3194-1270918589.jpg

 

post-3194-1270918598.jpg

 

(Nástrojová ocel 19572 se zvýšenou odolností vůči korozi (1,57% C, 11,70% Cr, 0,50% Mo, 0,20% Va), kterou lze zakalit na minimální tabulkovou tvrdost 60,2 HRc. Bočnice jsou vyfrézované z francouzské nerezové oceli T1. Péro je z oceli 17231 zpevněné kováním za studena. Střenky z ebenového dřeva (makasar). Vyroben v roce 2009.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I velmistr občas něco udělá z damasteelu viz třeba tahle strana z knajfu. O tom, že by - jak si tu někteří asi představují - nasypal práškový damašek do těch svých formiček na koníčky, asi zatím doba nedozrála, rozhodně model "rose" nezaměňujte s modelem "horse" i když to zní podobně ;).

 

K ceně - nevím jestli 5 nebo 6, ale 10 to stopro nebylo. Nůž je kamaráda, vyfotím, ale potkám ho až časem a nechci moc tlačit na pilu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I velmistr občas něco udělá z damasteelu viz třeba tahle strana z knajfu. O tom, že by - jak si tu někteří asi představují - nasypal práškový damašek do těch svých formiček na koníčky, asi zatím doba nedozrála, rozhodně model "rose" nezaměňujte s modelem "horse" i když to zní podobně ;).

 

K ceně - nevím jestli 5 nebo 6, ale 10 to stopro nebylo. Nůž je kamaráda, vyfotím, ale potkám ho až časem a nechci moc tlačit na pilu.

 

Tak ten mi nějak uniknul - pěkný kousek. Pokud by byl pod 10, byl by to velmi dobrý kup.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem po dlouhé době navštívil nějakou výstavičku :)

Sice se zablokovanou krční páteří a tím pádem i kyselýmksichtem jsem dorazil do krásných prostor kde se akce konala. Potkal spoustu starých známých na jednom místě, u vchodu se pozdravil s Conradem , oběhnul stoly co tam byly abych zjistil, že mě po těch všech letech už nic nenadchne a pak prokecal zbytek doby s kamarádem :)

Ale abych řekl alespoň něco pozitivního, tak musím říct, že pro mě byl největším překvapením Hons z Plzně. Za poslední roky se neustále zlepšuje a zlepšuje a pokud bych "nutně" musel něco kupovat tak jsem u něj viděl nádherný asi 4" linerlock z damašku. Paráda.... Ten chlap se pořád lepší a lepší.. Přitom je to strašně skromný člověk a příjemný řemeslník :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...