Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

maxs:

YPO myslel takové ty bojové zavíráky, vyhazováky atd. Většinou je to shit z bláta, ale tvářej se fakt drsně.

 

Pozor: některé značkové firmy vyrábí část produkce v číně kvůli ceně, ovšem hlídají si kvalitu. Měl jsem v ruce Tenacious od Spyderca, který je pod 1tis.Kč a ten je fakt moc pěkně zpracovaný. Stejně tak mám Ka-Bar z Tajvanu a i ten je super.

Zěemě původu nože je dána i ocelí, na mém Calypsu od Spyderca je napsáno Japan, protože čepel je z laminované ZDP189.

 

Edit: až maxsi uvidíš ceny v obchodech, tak stejně koupíš přes web. Neboj se tady zmiňovaného noze-nuz.com, tam bude kvalita prověřena ještě před odesláním tobě. Kdybych toho neměl mraky, tak bych teď volil Buck Sirus.

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JohnDoex: dík. Asi to ale radšej kúpim v kamennom obchode.

Zkus to tady, slusny vyber http://www.noziarstvo.sk/index.php

 

Vyrobu nozu do Ciny presunuli uplne / castecne i vyrobci jako Cold Steel nebo jiz zminovane Spyderco, ale ty hlidaji kvalitu a hlavne pouzivaji materialy, ktere na napodobeninach nenajdes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Treba rozlisovat cinu a cinu (teda k tomu patri aj tw a prilahle krajiny) jedna vec je solidna firma vyrabajuca veci v cine koli cene tam sa vacsinou kvality bat netreba a jedine co ta moze znechutit je samotny napis "china" niekde na cepeli inak noz bude v pohode.

 

Druha vec su potom blatove obskurnosti casto kopirujuce nejaky znamejsi model ...... paradoxom je ze cepel samotna nie je u tychto kramov vacsinou tak uplne marna a v ramci moznosti vydrzi aj ostra a ak si dokazes sam opravit zbabrany brus, dalo by sa povedat ze za tych 200-300 korun je az moc dobra problemom su ostatne casti ktore toho moc nevydrzia, takze ak uz to musi byt tak z tohto segmentu "doporucujem" kupovat nanajvys pevne noze, kde toho niet zas tolko co optimalizovat (rozumej osulit).

 

Vacsine ludi slovo china vyslovene nevonia hlavne pokial ide o vec tak zasadnu ako je noz a tu je hodne rozumnou alternativou Benchmade z USA ti robia dobre noze za relativne primerane ceny jejich problem je ze u nas sa k tomu pridava dovoz clo dan a co ja viem co takze su to na koniec dost palky a uz sa skoro oplati nechat si nozik urobit u miestneho noziara (za 6-7K uz je hodne slusny hand made zatvarak z RWL) Tak ci tak cenami u nas v kamenaku ale aj na nete sa netreba nechat odradit..... v zahranici za 100-200USD bude v solidnom internetovom obchode paradne Benchmade Boker ci Gerber ale musis si pridat postovne zistit ci posiela k nam a pripadne pocitat s clom.

 

Pokial ide niekto vyslovene po cene tak myslim ze najviac muziky za najmenej penazi ponuka stale Mikov v poslednom case v zaplave zahranicneho tovaru mierne nedocenovany ba mozno az zhadzovany..... Je pravda ze viacero ludi si na jejich cepele stazuje a tvrdi ze Mikov kali od buka do buka ale pokial tym nozom denne nezapichnes troch ludi a nerozrezes kapoty dvoch aut tak myslim ze Mikov v pohode uspokoji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi tak týždeň behám po nožiarskych weboch a definitívne som zakotvil na severe Európy. Pobehám si ponuku rodinných firiem a tam niečo vyberiem.Jediné, čo by ma mohlo ešte presvedčiť je nejaká tradičná Japonská firma. Zatiaľ som žiadnu takú nenašiel. Sa mi vidí, že po americkom noži vyrobenom v Číne zase až tak moc netúžim.

 

BTW čo si má človek od IT predstaviť pod slovným spojením "tri krát laminovaná oceľ" ? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží kdo to napsal, ale pravděpodobně to bude něco jako SanMai co dělal ColdSteel... uvnitř tvrdčí, po stranách houževnatější... ale jinak je to všechno jenom tahák na klienty, praktický význam je nulitní :)

Byť to není prestižní záležitost, ale koukni se na nabídku španělské firmy Muela. Dají se tam najít občas zajímavé kousky v limitkách (záleží na co a za kolik to chceš)... a je to jistojistě evropská produkce

Upraveno uživatelem Onion
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... "tri krát laminovaná oceľ" ? :)

Napis vyrobce a model, u ktereho to bylo napsano.

Dalsi moznost je jako zaklad pro samurajsky mec.

Vnejsi cast s vyssim obsahem uhliku (kawanage) a mekke jadro (šingane). Pokud je vnejsi cast z jedoho kusu jedna se o kobuse-gitae, pokud ze tri casti jde o hon-sanmai-gitae.

Upraveno uživatelem JohnDoeX
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dalsi moznost je jako zaklad pro samurajsky mec.

Vnejsi cast s vyssim obsahem uhliku (kawanage) a mekke jadro (šingane). Pokud je vnejsi cast z jedoho kusu jedna se o kobuse-gitae, pokud ze tri casti jde o hon-sanmai-gitae.

 

Aha :). Poradíš mi aj nejakú tú tradičnú Japonskú firmu? Ak niečo také existuje.

 

Tú laminovanú oceľ robí HELLE: http://www.helle.no/go.cfm?id=66175

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha :). Poradíš mi aj nejakú tú tradičnú Japonskú firmu? Ak niečo také existuje.

 

Tú laminovanú oceľ robí HELLE: http://www.helle.no/go.cfm?id=66175

 

 

Když si tu prolistuješ to vlákno od začátku,tak tu chlapi řešili vcelku pěkné,tradiční,japonské zavíráky....ruční výroba......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když si tu prolistuješ to vlákno od začátku,tak tu chlapi řešili vcelku pěkné,tradiční,japonské zavíráky....ruční výroba......

 

Vlákno mám prelistované.

"vcelku pěkné" sa mi teda nezdajú. Myslím, že sme si niečo podobné, len trochu krajšie vyrábali ako fagani u kámoša v dielni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi tak týždeň behám po nožiarskych weboch a definitívne som zakotvil na severe Európy. Pobehám si ponuku rodinných firiem a tam niečo vyberiem.Jediné, čo by ma mohlo ešte presvedčiť je nejaká tradičná Japonská firma. Zatiaľ som žiadnu takú nenašiel. Sa mi vidí, že po americkom noži vyrobenom v Číne zase až tak moc netúžim.

 

BTW čo si má človek od IT predstaviť pod slovným spojením "tri krát laminovaná oceľ" ? :)

 

Pro zájemce o přehled ocelí:

http://www.noze-nuz.com/nozirske_oceli/ocele.php

 

Laminovaná ocel je např. VG10. Počet násobků je počet vrstev.

Vrstvení/sendviče=kompromis

Je jí překonaný damašek i samurajové.

Za mě v Evropě jednoznačně:

http://www.fallkniven.com/next-index.htm

Typ F1 a S1 je bestseler. Lze si objednat jen čepele a provést dodělávku/custom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlákno mám prelistované.

"vcelku pěkné" sa mi teda nezdajú. Myslím, že sme si niečo podobné, len trochu krajšie vyrábali ako fagani u kámoša v dielni.

 

 

O tom bych si(s úspěchem) dovolil pochybovat....ale chápu,hledáš něco jiného. Tak jukni na ty SekiCut.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...