Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Pokud se bavíme o noži na přežití jako noži s kterým chceme trávit čas v přírodě a uvažovat i o tak mezních situacích jako třeba, že ten nůž je naší poslední zbraní... Tak tenhle nůž fakt ne... Jak takové třídění nožů obecně odmítám, tak tady platí, že je to více zbraň než nástroj...

 

To byla jen reakce na toho Chrise Reeva - ne na nůž na přežití. Mně se ten Blackův nůž líbí jako nástroj, nic víc. Sám bych jej nechtěl - nemám pro něj využití. A pokud již nějaký potřebuji, sáhnu zde...

Upraveno uživatelem Traveller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky ho mám a za to pouzdro bych jim urazil pazoury.

Na co je pouzdro, ze kterýho nůž nejde vyndat jednou rukou? Grrrr..

 

Zdravím,

opravdu nejde? Chce to je trochu cviku, také se my to hned nedařilo. To pouzdro je ošklivé, ale velmi praktické. A dá se nosit i na taktické vestě, či popruhu batohu rukojetí dolů. Glock je holt nůž na práci, žádný krasavec, jako nože pánů Dohnalů, ale snad i proto byl ve výzbroji německé protiteroristické jednotkyGSG9.

Malá recenze, převzatá z nože-nůž.com: http://www.noze-nuz.com/recenze/glock_fm78/glock_fm78.php

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mně to teda nejde, ta packa, co tam je, je moc tvrdá.. :(

Mohu doporučit tu "packu" polít vřelou (spíše horkou) vodou a po změknutí plastu ji mírně oddálit, resp. vyhnout směrem ven, od pouzdra. Ale jen trochu a je třeba být opatrný, aby plast nezměkl příliš a nedošlo k velké deformaci. U jednoho glocka jsem to tak provedl, druhý jde otevírat v pohodě (např. včera na rybách, s mokrou oslizlou rukou...)

Upraveno uživatelem candát
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohu doporučit tu "packu" polít vřelou (spíše horkou) vodou a po změknutí plastu ji mírně oddálit, resp. vyhnout směrem ven, od pouzdra. Ale jen trochu a je třeba být opatrný, aby plast nezměkl příliš a nedošlo k velké deformaci. U jednoho glocka jsem to tak provedl, druhý jde otevírat v pohodě (např. včera na rybách, s mokrou oslizlou rukou...)

Doporucuju nejvetsi obezretnost, tvaroval jsem takhle pruvlekove pouzdro na zbran kvuli atypickemu opasku a vysledek nebyl dobry. Asi jsem to prehnal (poleval jsem vrouci vodou z varne konve) a material v miste ohybu zmenil barvu (zesvetlal) a po par dnech se stejne vratil zpet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Urcite suprova vec. Uz to tu nekdo psal, nasi zachranari a hasici si ho pry kupuji ze sveho. Bandiccot si ho nadelil k vanocum, tak uz by se mohl podelit o prakticke zkusenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se taky pochlubim. Myslim ze kvalitou je Victorinox proste spicka spolecne s Lathermanem, desing me oslovuje spis Victorinox. Tenhle jsem si pral jako darek v roce tusim 2004. Delam s nim vse, nesetrim ho, nuz ostrim cca jednou za pul roku a krom cerveneho napisu kterej v kapse odreli klice baterka apod. je v perfektni kondici. S nuzkama si cely ty roky striham vsechny nehty, jeste jsem je nebrousil a porad jsou A1. Jednou jsem se sebezaprenim musel jerabu na sve zahrade klestema prestrihnout na dvou mistech plot, bal jsem se, ale dopadlo to v poho, zadne poskozeni. Je to jeden z darku ktery nemuze urazit nikoho a klidne prezije majitele.

post-3003-1232101904.jpg

post-3003-1232101921.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamil:

ten V-nox není špatný, jestli chceš, můžu ti ho na ukázku přinést na sraz - na můj vkus je až moc načinčaný a specifický. Obecně se tyhle nože vezou na módní vlně a mají dobré PR. Ve skutečnosti ho budeš mít v autě a možná ho někdy využiješ a vytáhneš pár dětí z hořícího auta.

Nějak si moc nedělám iluze, že by toto mohl člověk použít v případě vlastního vážného karambolu (hlavou dolů, od motoru se kouří a ty budeš hledat ten správný nástroj).

Pokud uvažuješ o rescue noži, přinesu ti na ukázku i jiný - Gerber Rescue, takový ten takticko-záchranářský look, který se dá i nosit v kapse u gatí.

 

Edit: CODY: k vánocům jsem si nadělil ten Gerber Rescue CLS, o tom jsem tu i psal, ale pak se kě me ještě dostal i ten V-nox, ani nevíš jak ses trefil :-)

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě Victorinox nikdy nevydržel moc dlouho, vždycky se nějak rozviklal...

Mysli kleste nebo multifunkcni nuz???

Popravde kleste jsem rozvikany jeste nevidel. Duvod proc jsem nechtel Latherman byl ten, ze modely ktere jsem mohl vzit do ruky byli "rozvyklany" uz z vyroby. Jasne, ten kdo chce snadno ovladat kleste jednou rukou nebo si hrat jako s "motylkem" tu vuli oceni. Ja chtel neco u ceho mas pocit, ze je to na fest, a tak to zustane. Me zatim drzi a to bezne kleste pouzivam. Co se tyce krizovyho sroubovaku, ten me take mile prekvapili. Pouzivam ho dost casto a je v poho. Jedine co mi kdy chybelo je ten hacek na noseni baliku... Jeden cas jsem proclival baliky a vozil je na postu, nosit cca 19kg v ruce me stvalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...k vánocům jsem si nadělil ten Gerber Rescue CLS, o tom jsem tu i psal, ale pak se kě me ještě dostal i ten V-nox, ani nevíš jak ses trefil :-)

 

A jo, me se pak zdalo ze mi to nejak nesedi:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně se právě vikle Leatherman. A to stál víc.

Ono podle me schvalne, proste nekdo chce mit kleste ktery jednou rukou vytahne a svihem otevre jako motylka. Taky nema metr, tezko by jsi dve ramena drzel v rovine. U Victorinoxu otevres ramena do mezipolohy a mas pravitko ktery drzi v rovine. Parkrat se mi to uz hodilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono podle me schvalne, proste nekdo chce mit kleste ktery jednou rukou vytahne a svihem otevre jako motylka. Taky nema metr, tezko by jsi dve ramena drzel v rovine. U Victorinoxu otevres ramena do mezipolohy a mas pravitko ktery drzi v rovine. Parkrat se mi to uz hodilo.

Metr má - už se mi to nechce fotit. Ale jak píše, Victorinox má lepší provedení a nepůsobí na mě "nedodělaným" dojmem jako Leatherman.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...