Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

no dobre ale kto by nosil studeny plechac ktory ti v zime primrzne k prackam

 

myslel som samozrejme toto

http://www.noze-nuz.com/spyderco/SC7GP3.php

 

 

No, pokud nejede na Antarktidu za Pavlem Bémem tak nepřimrzne (navíc jí ai bude nosit v kapse, nebo ne?) :) Testoval jsem je všechny.. se střenkama z SS, G-10 i Carbon Fibre.. a všechny jsoiu v pohodě.. a jen na závěr ty nerezové střenky nekloužou a dobře se drží.. a to mluvím třeba i o cvičení které trvá dlouho, ruka umdlévá a ruka je spocená až z člověka kape pot...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono docela pouzitelne noze za viac nez rozumne ceny ma aj mikov len to hold neznie tak husto ako Spyderco ci Benchmade..... ja tvrdim ze nez uvalit 5K za tovarensky noz tak to uz si ho radsej nechat za 6-7 vyrobit podla svojho gusta....

 

a pokial sa budeme bavit o tom co urobi pracu tak tu "pracu" u vacsiny z nas urobi s prehladom njobycajnejsi zatvarak od mikovu za 3 stovky a vo vacsine pripadov bude aj zbytocne dobry :D

 

je to ako s hodinkami ... casia za 5tikilco pracu urobia ale o to nam tu na fore nebezi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, zrovna to Spyderco Police je mezi noži klasika .. těžko hledat přirovnání.. asi jako mezi hodinkama IWC Big Pilot :)

 

Já třeba nenajdu mezi nožíři výrobce který by tenhle model překonal... a to pro mně nožíři dělali zadarmo, resp. jenom za cenu případných drahých kovů které na nůž padly :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja by som Sp. prirovnal skor k bondovkam je totiz medzi nozmi neporovnatelne dostupnejsie a proflaklejsie nez IWC medzi hodinkami...

 

ale je to dobry noz, to bez debaty .... len si proste myslim ze snow podla toho co som tu uz od neho cital ma na viac nez na uspokojenie sa s prvou ikonou na ktoru na nete narazil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... no to se tu někteří rozpovídali .... silný řečičky zpoza klávesnice ..... heh! ;)

 

Nejsem Rambo a kudlu nosim u sebe na porcování jídla, řezání provazů, otvírání různých obalů a další naprosto prozaické úkony. Pokud jsem natlačen (a kdokoliv z Vás ostatních) do fyzického konfliktu, použiju první, co mám po ruce - takže hlavu, pěsti a nohy. Pokud nejste trénovaní v boji, zapomeňte na to, že byste ve vypjaté situaci s nezvládnutým adrenalinem zvládli hledat v kapse nůž. Pokud trénovaní jste, nebudete ho pro boj v 99% případů potřebovat. Tak proč ty akční úvahy tady? Fakt nechápu.... Mimochodem, už jste u toho někdy byli, když do někoho bodli nůž? Já jo. A víte proč? Protože na sebe narazili dvě opilý paka, jedno se omylem napilo z cizího piva, a druhý mělo v hlavě duto a v kapse nůž!

Závěr - nůž téměř nikdy nepoužijete pro obranu, ale pokud už bude použit v boji, použije ho spíš agresor.

 

EDIT: úprava věty, abychom neslovíčkařili

Upraveno uživatelem budo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada
Mimochodem, už jste u toho někdy byli, když do někoho bodli nůž? Já jo. A víte proč? Protože na sebe narazili dvě opilý paka, jedno se omylem napilo z cizího piva, a druhý mělo v hlavě duto a v kapse nůž!

Závěr - nůž téměř nikdy nepoužijete pro obranu, ale pokud je použit v boji, bude to převážně útočná zbraň.

 

Mám pocit, že o něčem podobném jsem se zmiňoval. A ty úvahy tady mi moc akční nepřišly. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... no to se tu někteří rozpovídali .... silný řečičky zpoza klávesnice ..... heh! ;)

 

Nejsem Rambo a kudlu nosim u sebe na porcování jídla, řezání provazů, otvírání různých obalů a další naprosto prozaické úkony. Pokud jsem natlačen (a kdokoliv z Vás ostatních) do fyzického konfliktu, použiju první, co mám po ruce - takže hlavu, pěsti a nohy. Pokud nejste trénovaní v boji, zapomeňte na to, že byste ve vypjaté situaci s nezvládnutým adrenalinem zvládli hledat v kapse nůž. Pokud trénovaní jste, nebudete ho pro boj v 99% případů potřebovat. Tak proč ty akční úvahy tady? Fakt nechápu.... Mimochodem, už jste u toho někdy byli, když do někoho bodli nůž? Já jo. A víte proč? Protože na sebe narazili dvě opilý paka, jedno se omylem napilo z cizího piva, a druhý mělo v hlavě duto a v kapse nůž!

Závěr - nůž téměř nikdy nepoužijete pro obranu, ale pokud je použit v boji, bude to převážně útočná zbraň.

 

Pokud nejste trénováni tak,aby všechny pohyby probíhaly automaticky bez nutnosti o nich přemýšlet tak nejlepší obrana jsou rychlé nohy,ušetříte si v každém případě mraky komplikací nezávisle na tom, v kom z vás ten nůž zůstal

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud nejste trénováni tak,aby všechny pohyby probíhaly automaticky bez nutnosti o nich přemýšlet tak nejlepší obrana jsou rychlé nohy,ušetříte si v každém případě mraky komplikací nezávisle na tom, v kom z vás ten nůž zůstal

tak pod toto sa bezvyhradne podpisujem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Navíce nezapomínejme na to, že jakýkoliv ostřejší fyzický střet by mechanické hodinky na zápěstí nemusely přežít

Upraveno uživatelem Tada
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja by som Sp. prirovnal skor k bondovkam je totiz medzi nozmi neporovnatelne dostupnejsie a proflaklejsie nez IWC medzi hodinkami...

 

ale je to dobry noz, to bez debaty .... len si proste myslim ze snow podla toho co som tu uz od neho cital ma na viac nez na uspokojenie sa s prvou ikonou na ktoru na nete narazil.

 

 

Spyderco Police je mezi onehandy, ale i jinými noži opravdu legendou kterých moc není... nejde o jejich dostupnost, ale prostě o to, že je legenda první třídy... jsi v Izraeli, cvičíš a kluci mají vkapse tuhle kudlu, jsi na druhém konci louže a kluci si jí tam buď chtějí koupit a nebo jí už mají.. buď tohle a nebo Spyderco Military

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... no to se tu někteří rozpovídali .... silný řečičky zpoza klávesnice ..... heh! ;)

 

Nejsem Rambo a kudlu nosim u sebe na porcování jídla, řezání provazů, otvírání různých obalů a další naprosto prozaické úkony. Pokud jsem natlačen (a kdokoliv z Vás ostatních) do fyzického konfliktu, použiju první, co mám po ruce - takže hlavu, pěsti a nohy. Pokud nejste trénovaní v boji, zapomeňte na to, že byste ve vypjaté situaci s nezvládnutým adrenalinem zvládli hledat v kapse nůž. Pokud trénovaní jste, nebudete ho pro boj v 99% případů potřebovat. Tak proč ty akční úvahy tady? Fakt nechápu.... Mimochodem, už jste u toho někdy byli, když do někoho bodli nůž? Já jo. A víte proč? Protože na sebe narazili dvě opilý paka, jedno se omylem napilo z cizího piva, a druhý mělo v hlavě duto a v kapse nůž!

Závěr - nůž téměř nikdy nepoužijete pro obranu, ale pokud je použit v boji, bude to převážně útočná zbraň.

 

 

Se vším souhlasím, poslední věta... jak to jenom říct... bullshit? :) abych tedy použil oblíbený výraz Ariho Periho, legendárního instruktora Šin Bet... útočná zbraň, co to jenom je? Já sám nevím... raketa je obranná a nebo útočná... pistole je obranná nebo útočná? asi jako každá zbraň i nůž...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se vším souhlasím, poslední věta... jak to jenom říct... bullshit? :) abych tedy použil oblíbený výraz Ariho Periho, legendárního instruktora Šin Bet... útočná zbraň, co to jenom je? Já sám nevím... raketa je obranná a nebo útočná... pistole je obranná nebo útočná? asi jako každá zbraň i nůž...

Nejlepší obrana, je útok, nebo útěk. :smile_anim: Něco málo o §13 Tr.z. Nutná obrana: http://www.mujglock.com/nutna-obrana.html .

Aby se tady nemlátila prázdná sláma. :)

 

A teď, k Spyderco Endura, není to špatnej nůž, ovšem, pár lidí mělo problém s backlockem- (po chvíli se vychodil a nedržel) a vaklem čepele. V současný produkci, je slušnej zavírak např. RAT-1 od Ontaria, nebo nože Kershaw.

Upraveno uživatelem BUBÁK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada
Nejlepší obrana, je útok, nebo útěk. :smile_anim: Něco málo o §13 Tr.z. Nutná obrana: http://www.mujglock.com/nutna-obrana.html .

Aby se tady nemlátila prázdná sláma. :)

 

Tohle je sice pěkný, ale praxe justice a posuzování co je a co není nutná obrana je dost ošidná zálěžitost. Jeden nikdy neví, jak se soudce vyspí :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...