Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Návštěvník Tada

A teď z jiného soudku - někde jsem narazil na video ukázku sebeobrany s takovým nožem co měl srpovitý tvar a na konci rukojeti očko. Nevíte někdo co to je? Já to zkoušel hledat a už jsem to nenašel...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada
A, co tohle? ;)

 

 

 

To leda by se potkali dva na stejé úrovni bojového výcviku a připravenosti. Což se prakticky nikdy nestane.

 

Moje zkušenosti s boje jeden na jednoho jsou takové, že je docela rychle po všem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cali:

Tenacious je fakt dobrej nůž, za ty prachy parádní - na pohled skoro není poznat velký rozdíl mezi ním a Manixem - pro okolí nevypadá nijak takticky ani zabijácky. Neduhy by se podle mě ukázaly v důsledných testech, teprve tam by se oproti těm dražším nožům projevila průměrná ocel a provedení.

Police je na můj vkus moc akční - takovej zavírací mezižeberní fileťák.

 

Pajlovy zavíráky jsou parádní. Plusem může být (pro pocit majitele nového nože), že autor není špičkový nástrojář nebo self-made-man jako většina nožířů, ale skutečně vyučený nožíř. Byl jsem u něj doma, lecos jsem si osahal a tehdy jsem si řekl, že až slovím svého prvního jelena, nechám si u něj pěkný lovecký zavírák udělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mate nekdo zkusenosti s nozi Richartz?

Kamarad dela pro jednoho nejmenovaneho vyrobce bileho elektra a jako darecky pro klienty maji mj. naprosto uchvatny designovy hrnky a hlavne multifunkcni noze Richartz. Jeden jsem dostal - a vypada celkem zajimave, nicmene moc na ty noziky nejsem, tak by me zajimalo, jestli to neni jen nejaka znacka, ktera je draha "protoze Solingen", nebo jestli to fakt za neco stoji ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mata počítej tak od 6000 výše a když to znásobíš 2 bude i na Buddyho Westona.

Buddy Weston začíná v současné době na cca 14 kKč, krasavce koupíš od 25 kKč nahoru.

A tenhle krasavec byl pod stromečkem od Ježíška:

post-3826-1230547178.jpg

3 and 3/8" Damasteel Turkish damascus rope pattern fileworked blade,lock bar,spring and bail,meteorite bolsters,nice bluegreen Mammoth molar teeth scales and fileworked,blue anodized titanium liners.

http://www.westonknives.com/GALLERY/tabid/.../0/Default.aspx

Upraveno uživatelem kejklik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kibi - no zajímavý ... asi jsem moc srab, nosím onehand, ale v týhle situaci bych se po něm prostě bál sáhnout, považoval bych to jednak za nepřiměřený a jednak za nebezpečný, no a omezil bych se na rozbití nosu, nasazení páky a možná přidupnutí do podkolenní ... na tahání zbraně na člověka jsem fakt srab, takže pokud by nešlo o život, e-e ...

 

EDIT: eště že byly ty vánoce ... to seš moc hodnej, žes ho ušetřil ... x-)

Upraveno uživatelem budo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rozumim, jak to myslis... kdyz to mas tak - jestli jde nebo nejde o zivot musis spravne rozpoznat behem chvilicky a do hlavy druhymu nevidis (utocnik vybral misto, cas a prostredky - pokud na me nekdo zautoci, proste se primerene branim, a kdyz nekdo rika, ze me zabije, beru ho vazne)... pokud jsi se spletl, tak muzes byt bud mrtvej nebo v prusvihu - a ja davam prednost prusvihu... :)

btw: parkrat mi uz o zivot slo a nakonec jsem to vysvetlovat nemusel... ;)

 

Pokud, Ti útočník řekl, že Tě zabije a ještě, Tě škrtil, tak ses k němu zachoval až příliš gentlemansky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...