Přejít na obsah

BIKE [2007-2020]


Návštěvník milosklikar

Doporučené příspěvky

Tvoje možnosti ti docela závídím, ale v dobrém :) Kuota je celkem pohodlná, jel jsem teda jen na Khanovi a Karmě, nevím jak jsou na tom letos - Karma mi přišla snad až moc měká, i v příčném směru. Klasickej ital to ale není. Italské kola moc neznám, snad jen Pinarello FP2 je docela dost pohodlné, teda co sám vím. Silnice je mi blízká jen relativně okrajově, pokud jsou tvoje možnosti takové, tak šup na jih a vyzkoušej pár kol ještě. Apropo, pokud tam máš kontakty, tak ti lidi ti jiste dobře poradí. Silnicí se tam dost žije. Doslova.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

Urcite to nejsou blbci a v cloveku, ktery tam utrati vic nez 100 k dokazi vzbudit dojem, ze byl na spravnem miste. Takovych kramku je vic...

 

.... přesně takhle to bylo ... vešel jsem ... z kapsy mi čouhalo 100t .... a byl jsem na správném místě ....
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když je tu tolik "kolařů", třeba mi někdo poradí. Uvažuji o skládacím kole. Vím, že to nejsou žádné zázraky, ale v kočárkárně kolo nechávat nechci a rvát ho "na stojáka" do malého výrahu taky ne. Nejsem žádný sportovec, prostě chci něco "á la paní radová kolem rybníka". Určitě by nemělo být za 100 000 Kč, ale jestli bude stát 10 nebo 15 000 Kč řešit nebudu. Hlavně, pokud je to aspoň trochu možné, bych chtěl co nejvyšší řidítka, ideálně tak 50 cm nad úrovní sedla - právě pro způsob jízdy "paní radová". Vím, že skalní kolaři to zavrhnou (není se možné opřít do pedálů do kopce), ale mě z klasického způsobu jízdy bolí záda.

Zaujala mě kola Dahon (ale klidně si nechám doporučit i něco jiného), jsou někde v Praze k vyzkoušení?

 

Ahoj, byl jsem včera u nás ve městě v prodejně a vzpomněl jsem si na Tebe, tak jsem tohle kolečko vytáhl před krám a nafotil (jenom mobilem). Alu rám, takže docela lehké, Shimano komponenty, taková pěkná hračka do města. Mají tam poslední kousek i v bílé barvě, ten vypadá ještě líp, o něm uvažuju pro sebe. Není to sice skládačka, ale za ty peníze myslím, že dobrý kup.

post-5960-1279261270,12.jpg

post-5960-1279261278,05.jpg

post-5960-1279261292,63.jpg

post-5960-1279261301,47.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík, já ale fakt potřebuju skládačku. Máme výtah pro 4 osoby (oficiálně, jinak už ve třech je tam těsno) a tahat tohle malým výtahem fakt nebudu (stavět to na zadní), takže pro mě přichází v úvahu buď skládačku nebo nic (obávám se, že nakonec to dopadne tím "nic").

A k tomu chci ještě ta vysoká řidítka (tohle nemá ani ta), protože jinak z té jízdy nemám požitek (bolí mě pak záda).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My máme mrňavý výtah pro 3 osoby a vejdu se tam já (184cm) + MTB nebo silniční kolo + jedno z našich dětí + zlatý retrívr

je pravda, že to kolo musím postavit na zadní, ale nedovedu si představit, že bych kvůli takové "komplikaci" vyměnil kolo za rádobykolo aneb skládačku a pak pokaždé s tou skládačkou před výtahem dělal harakiri (sborka/rozborka).

Zkus se projet po na skládačce a pak na normálním kole pro pohodlnou jízdu (říká se jim myslím "holandská" kola) - předpokládám, že pak už skládačku na 90% chtít nebudeš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak abych se vrátil k původnímu tématu.. Já začal nějak víc jezdit tak v osmnácti, biky i silnici. Nejdřív na Scottech, pak KTM, teď Gianty. Před dvěma lety jsem objevil celoodpružený kolo a už nikdy nechci jinak, mám Giant Anthem Advanced, karbon.

Posted Image

Musim ho nafotit, tohle jen ilustračně. Oproti tý sériovce tam mám jinou vidli (Manitou R7 mrd, hrozná vidlice bohužel) a jiný kola. Úplně původně jsem tam měl karbon galuskový Tufa, když na mě začly bejt moc závodní nasadil jsem původní Crossmaxy no a teď (protože mám kousíček přes devadesát), tam mám nějaký postavený Mavic "co dům dal" modelPosted Image . Jinak jiný sedlo a pár komponent jako lepší řidítka a tak.

Silničku už jsem prodal (tady, mimochodem), takže teď už se jenom houpu.. Nejčastěji v Kunratickym lese v Praze nebo kolem Hostivaře, takže kdyby se tam nááhodou někdo z vás taky pohyboval..Posted Image

 

EDIT: Ještě zajímavost k tomuhle biku, má za sebou světový poháry MTB v Kanadě a ve Švýcarsku. Bohužel ne pode mnou, ale občas si na to s pýchou vzpomenuPosted Image

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

CHrocht Micey vítej v rodině Posted Image Máš pěkný kolo, jak se ti zdá tuhost rámu a jakou máš velikost? Určo potěší real foto...

 

Jojo, hned co vysomruju foťák. Ačkoli já se teď trochu stydim za ty kola, vzadu mám ráfek na obyč ráfkovou brzdu a to vyfrézování vypadá s kotoučema dost otřesněPosted Image .

Velikost tušim odpovídá 19,5", na mě je teda tipťop páč mám 183. Což je taková blbá velikost, páč 19" je mi malý a 21" velký. Ta tuhost..je samozřejmě poznat že to neni pevňák. Tady je to ještě umocněný tim že ten Fox tlumič nemá klasický zamykání ale "ProPedal", takže když si do toho se svojí vahou stoupnu, malinko se tak jako tak pohupuje. Ale nemůžu porovnat, tohle je moje první celopéro. Ovšem když se na tom daj jezdit svěťáky, nejspíš to s tou tuhostí zas tak blbý nebude.. A hlavně já to moc neřešim, s mojí momentální výkoností to na nějaký špurty stejně neniPosted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, hned co vysomruju foťák. Ačkoli já se teď trochu stydim za ty kola, vzadu mám ráfek na obyč ráfkovou brzdu a to vyfrézování vypadá s kotoučema dost otřesněPosted Image .

Velikost tušim odpovídá 19,5", na mě je teda tipťop páč mám 183. Což je taková blbá velikost, páč 19" je mi malý a 21" velký. Ta tuhost..je samozřejmě poznat že to neni pevňák. Tady je to ještě umocněný tim že ten Fox tlumič nemá klasický zamykání ale "ProPedal", takže když si do toho se svojí vahou stoupnu, malinko se tak jako tak pohupuje. Ale nemůžu porovnat, tohle je moje první celopéro. Ovšem když se na tom daj jezdit svěťáky, nejspíš to s tou tuhostí zas tak blbý nebude.. A hlavně já to moc neřešim, s mojí momentální výkoností to na nějaký špurty stejně neniPosted Image

 

Já mám 184 :D tohle dost často taky řeším. Propedal kdyžtak trochu víc přifoukej a nebude se to tolik "houpat". Takový kolo by chtělo nějaký hezčí kola, to jo... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík, já ale fakt potřebuju skládačku. Máme výtah pro 4 osoby (oficiálně, jinak už ve třech je tam těsno) a tahat tohle malým výtahem fakt nebudu (stavět to na zadní), takže pro mě přichází v úvahu buď skládačku nebo nic (obávám se, že nakonec to dopadne tím "nic").

A k tomu chci ještě ta vysoká řidítka (tohle nemá ani ta), protože jinak z té jízdy nemám požitek (bolí mě pak záda).

 

jediný dotaz - proč ne stavět na zadní, vždyť v tom není problém???????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prosím místní zkušené cyklisty o radu s výběrem sedla

 

na silničním kole mám bílé fizik pavé sport cx

na horském mám černé prologo nagó pro rail

 

chtěl bych to sjednotit (t.j. stejné sedlo na obě kola) aby si pr..l nemusela po každém přesednutí nějakou dobu zvykat :-)

rád bych něco pohodlného na čem se dá komfortně posedět (max.3 hodiny v kuse, déle nejezdím), na barvě nezáleží

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...