Přejít na obsah

BIKE [2007-2020]


Návštěvník milosklikar

Doporučené příspěvky

prosím místní zkušené cyklisty o radu s výběrem sedla

 

na silničním kole mám bílé fizik pavé sport cx

na horském mám černé prologo nagó pro rail

 

chtěl bych to sjednotit (t.j. stejné sedlo na obě kola) aby si pr..l nemusela po každém přesednutí nějakou dobu zvykat :-)

rád bych něco pohodlného na čem se dá komfortně posedět (max.3 hodiny v kuse, déle nejezdím), na barvě nezáleží

díky

 

Duku, jezdil jsem několik sezon na Selle Italia - cokoliv od nich. Já měl dříve model C2 - byl jsem velmi spokojen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Duku, prostě jedno máš, vyber to lepší a kup si druhé stejné ne? Jinak mám pro tebe špatnou zprávu, sedlo si musíš vybrat sám, každemu sedí něco jiného, tzn. jednoho to tlačí, druhý na to pěje ódy.

 

Nedělil bych sedla na silniční a horská, dej obě stejná. Prologo jsem nějaké jezdil ale nepamatuju tip, sedělo suprově. Já sám vozím Selle italia Prolink Trans Am Carbon, pro mě nejlepší sedlo momentálně. Jenže tebe může holt třeba strašně tlačit, v tomhle prostě není rada.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

patrik:Protože s mými 62 kg váhy (při 178 cm) je to celkem problém...............to nezvedneš na zadní kolo o váze cca13kg? nedělej z nás paka. moje dcera má 140cm, váží 28kg a s kolem vjede do výtahu sama, a to má těžkou potvoru na 24" kolech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musis Patriku mit na to grif... Kolo normalne ved, trhni riditkama nahoru aby ti zadni kolo podjelo a v pravy cas mackni zadni brzdu. A stoji. A muzes cokoliv. Na tabore jsme soutezili kdo na prednim kole (drzis si predni brzdu) preveze pres louku maskota. A dali to i holky v osme tride.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

patriku,myslim,ze vim co shanis...:-) mohu postoupit kontakt.....pry za flasku nebo tak neco!

 

Na takovym jsem kdysi jezdil (jen melo standardni sedlo). Ja mel zeleny a bracha modry. Kdyz jsme pak dostali k vanocum trekovy kolo s prehazkou (to mi bylo 13!), tak jsme s brachou byli na kolech nejvetsi machri, jak jsme byli z tohohle namakani.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ego alter: možná se budeš smát, ale já dodnes se slzou v oku vzpomínám na Libertu (byla hodně podobná tomu Sobi, jen měla klasické sedlo a řidítka ještě vyšší), co měla kamarádka na chalupě. Přestože neměla přehazovačku, tak jsem jí rád při společných jízdách vyměnil za mého Favorita, ze kterého mě bolely záda, ale samozřejmě nyní už něco takového nechci.

ostatní: prostě moje fyzické fondy jsou, jaké jsou. Když mi jako dítěti tatínek vykloubil ruku jen, když mě zvedal ze země, tak doktor při mém ošetřování prohlásil, že "horník ani zedník z něj nebude" :). Uznávám, že z části to je i určitá lenost (jak si své fondy zvyšovat např. cvičením, tak využíváním své síly (i na to malé) maximum), ale prostě už jsem takový a jiný nebudu.

Takže rozhodnutí je buď koupit kolo skládací, nebo žádné (šance vidím tak 40:60). Jinak mám na chatě ještě toho starého Favorita, kdybych chtěl normální kolo. Stejně tak cestování MHD (kromě metra) je se standardním kolem nemožné a po hlavních silnicích bych si moc netroufl. Takže uvažuji o variantě dojet s kolem někam na kraj Prahy, trochu si zajezdit a pak zase zpět MHD.

Co se mi dle fotografií na těch skládačkách nelibí je to, že sedlo je ve stejné výšce jako řidítka (já bych rád rozdíl aspoň 50 cm ve prospěch řidítek) a pak obava o příliš krátké "tyčky ke šlapkám" (odborníci určitě doplní správný termín). Kdysi jsem zkoušel jezdit na kole (BMX) co mělo právě zkrácené "ty tyčky" a vůbec mi to nešlo (málem jsem z něj spadnul).

Tak jestli máte někdo zajímavý tip, klidně sem s ním. Už jsem měl s jedním obchodem (který mě byl v diskusi doporučen) dohodnuto, že si dneska půjčím jednu skládačku (ten nejlevnější Dahon za 9990; za zapůjčení chtějí 350 Kč / den), ale nakonec se dneska rozpršelo, tak z toho sešlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...já dodnes se slzou v oku vzpomínám na Libertu (byla hodně podobná tomu Sobi, jen měla klasické sedlo a řidítka ještě vyšší)

 

...a pak obava o příliš krátké "tyčky ke šlapkám" (odborníci určitě doplní správný termín)

 

Taky se Liberta u sedlovky (u horni ramove trubky) dala pouzit na schovani takoveho univerzalniho klice co se ke kolum daval:-)

 

Rika se tomu kliky, normalni chlapska delka je tusim 175mm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ego alter: možná se budeš smát, ale já dodnes se slzou v oku vzpomínám na Libertu (byla hodně podobná tomu Sobi, jen měla klasické sedlo a řidítka ještě vyšší), co měla kamarádka na chalupě. Přestože neměla přehazovačku, tak jsem jí rád při společných jízdách vyměnil za mého Favorita, ze kterého mě bolely záda, ale samozřejmě nyní už něco takového nechci.

ostatní: prostě moje fyzické fondy jsou, jaké jsou. Když mi jako dítěti tatínek vykloubil ruku jen, když mě zvedal ze země, tak doktor při mém ošetřování prohlásil, že "horník ani zedník z něj nebude" :). Uznávám, že z části to je i určitá lenost (jak si své fondy zvyšovat např. cvičením, tak využíváním své síly (i na to malé) maximum), ale prostě už jsem takový a jiný nebudu.

Takže rozhodnutí je buď koupit kolo skládací, nebo žádné (šance vidím tak 40:60). Jinak mám na chatě ještě toho starého Favorita, kdybych chtěl normální kolo. Stejně tak cestování MHD (kromě metra) je se standardním kolem nemožné a po hlavních silnicích bych si moc netroufl. Takže uvažuji o variantě dojet s kolem někam na kraj Prahy, trochu si zajezdit a pak zase zpět MHD.

Co se mi dle fotografií na těch skládačkách nelibí je to, že sedlo je ve stejné výšce jako řidítka (já bych rád rozdíl aspoň 50 cm ve prospěch řidítek) a pak obava o příliš krátké "tyčky ke šlapkám" (odborníci určitě doplní správný termín). Kdysi jsem zkoušel jezdit na kole (BMX) co mělo právě zkrácené "ty tyčky" a vůbec mi to nešlo (málem jsem z něj spadnul).

Tak jestli máte někdo zajímavý tip, klidně sem s ním. Už jsem měl s jedním obchodem (který mě byl v diskusi doporučen) dohodnuto, že si dneska půjčím jednu skládačku (ten nejlevnější Dahon za 9990; za zapůjčení chtějí 350 Kč / den), ale nakonec se dneska rozpršelo, tak z toho sešlo.

 

Jednou jsem cet o chlapikoj, kterej byl tak hubenej, ze kdyz si dal na koupalisti malinovku, tak vypadal jak teplomer.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejběžnější délka klik je 175mm

 

Jen bych doplnil že toto se týká silničních a horských kol pro dnes běžného člověka a jeho kinametiku, tzn 175-185cm určitě. Existují délky 170mm a 180mm které mají jednak ženy a dorostenci (170) a druhak vysocí lidé, nebo lidé, kteří mají jaksi dlouhý nohy (180). Jsou další varianta a další délky, které tady zatím nebudeme rozmazávat... (bmx, flat, trial, dětská kola, sjezdová kola) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Duku, prostě jedno máš, vyber to lepší a kup si druhé stejné ne? Jinak mám pro tebe špatnou zprávu, sedlo si musíš vybrat sám, každemu sedí něco jiného, tzn. jednoho to tlačí, druhý na to pěje ódy.

 

Nedělil bych sedla na silniční a horská, dej obě stejná. Prologo jsem nějaké jezdil ale nepamatuju tip, sedělo suprově. Já sám vozím Selle italia Prolink Trans Am Carbon, pro mě nejlepší sedlo momentálně. Jenže tebe může holt třeba strašně tlačit, v tomhle prostě není rada.

 

B.F.G., Ty schvalujes stejne sedlo na silnicku i horaka? :eek:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...