Přejít na obsah

Presnosť hodiniek - Android aplikácia


flivver

Doporučené příspěvky

Aplikacia skvela, mne sa velmi paci, po 2 dnoch vyzera ze vsetko spravne funguje (android: 4.1.2 / Samsung Galaxi SIII) a na play-i mate odomna 5 hviezd.
Parada, pekne je to spravene.

Mozno taky drobny napad: vsimol som si tu ze typicky uzivatelia ten "navod" co vyzera ako "terms and conditions" automaticky preskakuje a necita a este postne slabe hodnotenie, take riesenie:
doplnit tam dialogovu obrazovku vzdy po odfoteni s vysvetlenim co treba spravit:

svox.png

Jedna sa o slaby nacrt, urcite by ste to vedeli spravit pekne ako mate zvysok aplikacie. Zobrazit by sa to mohlo na urcity cas ( 2s. ) alebo zmiznut by to mohlo na kliknutie kamkolvek.
Samozrejme v nastaveniach aplikacie by sa toto vyskakovacie okno dalo vypnut. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvidíme, ako to s vývojom a podobnými vylepšeniami bude. Nejaké drobnosti asi nebude problém doplniť. Horšie je to s kompatibilitou do budúcnosti. Niektoré development kity pre telefóny prestávajú obsahovať kompletný interface pre ovládanie fotoaparátu. Už v minulosti s tým boli problémy u niektorých modelov (neschopnosť zaostriť nablízko). V praxi to pre nás znamená, že nie sme schopní prepnúť foťák do iného režimu, než nám on ponúkne (vidieť ich je v Rozšírených nastaveniach). Pritom defaultná aplikácia fotoaparátu ich ovládať vie. Skrátka sa tak už chovajú aj niektoré G4, Asus Phonepad a pár ďalších.

 

V skratke vyššieuvedené znamená, že to buď celé prerobíme a budeme používať štandardnú fotoaplikáciu (s vypustením našeho interface), alebo to necháme tak, ako je a skrátka zrejme kopa mobilov nebude dobre ostriť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

snad mi niekto poradi... da sa tato aplikacia pouzit aj na hodinky so sekundovkou na pozicii "6"?

 

vdaka

 

Jasné, dá sa. V správe profilu si vyber typ ciferníka s malou sekundovkou. Po odfotení si ľavým dolným kurzorom subdial potiahni na správne miesto. Aplikácia si pozíciu zapamätá pre daný profil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Do teraz všetko ok a už som tam mal slušný denník presnosti. Ale dnes mi aplikácia zamrzla a všetko v nej sa vymazalo. Dá sa s tým niečo robiť? Či idem odznovu?

 

Neviem, poslal som maila kolegovi, ktory to programoval. Kazdopadne doporucujem apon obcas si data poslat mailom, je to v moznostiach.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Občas sa tu v postoch objavia trochu hmlisté informácie o tom, ako Watch Accuracy funguje. Rád by som podotkol, že zdroj času (interný, alebo NTP server) je používaný iba ako etalón ku zisteniu presného časového rozdielu medzi meraniami. Aplikáciu v podstate vôbec nezaujíma, ako sa líši čas na hodinkách od presného času. Kľudne môžete sledovať presnosť hodiniek, ktoré idú pol hodinu pozadu. Aplikácia zisťuje rozdiel času medzi meraniami na hodinkách a rozdiel času zariadenia (resp. NTP) medzi meraniami, z týchto hodnôt robí prepočty na 24 hodín.

Zapisované sú hodnoty pri každom meraní, to sú rozdiely od posledného merania (prepočítané na 24 hod.) a celková hodnota v príslušnom úseku merania, to je hodnota za celé obdobie, prepočítaná na 24 hodín.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bych dotaz ohledně měření odchylky a ruční korekce hodinek.

Tedy měřím odchylku třeba jeden měsíc, pak hodinky seřídím na správný čas a chci měřit dál odchylku. Bohužel jsem nikde tuto možnost nenašel, ale možná jsem se jen přehlédl.

 

Vím, že mohu začít měřit nový úsek, ale to asi neřeší můj požadavek mít změřenu odchylku dlouhodobě třeba 5 měsíců, ale s možností 1 x měsíčně upravit čas na hodinkách.

 

Díky za info, jak toto řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bych dotaz ohledně měření odchylky a ruční korekce hodinek.

Tedy měřím odchylku třeba jeden měsíc, pak hodinky seřídím na správný čas a chci měřit dál odchylku. Bohužel jsem nikde tuto možnost nenašel, ale možná jsem se jen přehlédl.

 

Vím, že mohu začít měřit nový úsek, ale to asi neřeší můj požadavek mít změřenu odchylku dlouhodobě třeba 5 měsíců, ale s možností 1 x měsíčně upravit čas na hodinkách.

 

Díky za info, jak toto řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono takto. Foto tam je potrebné v podstate iba aby človek mal presný moment zaznamenania času. Nie je vôbec dôležité mať fotku vycentrovanú, ostrú apod. Stačí, aby na nej bol vidieť čas na hodinkách, kedy boli odfotené a presne toľko natočiť ovládacími prvkami.

Inak takto otočené foto som ešte nevidel.

 

edit: pekne blbú otázku som položil

Upraveno uživatelem McStinger
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono takto. Foto tam je potrebné v podstate iba aby človek mal presný moment zaznamenania času. Nie je vôbec dôležité mať fotku vycentrovanú, ostrú apod. Stačí, aby na nej bol vidieť čas na hodinkách, kedy boli odfotené a presne toľko natočiť ovládacími prvkami...

Presne,

vyfoť si hodinky hociakým mobilom a vypočítaj rozdiel medzi časom fotky a stavom na hodinkách /desatiny nie sú až tak zaujímavé/. To zopakuj o pár dní a máš výsledok. Ten program robí to isté len komfortnejšie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ahojte.

Předem musím říct je to skvělá aplikace a velice rád ji používám už více než rok.

 

Nicmémě po poslední aktualizaci na verzi 1.3.4 mi zmizely z aplikace všechny profily, a tudíž i data co jsem měl za rok používání změřená. :(

Nevíte něko jestli se do dá nějakým způsobem importovat zpět? Nebo alespoň, jestli jsou nědke v mobilu uložená data v čitelné podobě (nejlépe nějaký textový soubor), abych měl alespoň historii měření?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to ma mrzí, posledný update bol myslím iba kvôli nejakým Google požiadavkám. Upozorním zajtra kolegu, či sa niečo nevymklo spod kontroly. Každopádne sa domnievam, že údaje budú včudu :(. Naozaj vrelo odporúčam dať si občas poslať údaje na mail, je tam taká možnosť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...