Přejít na obsah

Kam na dovolenou - tipy


Doporučené příspěvky

před 2 minutami, DavidLC napsal:

Boží lesík 👍 jedna souška a je topení do důchodu 😁

Ježíši, tohle mě napadlo jako první, ale styděl jsem to jen říct nahlas :-)).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, kuncák7 napsal:

Ježíši, tohle mě napadlo jako první, ale styděl jsem to jen říct nahlas :-)).

Jako že máme důchod ještě daleko 🤔 nebo blízko 😂

Jen by to chtělo podstatně jiný vercajk 😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pogorzelica Polsko,z Prahy 6h cca600km pocasi tak jak tady žádný umorný vedra , Biedronka kousek (Rewal) luksus nový  apartmány cena na heslo(SZ, poslu)400menší 500vetší jejich zlotek...vlastně to nebylo ani tak drahý.. ve srovnání co prskali známí v Chorvatsku...

image_50445569.jpeg

image_50406145.jpeg

image_123650291.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska asi finito s parky. Na zaver Yosemity, takze super. Pocasi parada a park samozrejme top. A na uplny zaver, uz lehce pri zapadu slunce, zastavka u velikana z nejvetsich - El capitana. Dokonce tam nejaka dvojice na lane zrovna lezla, resp. to vypadalo ze chystaji bivak. Nicmene to bylo s bidou videt dalekohledem, takze bez fotky. No, kdyz si predstavim Ondru a dalsi free lezce, tak nechapu.

 

IMG_1664.jpeg

IMG_1671.jpeg

IMG_1675.jpeg

IMG_1676.jpeg

IMG_1679.jpeg

IMG_1697.jpeg

IMG_1705.jpeg

IMG_1712.jpeg

IMG_1715.jpeg

IMG_1722.jpeg

IMG_1726.jpeg

  • Dát hlas 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, African napsal:

Big wall, wow, wow, wow...to je těžká masáž :punk: Prý jsou amíci fantastický lidi jsem slyšel, velmi kamarádský a upřímní.

Za me jo. Ale jsou tu logicky strasny rozdily mezi velkymi mesty a “venkovem”. Obecne za me na stredozapade lidi super. Slusni, pozorni, ohleduplni, mili. Sami pozdravi na potkani, casto s frazi “Jak se dneska mas?”. Na silnici taky super. Nikdo neprudi, nepredvadi se, zipovani i v extremnim provozu uplne na pohodu. Dneska z tech Yosemit byl hustci provoz, sjezd z parku celkem dlouhy a sama zatacka (aspon na americky pomery 😁). Vpredu jel nekdo asi nezkusenej, proste pomalu, ze i ja nadaval. Ale uzka silnice, 2 cary a vsichni jeli za nim. Nikdo nevysiloval a proste jsme tak dojeli az do mesta, kde se to rozpustilo. Takze suma sumarum za skoro dva tydny a mraky kontaktu - jedna hispanska blbka v Subway, ktera mlela s akcentem a uzivala si, ze ji poradne nerozumime a z podobnyho testa recepak v hotelu ve Vegas. Jinak parada. 
Stejnej dojem jsem tady mel i pred lety, kdyz jsme to projizdeli na motorkach.
A kdyz k tomu vezmes za 12 dni 11 parku, tak to je celkem slusnej podil 😁. Zbytek uz bude cesta bez parku k pacifiku a pak asi 2 dny v LA, coz je zatim hlavni meta pro deti 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 6. 2024 v 13:56, organic napsal:

Chystám se koncem srpna velkým obytným autem (7m) do Toskánska. Není to blbost? Nebudu trpět na uzkých cestách a uličkách? Už jste někdo podobné dobrodružství absolvoval? Budu vděčný za každý postřeh, čemu se vyhnout, kam vůbec nejet apod. Na stellplatzy mám dvě aplikace, vyzkoušený na ose AT, SI, HR...

hele, my takhle byli v 2019 jen s transporterem a matarcí a je to bolest - ve městech "zona trafico limitato" a i když jsme si to hlídali, tak jsme v Bologni dostali pokutu, €35 protože jsme nebyli v zóně, ale už to byla "modrá zóna", i když tam byl parkovací automat, ale sektor 4...(nemluvě o tom, že tam stálo "zaplaťte na nejbližší poště" :D a byl pátek odpo...)

No a pak dálnice mají zpoplatněné podle výšky střechy od přední nápravy nebo jak, takže jsme nebyli osobák, ale karavan 😕

image.thumb.png.3f715a071fdf3c939ade0eec7cb1d321.png
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, warann napsal:

Za me jo. Ale jsou tu logicky strasny rozdily mezi velkymi mesty a “venkovem”. Obecne za me na stredozapade lidi super. Slusni, pozorni, ohleduplni, mili. Sami pozdravi na potkani, casto s frazi “Jak se dneska mas?”. Na silnici taky super. Nikdo neprudi, nepredvadi se, zipovani i v extremnim provozu uplne na pohodu. Dneska z tech Yosemit byl hustci provoz, sjezd z parku celkem dlouhy a sama zatacka (aspon na americky pomery 😁). Vpredu jel nekdo asi nezkusenej, proste pomalu, ze i ja nadaval. Ale uzka silnice, 2 cary a vsichni jeli za nim. Nikdo nevysiloval a proste jsme tak dojeli az do mesta, kde se to rozpustilo. Takze suma sumarum za skoro dva tydny a mraky kontaktu - jedna hispanska blbka v Subway, ktera mlela s akcentem a uzivala si, ze ji poradne nerozumime a z podobnyho testa recepak v hotelu ve Vegas. Jinak parada. 
Stejnej dojem jsem tady mel i pred lety, kdyz jsme to projizdeli na motorkach.
A kdyz k tomu vezmes za 12 dni 11 parku, tak to je celkem slusnej podil 😁. Zbytek uz bude cesta bez parku k pacifiku a pak asi 2 dny v LA, coz je zatim hlavni meta pro deti 😉

Přesně, lidi na venkově milí, snad jen v NYC byli amíci nepříjemný a v Bostonu v A&T chlap pičus, ale jinak Boston taky super

Upraveno uživatelem vanderB.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, beerlao napsal:

Sorry za ty fotky jsem Amatér...

fotky dobrý, musel jsem se díky nim podívat na mapu, kde to vlastně je

a sousedství 36.Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej strašně pobavilo 🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska presun k pacifiku, takze znacna cast dne v aute. Nicmene zastavka v San Simeonu kde zije pocetna tuleni kolonie. Pak ruzny malebno-kycovity mestecka, pozorovani surfaru, nejaka ta dietni svaca, k veceri tacos s krevetama a zapad slunce v Santa Barbare, takze to nebyl uplne marnej den 🙂
Btw jeste ad shora zmineny presun. To je bohuzel nutny a celkem rozsahly “zlo”, s nimz je nutny pocitat - v aute, resp. za volantem stravis nemaly cas, coz je v kombinaci s prohlidkama parku, pripadne i mest relativne unavny. Tachak mi ukazuje cca 5 tis km a cca 70 hodin jizdy.  To jen tak na okraj, urcize je lepsi, kdyz se lze stridat. 
 

IMG_1837.jpeg

IMG_1840.jpeg

IMG_1844.jpeg

IMG_1845.jpeg

IMG_1852.jpeg

IMG_1853.jpeg

IMG_1855.jpeg

IMG_1861.jpeg

IMG_1863.jpeg

IMG_1869.jpeg

IMG_1871.jpeg

IMG_1877.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Amíkům ten jejich kraj úplně závidím, borci nemusí ani cestovat za hranice, možná tak za památkami, ale jinak oni tam mají tedy nadmíru úplně všeho 😁 

Nám se snad blízká také na lepší časy, manželka kvalitně blbé zdravotní problémy, tři měsíce po doktorech ale na dovolenou to nakonec vypadá že také snad odletíme 🙏

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...