Přejít na obsah

Klub malych hodiniek


jankoxxx

Doporučené příspěvky

Powermatic 80 rozhodně není šunt, většina jeho provedení hravě strčí do kapsy veterány s 2824/2836 a Hayekovi cifršpioni to sakra dobře vědí. Bohužel se to netýká ultra-lowcost řešení C07.111 s plastovou kotvou (tam kde to chtějí zamaskovat si stačí všimnout nižšího počtu šutrů) - kde se holt počítá s tím že při prvním velkém servisu a nebo poruše půjde ven celý strojek …Který mimochodem stojí doslova pár šušňů a i výměna za lepší provedení dnes vyjde autorizovaný servis levněji než matroš+čas na klasický servis, viz příslušné vlákno v poradně. Že se něco podobného vyskytuje i u “značkových švýcarských hodinek” v kategorii ~1000€ (pro levnější Swatch mají ještě větší voser “Sistem51”, u kterého už se nepředpokládá ani ta výměna a jdou rovnou do popelnice) je samozřejmě trapas, popírající celý smysl “nadčasových a teoreticky nesmrtelných” mechanických hodinek. :thumbsdown_anim:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 9. 2021 v 18:25, Radek124 napsal:

Powermatic 80 rozhodně není šunt, většina jeho provedení hravě strčí do kapsy veterány s 2824/2836 a Hayekovi cifršpioni to sakra dobře vědí. Bohužel se to netýká ultra-lowcost řešení C07.111 s plastovou kotvou (tam kde to chtějí zamaskovat si stačí všimnout nižšího počtu šutrů) - kde se holt počítá s tím že při prvním velkém servisu a nebo poruše půjde ven celý strojek …Který mimochodem stojí doslova pár šušňů a i výměna za lepší provedení dnes vyjde autorizovaný servis levněji než matroš+čas na klasický servis, viz příslušné vlákno v poradně. Že se něco podobného vyskytuje i u “značkových švýcarských hodinek” v kategorii ~1000€ (pro levnější Swatch mají ještě větší voser “Sistem51”, u kterého už se nepředpokládá ani ta výměna a jdou rovnou do popelnice) je samozřejmě trapas, popírající celý smysl “nadčasových a teoreticky nesmrtelných” mechanických hodinek. :thumbsdown_anim:

Tohle je smutné čtení. Vážně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

@krži @exell Dobré ráno pánové, navrhuji přesun někam do Tudor sekce, ať to tu neplevelíme, hm? 🙂 Taky jsem kdysi koukal po R, rychle jsem ale vystřízlivěl a nakonec tyhle bb36 jsou takové skoro jako baby Expy😜 (vtip)

Bicolor není nic pro mě, proti gustu každého ale nelze nic namítat. Ani jsem nevěděl, že existují, až jsem je zahlédl na ruce Lady Gaga tuším. Naživo jsem neměl tu čest. Myslím bicolor, ne Lady Gaga.

20210926_083724-01.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Navros toš dobré ráno pane a souhlasím, přesuneme spamování do brandové sekce. Ostatně je to tam docela přePelagosováno a přeBB58áno (sám se teď podivuji, co za patvar jsem to vytvořil) a je na čase vlákno obohatit. Zde poslední foto na rozloučenou.

A ohledně cesty od R (OP36) k BB36 to mám podobně jako vy. Tento model je dle mého jeden z posledních, navazujících na původní ideu značky Tudor (kvalitní zpracování, ETA inside, poloviční cena). Lze tedy s jistou nadsázkou konstatovat, že jsme chudí 🙂

 

38689ED8-B7CE-45D3-A825-DB2A25B5F883.jpeg

Upraveno uživatelem exell
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...