Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 42
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Odesláno
  V 4. 2. 2014 v 13:32, SCIFI napsal:

Je to jak s hodinkama. Z lidlu ti poslouží stejně jako IWC...

u potravin je tady jeste 1 aspekt navic, zdravotni ;)

Návštěvník YPO
Odesláno

já chodím pro víno do špajzu, kam ho nosí má milá - neska si udělám svařák a protislužba ........ musím umejt špinavej dřez .... tak to u nás chodí .... musim poslouchat 

Odesláno
  V 4. 2. 2014 v 11:22, Bert napsal:

Pravdepodobnost, ze v Praze koupis kvalitni poctive neredene a chutne vino je asi stejna, jako ze ty Paneraje za dva litry nejsou fejk.

 

Toš jak sa říká u nás: Totok sa dá, totok sa taky dá, totok sa dá pražákom...

Odesláno (upraveno)
  V 4. 2. 2014 v 0:37, vojta1 napsal:

jinak si taky myslím, že stáčené víno může být perfektní. Jinak u baryka doporučuji stáčený merlot, lepší než 95% toho co koupíš v jakémkoliv supermarketu v láhvi za 2-4 násobek. 

 

 

  V 4. 2. 2014 v 9:01, simon_magus napsal:

 nemuze .... a punkt

Simone, nepochybuji, že jsi přes víno odborník a tak Tě bez ironie žádám, abys mi to vysvětlil. Je to v použitých hroznech? Je to v odrůdě? Je to v průběžném ošetření?Je to v samotné technice pěstování? Je to v lokalitě? Je to v půdě? Je to v následném zpracování? Je to v následném uložení? Je to v sezóně? Není to mnohdy trochu komedie? Možná je to od všeho kus, co já vím.

Absolutně nemám představu, kolik z celkové moravské produkce jde do lahví, ať už méně, či více kvalitních a kolik do sudů na rozlévání a už vůbec netuším, zdali to obrovské množství moravských vinařů nedělá záměrně, prvoplánově a  s plným vědomím nekvalitní víno. Teď se nebavím o nějakém ředění, ale o vínu samotném, které z Moravy odejde v sudu v pořádku a s vědomím pěstitele, že jde o produkt, za který se nemusí stydět a na který může být třeba i hrdý. Jak je to?

 

Edit: Mirek 24, slyšel jsem, že vínu pro Pražáky se mezi vinaři říká "pikula".

Upraveno uživatelem Jezevcik2
Návštěvník YPO
Odesláno
  V 4. 2. 2014 v 18:29, Frantik napsal:

Nebo proto, ze jsou Moraváci ojebavaci :-)???

+1

Odesláno

Jezevcik2: neumím si moc představit vinaře, kterej prodá opravdu špičkový víno v kegu do vinotéky, kde se bude stáčet do PET flašek z jednoho kohoutku v řadě, ve který jich je 10. Sudovky ve vinotékách jsou prostě spotřebka. Když máš štěstí a umíš vybrat, může bejt dobrá, v pohodě pitelná, lepší, než spousta lahvovejch, ale špičku tam opravdu nenajdeš. Ta se zkrátka dodává jinak.

Odesláno

Jezevcik2: Hlavně je to rukama, protože z jedné oblasti dostaneš patok a zrovna tak kvalitní víno. Možná mi nebudete věřit, ale ptal se mě ve Znojmě ředitel jednoho podniku, kde kupuju dobré víno, tak jsem se podivil a ptám se, kde ho kupuje on a on mi říká v Kauflandu, to asi tak :)

Odesláno

Jezevcik2: jasně, slušný, pitelný, to se v sudovkách dá někdy najít. Akorát, jak už jsi sám zjistil, je to proměnlivé a kde to bylo minule slušný, dneska už být nemusí. A bojím se, že tahle proměnlivost kvality bude pro stáčený sudovky dost typická. Já se ve víně moc nevyznám, tak to radši neriskuju, radši si, když mi doma dochází zásoby, nechám poradit něco zajímavýho v lahvi od kamarádů, který se v tom vyznaj.

Odesláno
  V 4. 2. 2014 v 16:41, Mirek napsal:

Toš jak sa říká u nás: Totok sa dá, totok sa taky dá, totok sa dá pražákom...

jasně, známé a stále dobré, nejlíp v kombinaci se steskem, že ti parchanti radši kupujou Francii, Itálii, Austrálii a bůh ví co dalšího, než Moravu  :lol2: 

Odesláno
  V 4. 2. 2014 v 19:28, Kytkosaurus napsal:

Jezevcik2: jasně, slušný, pitelný, to se v sudovkách dá někdy najít. Akorát, jak už jsi sám zjistil, je to proměnlivé a kde to bylo minule slušný, dneska už být nemusí. A bojím se, že tahle proměnlivost kvality bude pro stáčený sudovky dost typická. Já se ve víně moc nevyznám, tak to radši neriskuju, radši si, když mi doma dochází zásoby, nechám poradit něco zajímavýho v lahvi od kamarádů, který se v tom vyznaj.

Jasne, ze nikdy to nejlepsi vino do sudu nenacpe. Ty opravdu dobre sklepy to nedelaji vubec a duvod je jednoduchy, protoze ve skle to prodaji za vic. Ale cast produkce do toho od dobrych vinaru jde. Takze je treba najit dobrou vinoteku ( kde to necim nedoredi atd. a kvalitu si ohlidam tim, ze mi da ochutnat. Mimochodem ohledne ceny se muze jednoduse stat, ze sudove vino bude drazsi nez nektera vina v lahvi. Ano lafit nikdy v sudu nebude, jak je ukazano vyse, ale ten asi nikdo doma bezne nepijem. Ja si to sudove vino nekdy rad dam a pocitam s tim, ze to nebude totalni spicka, ale mnohdy mnohem lepsi nez spoustu dalsi produkce v lahvich, zvlaste pak v lidlu.

Odesláno

Jasně, já taky tu špičku nepiju, byla by to pro mě škoda a nemám na ní. Ale láhve maj tu výhodu, že se daj nakoupit víc dopředu a tedy líp zkonzultovat. Nejradši nakupuju v už zmiňovaném Veltlínu v Karlíně, ale nejsem úplně nestranej, pracuje tam kamarád. Že sudovka může být velmi slušná nepopírám, jen se mi prostě nechce takovou vždycky hledat.

  • po měsíci...
Odesláno

Připojuji se do diskuse o dobrém vínu v Praze. Mám velmi dobrou zkušenost s "winegeek.cz" Marko Jelič, nabízí česká vína vyrobená tradičním způsobem bez chemie. Třeba Nestarec aj, vyzkoušej, uvidíš vše OK než ty ředěné patoky z různých vinoték :-)

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...