Jump to content

Recommended Posts

  • Replies 49
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Posted

Mám 16let ZEONy,chodí perfektně.Pouzdro po rekonstrukci,takže asi jediné u nás.A jedna zajímavost-originál baterie vydržela víc než 8let.

Posted

Mám 16let ZEONy,chodí perfektně.Pouzdro po rekonstrukci,takže asi jediné u nás.A jedna zajímavost-originál baterie vydržela víc než 8let.

Co to máš za Zeony? Já mám jedny taky ručičkové dole displej a digitalní čas, nahoře displej v něm datum stopky a další ani nevím.Ručky se pohánějí když se podrží tlačítko, asi špendlíkem nemaj klasickou korunku.

Posted

ja teda nie som odbornik ale mam za to ze quartz stroj v podstate nejde znicit ak je aspon trochu kvalitny lebo presnost je generovana elektronicky takze nejake opotrebenie strojku na nu nema vplyv quartzovy stroj by sa musel proste uplne zodrat aby sa znicil (ovsem nepocitame vniknutie vody prachu a tak)

Posted

Záleží na elektronických součástkách strojku, například některé druhy kondenzátorů mají tendenci vysychat až k nepoužití, už jsem viděl i nejaké nafouklé, dokonce i explodující. Tedy v PC, nicméně předpokládám, že ani v hodinkách nebudou komponenty nesmrtelné. Koneckonců ony se opotřebovávají i vodiče, o tom ví své každý, kdo si doma vedl novou elektroinstalaci. Opotřebování vodičů bych ale jako hlavní příčinu odchodu do křemíkového nebe u quartzů netipoval smile.gif

Posted

Něco málo k těm kondezátorům.Když jsou kvalitní, tak velmi dlouhá životnost.Malá zkušenost s kondenzátory z reprobeden,po více jak 20i letech při měření velice přesným přístrojem,nezjištěna odchylka od udané hodnoty.

Posted

Mám 16let ZEONy,chodí perfektně.Pouzdro po rekonstrukci,takže asi jediné u nás.A jedna zajímavost-originál baterie vydržela víc než 8let.

Co to máš za Zeony? Já mám jedny taky ručičkové dole displej a digitalní čas, nahoře displej v něm datum stopky a další ani nevím.Ručky se pohánějí když se podrží tlačítko, asi špendlíkem nemaj klasickou korunku.

Takové jaké popisuješ

  • 2 months later...
Posted

Nebál bych se, že by quartz nevydržel 20 let, ale co takových 100 let? U mechanických hodinek to zas taková vzácnost není.

Posted

tak o takom pripade neviem.. skor aj keby sa prestala vyrabat tak stare quartzky vyzadovali velku bateriu a urcite by sa dala neaka redukcia na kolene vyrobit ktora by umoznila pouzitie novsej baterie nakolko sa myslim napatie nemeni

Posted (edited)
Nevíte jestli se už stalo, že by se strojek stal nepoužitelným protože se do nej přestala vyrábět baterka?

Nejsem si jistý, jestli sovětské digitálky Elektronika nepoužívaly nějaký zvláštní, sovětský, dnes již nevyráběný rozměr.

U fotoaparátů nebo měřících přístrojů starých okolo 30 let je nepoužitelnost z důvodu nedostupnosti baterií zcela běžná. Zejména proto, že se přestaly vyrábět rtuťové články.

Edited by dubraro
  • 3 weeks later...
Posted

těch 20 let strojek vydrží bez problémů, ale ukažte mi kolik se dochovalo hodinek 30 let starých.......případně kolik se dochovalo hodinek z počátku quartz boomu?

Posted
těch 20 let strojek vydrží bez problémů, ale ukažte mi kolik se dochovalo hodinek 30 let starých.......případně kolik se dochovalo hodinek z počátku quartz boomu?

Dochovalo se dost. Koukni na e-bay.

Posted
Něco málo k těm kondezátorům.Když jsou kvalitní, tak velmi dlouhá životnost.Malá zkušenost s kondenzátory z reprobeden,po více jak 20i letech při měření velice přesným přístrojem,nezjištěna odchylka od udané hodnoty.

 

Záleží na typu kondenzátoru a jeho namáhání, dejme tomu keramický kondenzátor nevyschne nikdy, protože tam nemá co schnout. Vysychají elektrolytické kde vyschne pasta která se používá jako dielektrikum. Nicméně pokud mně mysl nešálí elektrolytické kondenzátory se v Quartz strojcích nepoužívají.

Posted

Ja si ted koupil jedny quartzky s rokem vyroby 1980. Maji tedy 27 let. S novou baterkou slapou jak maji. Tak doufam, ze jim to dlouho vydrzi.

 

Jen pro doplneni, uvnitr tika ESA 536.121. Strojek pry vyrobeny v milionech kusu.

Posted
Ja si ted koupil jedny quartzky s rokem vyroby 1980. Maji tedy 27 let. S novou baterkou slapou jak maji. Tak doufam, ze jim to dlouho vydrzi.

 

Jen pro doplneni, uvnitr tika ESA 536.121. Strojek pry vyrobeny v milionech kusu.

Mám taky jedny a nemají chybu asi r.83

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...