Přejít na obsah

Poraďte jakou trekovou obuv ?


Doporučené příspěvky

před 53 minutami, moco napsal:

@DavidLC Sno-seal je super, když chceš botu "zavřít" a separovat od okolního mokra (primární využití bych viděl u zimních bot). Hodně lidí tvrdí, že z bot udělá gumáky. Do auta bych to nedával vůbec, na to bych třeba dal ten výše zmiňovaný paznehtový olej. 

Co jsem za pár let pročetl články a diskuze, tak mohu udělat svůj závěr ohledně impregnace bot takto:

Boty s GTX membránou

- když jsou nové (ne dva roky ležáky ve skladu), tak by člověk měl už na omak a po čuchu poznat, že už jsou ošetřené z výroby -jsou na omak jakoby mastné, tzn. že výživu (kondicionér) nepotřebují a stačí na ně čistá impregnace ve spreji – já doporučuji Cherry Blosoom – na nové boty použít celý obsah spreje po vrstvách, mezi každou vrstvou počkat 10 min. 

- jakmile začne kůže na bodech po čase vysychat, tak bych jim dal nějakou výživu (dle mě stačí 2-3x za rok, dle míry používání) – já doporučuji lehký film za studena kondicionérem Limmer, ten nechat samovolně den dva vsáknout do kůže a pak boty stříknout Cherry Blosoom. 

- boty před impregnací nebo nanesením kondicionéru umýt (mýdlo s jelenem pomůže odstranit starý vosk) a nanášet na suchou botu. 

Budu rád, když se k tomu vyjádří povolanější lidé, těch názorů je mnoho, každý má své oblíbené přípravky a impregnace a péče o boty je, vlivem použití nekvalitních kůží, velká alchymie, až má člověk chuť radši koupit syntetiku. Kdysi to nikdo neřešil, namazalo se to indulonou, Popradky se namazaly sádlem a zapekly se v troubě.  

Jj, to zavření asi je. Já to dával na obyč boty, ztmavlo to a celkem to vypadá dobře... + holce na zimní kozačky, když jela na hory, účel splnilo. K ostatním budu přistupovat sofistikovaněji dle rady 😉 díky.

Jestli dobře chápu, každý máte s phweb ale jiný postup. Ty ale řešíš membránu. Já jen jestli jsem to pobral.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 3 hodinami, DavidLC napsal:

Jj, to zavření asi je. Já to dával na obyč boty, ztmavlo to a celkem to vypadá dobře... + holce na zimní kozačky, když jela na hory, účel splnilo. K ostatním budu přistupovat sofistikovaněji dle rady 😉 díky.

Jestli dobře chápu, každý máte s phweb ale jiný postup. Ty ale řešíš membránu. Já jen jestli jsem to pobral.

Ja pisu postup na kuzi vseobecne, ne konkretne na boty, ale u nich to funguje podobne. Nejsem svec. U membranovych bot by se nemelo pouzit nic extra zalepujiciho, protoze pak nedava ta membrana smysl (je tam kvuli prodysnosti). A naopak ta membrana tam, aspon u celokozenych bot, je jen jako pojistka, kdyz nahodou protece ta kuze, ale nemela by byt hlavni bod vodeodolnosti.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, phweb napsal:

Ja pisu postup na kuzi vseobecne, ne konkretne na boty, ale u nich to funguje podobne. Nejsem svec. U membranovych bot by se nemelo pouzit nic extra zalepujiciho, protoze pak nedava ta membrana smysl (je tam kvuli prodysnosti). A naopak ta membrana tam, aspon u celokozenych bot, je jen jako pojistka, kdyz nahodou protece ta kuze, ale nemela by byt hlavni bod vodeodolnosti.

 

Jasný, po V. se ti ozvu a něco mi nabalíš 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak jsem behem posledniho tydne objednaval na eobuv (doted absolutni spokojenost) 4 pary bot, lepene kozene, 2x CAT a 2x Keen, u vsech blbe lepena podrazka, tak si rikam jestli je mozny ze by tam brali nejakou druhou jakost? Jako nahoda mi to uz tak nejak neprijde....

 image.png.6b3164139d9a773fb989acedb2a45541.png

image.png.a3b0be1855b711df266c36bb505a0a57.png

Upraveno uživatelem Prochy68
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta prvni varka urcite ne, tyhle Keen prisli dneska, tam uz mozna ju. Nakup v obchode by to vyresil, ale ja to tak nesnasim a hlavne vsude nemaji vsechno. A to jsem chtel jen neco na venceni v kuzi🙂 Tak dalsi pokus bude asi Hoka Anacapa nebo Rogue light trail boots, ale tam zase neni v CR moje velikost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešili jsme tady i dětské botky a jako že ta Salewa stojí už pár let za starou bačkoru, tak tyhle Alp Trainery můžu vřele doporučit 👍 Kluk už je trápí rok a jako že to haranti umí, tak to bota drží, nesmeká se a vodu jen tak nepustí. Budu brát to samý, protože nám to nějak roste, ale bota povedená. Ba naopak bacha na nízké Wildfire jr, tam je to přesně pravý opak, vydrželi mu ani ne měsíc a z doslechu se toho vrací hodně hlavně z důvodu vadných pat.

https://www.sportega.cz/detske-boty-salewa-jr-alp-trainer-mid-gtx/d142097?gclid=CjwKCAiA8OmdBhAgEiwAShr4076FmSnG47K53CwMRCFpAYvxFU2g0vHftvDid1EMDYCp7t25pwxo7RoCAjMQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds#142099

 

DSC_3969.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Prochy68 Ty vypadají dobře, značka mi zatím nějak unikala, ale to zas u mě není taková výjimka. Máš s nima zkušenosti (jestli jsi to tady už psal tak sorry, jsem línej hledat)?

Každopádně koukám po nějakejch ne moc ultimativních vyšších botách a mají docela pěkný:

https://www.rockpoint.cz/boty-lomer-bio-naturale-mid-mtx-premium

a nakonec i tyhle

https://www.rockpoint.cz/boty-lomer-bio-naturale-mid-mtx-suede

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, warann napsal:

@Prochy68 Ty vypadají dobře, značka mi zatím nějak unikala, ale to zas u mě není taková výjimka. Máš s nima zkušenosti (jestli jsi to tady už psal tak sorry, jsem línej hledat)?

Každopádně koukám po nějakejch ne moc ultimativních vyšších botách a mají docela pěkný:

https://www.rockpoint.cz/boty-lomer-bio-naturale-mid-mtx-premium

a nakonec i tyhle

https://www.rockpoint.cz/boty-lomer-bio-naturale-mid-mtx-suede

 

Zkusenost nemam vubec a znacku jsem neznal 🙂 Jen jsem hledal neco s kuzi uvnitr a nekde na me vyskocily za celkem dobrou cenu, tak jsem je zkusil. Ted jen vaham jakou velikost, protoze nedelaji pulky. Dnes vecer budu testovat v obyvaku, tak snad vyberu dobre.

Na ty tve jsou koukal taky, ale ja ten semis nemusim, radsi nubuk.

edit: aha, tak ted koukam ze ty hnede jsou nubuk

Upraveno uživatelem Prochy68
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 5. 2022 v 18:00, wawrik napsal:

Tak som ich kúpil - aj keď teda dámsku verziu s fešáckou ružovou namiesto oranžovej, lebo mi sedeli lepšie, pritom kopyto je vraj rovnaké. A musím povedať, že ten dezén podrážky pretiahnutý okolo nohy až na bok topánky je veľmi nápomocná vec. Oproti doterajším Speedcrossom (čo je viac-menej obdoba od Salomonu) mám najmä v kamenistom teréne istejší došľap, noha sa lepšie zaprie do kameňov po bokoch. Speedcrossy s redším dezénom sú lepšie v blate - v tom sú top z toho, čo som mal na nohách.

Spočiatku to bol trochu nezvyk, ale nakoniec asi zmením značku, toto mi sedí viac. Lepšie sa mi v tom chodí aj v kamenistých terénoch sa môžem viac kochať a menej kukať pod nohy. Robia aj kotníkovú verziu, tam už viac dáva zmysel aj to termoformovanie, len asi nebudú za kilo :(

Tak s mírným časovým odstupem, jak jsi s nima spokojenej? Já pořád koukám po tý vyšší verzi, protože co jsem vyhodil starý Meindly, mám jen dvoje nízký Scarpy. Navíc je teď mají za poměrně slušnou cenu.

https://www.hudy.cz/magma-mid-gtx-men?size=389732&utm_campaign=freelistings&utm_medium=organic&utm_source=google&utm_term=Magma+MID+GTX+Men+Tecnica+Boty++Šedá++44+EU&variant=101721&gclid=CjwKCAiA2fmdBhBpEiwA4CcHzZNycu-V1VwdVqp2-oflX-Poz6Y13DJ0M7pPKJmWsnOglxrea8VgLBoCb2wQAvD_BwE

Zítra jedu do Prahy, tak bych se je mohl nechat rovnou upéct na nohu. Díky za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, warann napsal:

Tak s mírným časovým odstupem, jak jsi s nima spokojenej?

Veľmi. Z nejakého dôvodu sú teplejšie ako Salomony, ale noha sa v nich potí rovnako a nezaparuje sa, takže priedušnosťou to nebude. Asi ten extrémne priliehavý strih, alebo hrubšia tkanina, alebo oboje (cucám z prstu, fakt si to neviem vysvetliť).

No, vo výsledku ich tu na Islande nosím aj v zime, pokiaľ sa nebrodím snehom. V mokrej čľapkanici v nich aj občas behávam. Podrážka ubúda o dosť pomalšie ako u Salomonov, ako tak pozerám, stále vyzerá skoro ako nová, len hrany štupľov úplne vzadu na päte sú trochu zaoblené.

Speedcrossy som odviezol na SK, ďalšie už kupovať nebudem. Ak budú aj v slovenskom Hudy mať tie vysoké, kúpim ich tiež. Len ich potrebujem vyskúšať a nikde som na ne nenarazil, dík za odkaz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes bolo -8 °C a nebola mi v nich zima ani chladno. Bolo to síce trochu v tempe, ale pri mojom nedokrvovaní končatín to je na polovičné bežecké topánky dosť úspech.

20230112_101954.thumb.jpg.81e6abe226d489c8344b3d60967fcd62.jpg

Ale iné sa chcem opýtať: nepoužíva niekto takéto lankové nesmeky? Chlapík to dnes na kopci mal, pri zostupe mi to asi na 5 minút požičal a necítil som rozdiel oproti mojim retiazkovým, pritom váha polovičná a zbaliteľnosť tretinová, tak nad tým tuho rozmýšľam. Nereže to tenisku alebo tak něco?Trail2021_Main.thumb.jpg.fb6d5236032a9a60442ad0f742910f3b.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, wawrik napsal:

Dnes bolo -8 °C a nebola mi v nich zima ani chladno. Bolo to síce trochu v tempe, ale pri mojom nedokrvovaní končatín to je na polovičné bežecké topánky dosť úspech.

 

Ale iné sa chcem opýtať: nepoužíva niekto takéto lankové nesmeky? Chlapík to dnes na kopci mal, pri zostupe mi to asi na 5 minút požičal a necítil som rozdiel oproti mojim retiazkovým, pritom váha polovičná a zbaliteľnosť tretinová, tak nad tým tuho rozmýšľam. Nereže to tenisku alebo tak něco?

 

Tento Tecnica model se mě strašně líbili, ale bohužel jsme si nesedli a je pravda, že se mi v nich spotila noha už na prodejně, takže teplo asi trochu víc drží díky té úpravě. Každopádně v -8C už to je spíš o dobrých ponožkách u této boty, protože si moc nedokážu se v nich v těchto teplotách pohybovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Áno, to máš pravdu, nie sú na to úplne určené... Píšem to len preto, že sú naozaj citeľne teplejšie, ako by o nich človek povedal.

Inak mám v aute vždy hodené aj turistické boty a teplú bundu, ale dnes nič nehrozilo a nechcelo sa mi prezúvať, tak som išiel v nich. Aspoň som si ich vyskúšal, koľko mrázu znesú.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 33 minutami, wawrik napsal:

Áno, to máš pravdu, nie sú na to úplne určené... Píšem to len preto, že sú naozaj citeľne teplejšie, ako by o nich človek povedal.

Inak mám v aute vždy hodené aj turistické boty a teplú bundu, ale dnes nič nehrozilo a nechcelo sa mi prezúvať, tak som išiel v nich. Aspoň som si ich vyskúšal, koľko mrázu znesú.

Vypadají ale opravdu super, a v Hudy říkali že prý drží pěkně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...