Přejít na obsah

Poraďte jakou trekovou obuv ?


Doporučené příspěvky

Nagaba mam asi troje, jako vychazkovy boty na venceni nebo do lesa dobry, na hory bych je nebral. Ale jinak jsou to drzaky, u jednech jsem proslapal i podrazku a svrsek byl ok. Ted kdyz koukam, tak mam i tyhle co mas ty, ale svetlejsi.

Odesláno z mého SM-T505 pomocí Tapatalk



Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

zdravím, chtěl bych něčím pomalu nahradit sandály.. až jsem se probojoval přes různé recenze a spol zase tam, kde jsem kdysi už byl a řekl... už nikdy :D

konkrétně jsem zakončil u salamonu a nemohu se rozhodnout mezi Amphib bold 2 a techamphibian 5.. nějaké názory, nebo zkušenosti, případně doporučení ?

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ještě trochu jinak

měl bych dotaz stran botek - potřebuji něčím nahradit keeny, a chtěl bych zkusit salomony.

vynechme jejich obskurní číslování, jde mi o jinou věc - nakonec jsem zakotvil mezi

https://www.sportovna.cz/obuv-salomon-techamphibian-5-m-cerna/

a

https://www.sportovna.cz/obuv-salomon-amphib-bold-2-m-modra-seda/#

chci prostě velmi lehkou a vzdušnou botu - nebudu s tím chodit do vody (myšleno cíleně do řeky a tak)

na léto

a aby vydržela co nejdéle :)))

 zarazilo mě, jak je u těch amphib bold to zúžení uprostřed klenby - myslíte, že to nebude vadit ?

není to reklama, jen pro ukázku - můj problém je ve skutečnosti velikost bot, cenu až tak neřeším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já Amphib II vloni koupil holce (na mě byly pánské stejně jako zbytek "čínské" produkce Salomon nesmyslně úzké) a spíš než "bota která vydrží" je to tenoučká fórová designovka na pózování do města a k vodě. No a na Sportovnu bacha, oblíbenou disciplínou jejich e-shopu je potvrdit objednávku na nějakou velikost a pak poslat jinou - protože US/UK/EU, vsjo rovno... :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemusí to být úplně sportovna - jen že tam je zrovna mají...ty změny číslování eu dle mondopoint taky nechápu... na pozovani to urcite nechci - chci to na rizeni do auta, aby to větralo a neco malo vydrzelo (abych nemusel za rok kupovat nové) - maximum je 1denni vylet po okoli, takze cechy, zadne ferraty- keeny se posledni dobou dost zhoršili (nebo alespon u mě to tak bylo).... takže bych rád něco jiného... chci něco lehkého, neběžeckého, na značce netrvám. klidne adidas :)) problem je v tom, ze kdyz vyberu adidas, dám si svojí velikost, tak z té obří nabídky vidím asi 4 boty...a ani jedny za účelem, který potřebuji a všechny s goratexem, tedy určitě ne nic prodyšného :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem Salomony moc rád ale na posledních supercrossech odchází podrážka před očima. Kopyto mě vždy sedělo ale ta výdrž (mám je na kopec se psem a občas rychlejší pohyb cca 5-6km /den.) snad vydrží 1/2 roku.To sem si mohl koupit něco v Deichmanu.

Odesláno z mého SM-A528B pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@nekdo Na to co píšeš bývala mnohem lepší řada RX/Reelax (tlumivější a ještě "evropsky" široká podrážka, hustější a pevnější síťování, pohodlná sešlapávací pata - bohužel už pár let se dělá už jenom "mokasínová" RX MOC bez šněrování/Quicklace). Úzká čínská Amphib 2 má proti tomu na bocích hrubé síťování a dovnitř se tím pádem dostává písek a jiný bordel, takže mi fakt přijdou určené spíš na to korzování u bazénu nebo po nákupáku, než na lehčí vycházky do přírody. V téhle cenové kategorii dovede rozumně prodyšné boty (s dvojitou síťkou a o třídu líp tvarovanýma+trvanlivějšíma podrážkama - nachodím přes 300 km měsíčně) třeba Merrell - ale u věcí určených k nošení naboso předem zapomeň na e-shopy a první kus vybírej zásadně fyzicky v kamenném obchodě, protože nemívají prakticky žádnou toleranci kterou bys pak dorovnal ponožkou, polstrováním nebo šněrováním. 

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám ešte staré Techamphibian 2 a skúšal som aj nový model 5. Nikdy som teda nemal až taký problém, žeby sa mi dnu kvôli sieťovine dostal nejaký bordel a to sieťovina je aj u toho staršieho modelu po celej dolnej časti = vo väčšej miere. Chodil som v tom medzi pieskovcovými skalami a tam je piesku dosť, aj ihličia. Sem tam sa niečo dostalo, ale s tým problém nebol. Samozrejme, ak by som vošiel do hlbšieho piesku tak áno, natrepe sa mi to.

Tam bol najväčší problém, aby sa doťah pásku päty nepovoľoval, ako sa tu už spomenulo. Ja som si tam došil suchý zips a už to držalo parádne.

U Techamph.5 doťah drží oveľa lepšie. Problém je zmena päty, už tak dobre nesedí a hlavne - blbo vyriešená elastická odkládacia kapsička na quicklace, kde si ich zatiahnutím privrietie vstup do tej kaspičky a je problém tie šnúrky do nej dostať. Blbé to je aj u modelu Pulsar Trail a ešte horšie to je napríklad aj u modelu Sense Ride 5, kde musíte dokonca quicklace znovu povoliť, kapsičku pootvoriť  a potom nepohodlne doťahovať. Nechápem. Neviem, či to fakt bol problém len kusu, ale je to u viacerých modeloch.

Bez nastavovania päty má Salomon model Crossamphibian. Aj tie Amphibin Bold vyzerajú výbavou fajn, ale tie nemám odskúšané.

Viem že píšeš, že nechceš nič bežeckého, ale ja by som predsa len ostal v tejto rovine. Lepší fit aj stabilita ako Techamphibian. Odvetrajú tiež výborne, do auta, aj na jednodňové nenáročné výlety v pohode. 

Už len na okraj a skôr pre prehľad, čo existuje, ma napadol výborne odvetrávaný model - mix trek/trail/aj plácandy v okolí  - sieťovaný The North Face Cragstone Pro s BOA viazaním. Pre tých, čo používajú lunetu na hodinkách, nebude s ovládaním žiaden problém :-))))

 

Upraveno uživatelem StanoBare
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jen dopřesním :)

běžecké nechci proto, že mi nikdy moc dlouho nevydržely.

s boa mám zkušenosti (dobré :))

stejně jako vím, že už nikdy žádné altra pro mě (děsně se mi v nich potila noha)

ty north face vypadají zajímavě - počtu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bežecké ti nikdy dlho nevydržali? Myslíš ako na tvoje zamýšľané použitie do auta a ľahké jednodňovky? Hmmm, mám Asics Gel Cumulus, po vybehaní sú už na "dôchodku", ale ešte mi zvládnu plácandy po okolí. Nike Air zoom Pegasus či Vomero detto.

Ano, North Face vyzerajú zaujímavo, vetranie je tam vynikajúce. Tiež nad nimi uvažujem. Na horúce leto super.

Všimni si, že na spodku kolečka BOA je ochranný plastový štít, aby náhodný náraz v teréne nešiel priamo na kolečko. To je fajn, ale tým je obmedzená jeho manipulácia pri doťahovaní šnúrok = nezakrútiš naplno, ale musíš po malých krutoch.

Takisto by ma zaujímalo, či sa cez tú sieťovinu na prstoch nedostane malý bordel, lebo podľa videí v tom ako normálne aj bežia. Ale na ľahšie túry v pohode.

Ešte doplním - aj tu by mal byť BOA typ myslím L4, alebo L6 = ak s tým fakt niekde náhodou priamo silno drbneme, tak kolečko by malo vyletieť z úchytnej konštrukcie celé = len ho znovu nacvakneš a ideš ďalej.

 

Upraveno uživatelem StanoBare
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 5. 2023 v 11:09, nekdo napsal:

nemusí to být úplně sportovna - jen že tam je zrovna mají...ty změny číslování eu dle mondopoint taky nechápu... na pozovani to urcite nechci - chci to na rizeni do auta, aby to větralo a neco malo vydrzelo (abych nemusel za rok kupovat nové) - maximum je 1denni vylet po okoli, takze cechy, zadne ferraty- keeny se posledni dobou dost zhoršili (nebo alespon u mě to tak bylo).... takže bych rád něco jiného... chci něco lehkého, neběžeckého, na značce netrvám. klidne adidas :)) problem je v tom, ze kdyz vyberu adidas, dám si svojí velikost, tak z té obří nabídky vidím asi 4 boty...a ani jedny za účelem, který potřebuji a všechny s goratexem, tedy určitě ne nic prodyšného :(

https://www.nixski.cz/panske-nizke-boty-aku-rapida-air-cerna-9911?size=45

já pořídil tyto a velká spokojenost.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na běžné chození po městě jsem pořídil tohle

https://www.mizunostore.cz/Mizuno-Wave-Ultima-11-J1GC190943#tabsAlternativy

No a podzim a zimu chci zvládnout s těmito

https://www.footshop.cz/cs/panske-tenisky-a-boty/275815-mizuno-wave-mujin-tl-gtx-vinindigo-vapgray-spray.html#45

Jinak s mojí váhou cca 113 kilo jsem potřeboval boty které vydrží a navíc jako diabetik boty lehké. Takže i když opravdu nesportuji byl docela masakr vybrat boty které budou pocitově sedět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky nejsem muší váha...

na zimu jsem měl icebugy s michelinem a boa (myslel jsem si, že dříve umřou na boa, nebo na podrážku), ale neumřeli... jsou v hajzlu, protože tam, co se lomí špička v tom ohybu to nedaly (obě boty téměř zároveň) - nic moc, na to, kolik toho nachodily (ještě nejsou v hajzlu úplně, ale kdo chce mít díru z boku nad úrovní gumové obsázky, že...) ta podrážka se ochodila dost (michelin - zimní - měkoučká, opravdu to drželo jako přibité, ale mizelo před očima).

ultra raptory od sportivy zdechly za rok a kousek (ve smyslu síťka v hajzlu, špička už se pak přidala sama :()

altra lone peak - necelý rok (a strašně se mi v nich potila noha)

nosím v botách ponožky - i v sandálech (to tu nechci řešit, prostě to, prosím, respektujte).

takže boty naboso určitě ne a nikdy.

nožku mám bez ponožky 305 mm...tím se také dost omezuje nabídka eshopů :(

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 5. 2023 v 21:09, StanoBare napsal:

Ano, North Face vyzerajú zaujímavo, vetranie je tam vynikajúce. Tiež nad nimi uvažujem. Na horúce leto super.

Nie je boa zámok na boku nezmysel? Veď to je na rane pri každom kameni väčšom ako päsť, okolo ktorého človek ide...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To som si tiež myslel, ale nie je to tak. Samozrejme, stať sa to môže a aj stane, čo je aj prvý protiargument v použití. Ten druhý je, či sa tenké šnúrky nepretrhnú. Čo som si čítal testy, tak sa to ani nejak nespomína. Je tam ten poistný systém = kolečko má vyletieť celé, takže ho len nacvakneš naspäť. 

Ale BOA sa v trail bežeckých už objavuje nejaký čas, ak by to bol v tomto smere prepadák, tak sa už na tom bočnom mieste neobjaví, no ono naopak, modelov pribúda. La Sportiva už má dva trail modely s BOA, Adidas takisto, Mammut má aktuálny model s BOA, TheNOrthFace, Saucony, NewBalance aj Altra.....aj na Hoky raz dojde :-))) 

Skúšal si La Sportiva Cyklon, či Jackal II BOA? To je bomba. V žiadnej inej šnurovacej topánke som nemal tak parádne fixnutú nohu, žiadny pohyb päty, nič. Krásne pohodlie. Žiadna starosť, že ťa bolí doťah šnúrok na priehlavku cez tenký jazyk, lebo šak aj z neho zoškrabeme gramy dole. A môžu tam byť aj ploché šnúrky. S tým som mal nestále problém. Už pri nákupe som najprv pozeral, aký je polstrovaný jazyk. Pri behoch nad 15km to bolo otravné. Pri BOA naboku, ti tie sťahpvacie pásy prihlavok krásne stiahnu.

Takže z tohto pohľadu je obava, že to niekde urvem až tá posledná. Nastavovanie pri výbehoch a zbehoch dole, je oveľa pohodlnejšie a rýchlejšie ako pre istotu nadvakrát uzlované šnúrky.

Tak prečo to nevyužiť aj na ľahšiu turistiku. Bavili sme sa o tom v HUDY, hovorili, že čo oni skúšali, tak už aj kameňom nabrali pecku do kolečka a ono nič, ani nevyskočilo, akurát, že na ňom ostali ryhy a to sa bavíme o trail behu, kde je tá sila nárazu väčšia ako pri bežnej chôdzi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...