Přejít na obsah

Orlík NoDate


Doporučené příspěvky

Už několikrát jsem se chtěl zapojit do místních limitek, nakonec jsem vždy vycouval, protože se ukázalo, že věci, které jsem chtěl zpočátku nějak překousnout, se později ukázaly jako nepřekousnutelné. Tak jsem se rozhodl, že zkusím něco navrhnout sám a zjistit, jestli by do toho někdo šel. Ten návrh není příliš originální, ale kupodivu s ním tady ještě nikdo nepřišel. Třeba se ukáže, že to nikdo nechce:-(.

To co bych chtěl, je na fotce níže. Jde vlastně o hodinky, které jsou tady právě ve výrobě jako "Projekt Orlík", s jedinou změnou a to je absence data. Samozřejmě můžeme diskutovat o drobných úpravách ciferníku, ale v zásadě bych tam toho moc neměnil.

S paní Krškovou jsem mluvil, nevidí v tom problém. Jediný drobný zádrhel jsou bombírované ručičky, chlapíci z Projektu si zaplatili nástroj na jejich výrobu, paní Kršková navrhovala, ať se tady dohodneme, a případní zájemci o No Date by nesli částečně náklady na výrobu (tím pádem by se limitce s datem snížila cena), nebo si to budeme muset nechat vyrobit znovu. 

Tak co si o tom myslíte? Měl by někdo zájem?

 

post-755-0-10552000-1400073839_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

primiek by uz hadam stacilo, co sustredit financie do nejakej inej firmy. Uz je pomaly polovica roka prec a ziadna limitka na obzore. Namiesto ozivovania mrtvol by sa chcelo pustit do nejakeho fungel noveho projektu. Nemyslim to v zlom, ale len menit rucicky, odstranovat datumovky je malo pre tuto komunitu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny a řeknu asi takto... Již "zavřený" projekt Orlík se mi moc líbí a financův nápad s možným "přistoupením" do již celkem solidně rozjetého vlaku bych vzal za velmi dobré řešení i za cenu NoDate verze. Otázka ovšem zní, co na to Zekon? :)

Upraveno uživatelem neus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždyť proč ne, Orlíky jsou asi nejpodařenější taškařice v české hodinářské historii, tak se aspoň rozšíří ;)

Puvodni Orliky byl obsleh, ale k historii naseho hodinarstvi patří. I dvojkovy Orliky se docela povedly.

Delat "jakoby Orliky" na milionty zpusob je fakt taskarice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro mě za mě, nápis Orlík na cifru napotřebuju. Chtěl bych no date hodinky "na lítačku" od Primu se safírem, a tohle pouzdro se mi líbí. Původně jsem myslel, že půjdu do Igenu no date, ale chci safír. Eta mi nevadí, tak mi tohle přijde jako řešení. K Zekonově limitce, pokud by zájemce o no date přibrali, se klidně rád připojím, Zekonovi jsem napsal SZ, aby si to tady přečetl a dal vědět, co si myslí o možnosti podělení se nákladů na ručičky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Deci, nedal bys třeba spartak no date ? A místo ety prim 66, nebo jejich nový 93 ? Není to tak profláklý retro a nemají ani otočnou lunetu.  Uvidíme, co zvládnou za kolik.

 

Orlík no date na denní nošení bych taky rád, ale upřednostnil bych nějaký prim manuál strojek, jestli to půjde zaplatit. Taky se mi dost nelíbí ta šedá kalená luneta. Dal bych přednost normální ocelové lesklé s vyrytými čísly a indexy. Pouzdro by mohlo zůstat broušené nebo pískované.

 

Kdybys v obou trval na etě, navrhuji to ozvláštnit mimostředkou - eta 2892 tuším - má sice mimostředku dost blízko středu, ale bez datumky by se z toho snad dalo vybruslit.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

decebal: Tvoji snahu chápu....mně to datum na limitce také nesedí.

 

........ Trochu OT.. už dlouho mám představy o Prim limitce , která by se mi opravdu moc líbila ...ikdyž vím, že se to tu v minulosti řešilo a Primkařská komunita k tomu byla velmi skeptická.... Prim day-date 97

Udělat to v novém nositelném kabátě, to bych si rochnil....

 

post-19853-0-97183200-1400098213_thumb.jpg

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Deci, nedal bys třeba spartak no date ? A místo ety prim 66, nebo jejich nový 93 ? Není to tak profláklý retro a nemají ani otočnou lunetu.  Uvidíme, co zvládnou za kolik.

 

Orlík no date na denní nošení bych taky rád, ale upřednostnil bych nějaký prim manuál strojek, jestli to půjde zaplatit. Taky se mi dost nelíbí ta šedá kalená luneta. Dal bych přednost normální ocelové lesklé s vyrytými čísly a indexy. Pouzdro by mohlo zůstat broušené nebo pískované.

 

Kdybys v obou trval na etě, navrhuji to ozvláštnit mimostředkou - eta 2892 tuším - má sice mimostředku dost blízko středu, ale bez datumky by se z toho snad dalo vybruslit.

Cigi, Spartak jsem taky zvažoval, pouzdro by asi muselo být broušené, a plastický cifr, s tím strojkem by se vidělo. 

Do Orlíků bych radši tu Etu, já vím, tuctovka, ale prověřená a funkční. A hlavně, je to součást základního kitu, na jiný kalibr by se asi muselo vymýšlet usazení strojku do pouzdra...

Ocelová luneta zní zajímavě, ale nějak si ji nedovedu představit. nemáš nějakou fotku, kde by bylo vidět, jak to myslíš? A nejsem si jist tou lesklou. Jestli ji nenechat taky broušenou, co? 

Mimostředku nechci, vteřinovku používám pro ruzné odečty, na to je mimostředka na prd :thumbsdown_anim: .

A vážně uvažuju se taky poptat po ceně plastického ciferníku :cool02: . 

 

 

 

 

Mimostředka je 2895, iniciativa na tenhle kalibr do Orlíků už proběhla, s datem na šestce. Nezaplatitelný

 

Ideální hodinky od Primu na lítačku se safírem jsou Elton Sporty 2012. Nic lepšího nevymyslíš.

 

Takhle nějak s tím datem

 

attachicon.gifas.jpg

ES jsou bohužel s datem.

 

 

A aby tady ty limitky nebyly všechny stejné, co tak něco nového :) ?

post-755-0-48818100-1400102009_thumb.jpg

post-755-0-48986900-1400102058_thumb.jpg

post-755-0-96526900-1400102067_thumb.jpg

post-755-0-17613300-1400102076_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pani z Eltonu se jmenuje Krskova, bez háčků nad S.

 

Ale jo, proč ne. Jen jestli by nebylo lepsi se pripojit k Zekonove limitce a udelat par kusu bez data.

Uz ted tu vznikaji dve limitky, coz je pres 30 hodinek. Aby na podzim nebylo v prodejnim vlakne přeorlikovano.

Aha, nějak jsem nabyl dojmu, že její jméno tady někdo napsal baz diakritiky, kterou jsem si doplnil. Pardon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ha, tady jsi, zběhu :gora: no, růžové Orlíky, to je nářez.. Máš pravdu, datumovka na Orlíkách je něco co jsem překousnout taky nedokázal. Prostě se tam na žádné místo na ciferníku nehodí.  Ale když už Orlíky za ránu peněz, tak takové aby byly podobné originálu. A ty barevné verze se nedají rozdýchat (ale to hovořím jen sám za sebe).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, právě jsem volal do Eltonu. Je potřeba  mít návrh, pevný seznam zájemců, jak jse pochopil, jde ti o to abys nemusel platit přípravek na bombírování ruček. Pro nás je koncové datum na výpočet doplatku 12. 6., pokud to do té doby stihneš, Elton ti to umožní, nám se málinko sníži cena, nicméně, máš co dělat, jinak vám budou účtovat to samé co nám. Použití jiných strojků, jak tu někdo psal, je nákladné, šlo by o nové pouzdro, lakovaná luneta je sice hezčí ale odolnost nátěru je slabší. Záleží také na tom, kolik chcete investovat, vyhozením datumu si moc nepomůžete(pár stovek), ale to není důležité.

 

Ty barvičkové návrhy výše, příde mi to jako fashion kolekce od nevím koho, to si Orlíky nezaslouží, ale také jenom můj názor. Ještě tu padl návrh oslovit jiné výrobce, zkusit to můžete, neznám ale jinou manufakturu která by šla takto na ruku za rozumné prachy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mne výše zmíněné "barevnosti" = všechno špatně a tudy cesta určitě ne, ať to není "přijela pouť. Ztotožňuji se naprosto s provedením, které představuje Zekonův projekt a nic bych na tom neměnil Tedy snad jen aby tam ta datumovka nebyla. Takže otázka, jak dál, ať se neplánuje v Eltonu něco, co už vlastně je rozjeté. Chce to pouze správná manažerská rozhodnutí ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...