Jump to content

Victorinox INOX

People

Recommended Posts

Taky si dovolím přidat něco do tohoto vlákna věnovaného hodinkám Victorinox I.N.O.X. zatím tady nemáte nejnovější modely z limitky s paracordem. Zrovna mi přišli, tak jsem je nafotil. Paracord je fajn, ale nejzajímavější je podle mě silikonový chránič, hodinky s ním vypadají mnohem víc mačo :)

Na fotkách je konkrétně černý model Victorinox I.N.O.X. 241726.1 LE Naimakka.

post-727-0-49342900-1445880278_thumb.jpg

post-727-0-26232600-1445880292_thumb.jpg

post-727-0-11445900-1445880300_thumb.jpg

post-727-0-71076400-1445880307_thumb.jpg

post-727-0-06503300-1445880317_thumb.jpg

post-727-0-61331800-1445880331_thumb.jpg

• Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Super - takže na tankuvzdorný ocelový pancíř se kvůli lepší ochraně nasadí "limitková" silikonová šprcka, kterou jiné firmy dávno osazují coby opakovaně snímatelnou alternativu k továrnímu zafóliování. Příštím marketingovým levelem by mohlo být třeba nalepovací sklo na ciferník (viz mobily - aby se safírek prokrýlepána neošoupal) - a po obvodu lunety kumulativní náložky, pro reaktivní utlumení případných jebanců od futer...  ^_^

Naštěstí po rozmotání patentního Paracordu (obdobně fungující pletence se za pár kaček prodávají armyshopech) celé überhodinky stejně skončí v kapse, kde budou v řádově větším bezpečí než někde na zápěstí...  ;)

Radek124: Ale jo, pobavils :) Já mám černé INOXy na gumě, kterou občas střídám za textilní nato strap. Samotné INOXy se mi nosí dobře, i přes svou mohutnost jsou to dost pohodlné hodinky, do kapsy je určitě nedám. Černý gumový bumper jsem nasadil jednou a víckrát už ne, asi na to nejsem dost chlap. Ale ten silikonový se mi líbí, mám pocit, že světové strany bych občas mohl využít když se ztratím v lese :)

PS: Kumulativní náložky :D

McStinger: Chápu tě, ale když někomu se ten paracord prostě líbí no. A upřímně řečeno, INOXy jsou natolik sportovně mačo hodinky, že se k nim vlastně hodí cokoliv i dvoudílný paracord zakončený stuhou :)

Neviem, pripadá mi ten paracord ako snaha za každú cenu vymyslieť niečo extra, čo ale v praxi nemá žiadnu pridanú hodnotu. Keď si predstavím, že by som niekde liezol po skalách, alebo cez džungľu s tými tromi hranatými kusmi železa na žilách, ježia sa mi chlpy. A zas ak je to iba niečo, čo na extrémne použitie nepatrí, tak načo je ten kus gumy na ochranu puzdra? O peli kufríku ako baleniu hodiniek mám tiež svoju pomerne nelichotivú predstavu. A keď už teda peli, tak čo ten divne umiestený manuál? Však to nemá hlavu a pätu.

Inak aby som povedal pravdu, tie hodinky samé o sebe sú fajn. Videl som nedávno (zrejme) celú kolekciu a nie je za čo sa hanbiť.

ggrand: Běžně nosím společenské Creatory Erhard Junghans a ty střídám právě s INOXy, protože ne vždy chci mít na ruce mechaniku. A právě pro situace kdy nemám náladu na mechaniky nebo se společenské hodinky nehodí mám na ruce tyhle jak říkáš "Obyčejné kvarcky". Jsou obyčejné, robustní, hodně vydrží a jsou mi hodně sympatické. A možná jsou sympatické vícero lidem a proto se tu o nich tak hrooozně moc píše a diskutuje :) Zkus se na ně někdy podívat na živo a třeba se ti také zalíbí.

Od doby, kdy zmizely Traser Supersporty z nabídky Chronoshopu je tady vcelku díra po odolnějších ručkových quartzkách, co nevypadají úplně zle a stojí pár švestek. Tam asi INOX částečně zapadá.

Edit: Swiss, safír, celonerez, vyšší WR ...

Edited by Americkej

Tak samotny hodinky tu v podstate nikdo nekritizuje, jsou povedeny, jenomten marketing kolem toho, je trochu divnej ;)

Napísal by som, že však sú to nožíkári, tak čo už môžu vedieť o marketingu pri hodinkách. Ale prišiel by vraby a dával by sem toho smajla, čo si búcha hlavu o stenu :)

Ať to nevypadá že mám něco proti INOXům, Victorinoxu a nebo nedejbůh Marvinovi - vše je solidní a kurz CHF/CZK je bohužel jaký je. 

Akorát tohle konkrétní provedení mi připadá, jak kdybych měl podobné prachy vyvalit za Alox Pioneera jen kvůli retail penálku ušitému z pandích předkožek.

Spíš by mě zajímalo co je v tak bachratém manuálu - návod k nastavování data a času na osazeném $15 strojku Ronda 715 ve 165 jazycích, komplet katalog Victorinoxu a nebo instrukce kterak přežít přejetí tankem?  ;)

Edited by Radek124

Na lezení ve skalách může ta gumová šprcka bejt fajn. Odřít se dá úplně všechno i hodinky, který může přejet tank, na tý gumě je to fuk, protože kvůli tomu je, po akci sundáš šprcku, přezuješ z toho třímetrovýho lana za slušnej řemen a můžeš s neporušenejma leštěnkama rovnou do kanclu. Za mně dobrý a gratulace.