frista Posted June 29, 2007 Report Posted June 29, 2007 (edited) Ahoj jen tak pro legraci - nechcete si pokecat o necem jako jsou uplne obycejne reklamni hodinky? Sbirate je? Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Edited June 29, 2007 by frista
midloch Posted June 29, 2007 Report Posted June 29, 2007 Loni jsem v Tanzánii vykšeftoval s jedním Masajem ve vesnici, naše firemní reklamní hodinky v ceně asi 300Kč za překrásný, používaný masajský oštěp s ebenovou rukojetí a ostrý jako břitva. Myslím že jsme oba spokojení, oba to máme totiž jen jako dekoraci, on ve svém světě a já v mém
African Posted June 29, 2007 Report Posted June 29, 2007 Ahoj jen tak pro legraci - nechcete si pokecat o necem jako jsou uplne obycejne reklamni hodinky? Sbirate je? Nesbírám a nic proti nim nemám, pokud je vidím na dětech tak do 10 let. Jako malý jsem měl Mickey Mouse, a pokud by mi v těch asi sedmi letech dal někdo vybrat mezi např. Tagy, Breitlingy či Mickey Mouskama, tak na 100% by Mickey vyhrál
Olda Posted June 29, 2007 Report Posted June 29, 2007 Loni jsem v Tanzánii vykšeftoval s jedním Masajem ve vesnici, naše firemní reklamní hodinky v ceně asi 300Kč za překrásný, používaný masajský oštěp s ebenovou rukojetí a ostrý jako břitva. Myslím že jsme oba spokojení, oba to máme totiž jen jako dekoraci, on ve svém světě a já v mém On má ale výhodu, s hodinkami ho pustí do letadla.
Cabos Posted June 29, 2007 Report Posted June 29, 2007 Loni jsem v Tanzánii vykšeftoval s jedním Masajem ve vesnici, naše firemní reklamní hodinky v ceně asi 300Kč za překrásný, používaný masajský oštěp s ebenovou rukojetí a ostrý jako břitva. Myslím že jsme oba spokojení, oba to máme totiž jen jako dekoraci, on ve svém světě a já v mém Chtel bych videt prispevek toho masaje v jejich foru o ostepech.... :-)))
dubraro Posted July 1, 2007 Report Posted July 1, 2007 používaný masajský oštěp s ebenovou rukojetí a ostrý jako břitva ... a otrávený ...
Mike. Posted July 1, 2007 Report Posted July 1, 2007 Chtel bych videt prispevek toho masaje v jejich foru o ostepech.... :-))) Forum o ostepech ...
Paullus Posted July 1, 2007 Report Posted July 1, 2007 Chtel bych videt prispevek toho masaje v jejich foru o ostepech.... :-))) Majitel určitě tvrdil, že oštěp je značkový a určený pro profesionální piloty, zatímco ostatní diskutující namítali, že je to fake....
midloch Posted July 2, 2007 Report Posted July 2, 2007 On má ale výhodu, s hodinkami ho pustí do letadla. mě taky, oštěp se dá rozložit, zabalit do ručníku a zasunout do báglu, vzhledem k tomu že mám Treksport 80+15 litrů tak tam dám i tank
NIGHTinGALE Posted July 2, 2007 Report Posted July 2, 2007 mě taky, oštěp se dá rozložit, zabalit do ručníku a zasunout do báglu, vzhledem k tomu že mám Treksport 80+15 litrů tak tam dám i tank Rozkládací oštěp jsem ještě neviděl. Možná pilkou by šel rozložit Já, když jsem byl v Africe, jsem viděl u Masajů jen oštěpy o délce cca. 2metry a ty by se mi do 95 litrového báglu fakt nevešly Stejně byl ten Masaj hloupý. Kdyby tě na ten oštěp nabodl, mohl mít reklamní hodinky i tvé Brajtle
midloch Posted July 2, 2007 Report Posted July 2, 2007 Rozkládací oštěp jsem ještě neviděl. Možná pilkou by šel rozložit Já, když jsem byl v Africe, jsem viděl u Masajů jen oštěpy o délce cca. 2metry a ty by se mi do 95 litrového báglu fakt nevešly Stejně byl ten Masaj hloupý. Kdyby tě na ten oštěp nabodl, mohl mít reklamní hodinky i tvé Brajtle ne, ne jsou rozkládací, jejich oštěp se skládá ze 3 dílů ,cca 1,8 metrů dlouhý, které je možné rozložit a to hlavně z toho důvodu že ostří je možné pak zároveň používat jako nůž nebo mačetu, tento typ mají shodný masajové v Keni i v Tanzánii. Brajtle jsem koupil až měsíc potom co sem se vrátil ale myslím že jemu by to bylo úplně jedno BTW: kde jsi přesně byl?
Cabos Posted July 2, 2007 Report Posted July 2, 2007 ne, ne jsou rozkládací, jejich oštěp se skládá ze 3 dílů ,cca 1,8 metrů dlouhý, které je možné rozložit a to hlavně z toho důvodu že ostří je možné pak zároveň používat jako nůž nebo mačetu, tento typ mají shodný masajové v Keni i v Tanzánii. Brajtle jsem koupil až měsíc potom co sem se vrátil ale myslím že jemu by to bylo úplně jedno BTW: kde jsi přesně byl? Jo jo, uplne ho vidim jak ho vytahuje z futralu na housle a postupne ho laskyplne sklada s paradnim kovovym cvaknutim, skoda ze v tomto pripade odpada zaverecna scena s nasroubovanim tlumice.... Urcite je to ta reklamni verze ostepu co se da prepravovat letadlem :-))) Nic ve zlem, jen se porad nedokazu zbavit te predstavy jak je ten masaj stastnej ze vymenil svuj reklamni ostep za paradni hodinky.... :-)))
Mike. Posted July 2, 2007 Report Posted July 2, 2007 (edited) Kam jsme se to az dostali: od reklamnich hodinek po ostepy Edited July 2, 2007 by Michael
midloch Posted July 2, 2007 Report Posted July 2, 2007 Jo jo, uplne ho vidim jak ho vytahuje z futralu na housle a postupne ho laskyplne sklada s paradnim kovovym cvaknutim, skoda ze v tomto pripade odpada zaverecna scena s nasroubovanim tlumice.... Urcite je to ta reklamni verze ostepu co se da prepravovat letadlem :-))) Nic ve zlem, jen se porad nedokazu zbavit te predstavy jak je ten masaj stastnej ze vymenil svuj reklamni ostep za paradni hodinky.... :-))) ty futrále tady máš pěkně vyfoceno jako to ve skutečnosti vypadá, můžeš si ho rozložit a pak složit: Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.
midloch Posted July 2, 2007 Report Posted July 2, 2007 nebo ve větším rozlišení: http://62.245.94.206/press/masajove/massai_002.jpg
Cabos Posted July 2, 2007 Report Posted July 2, 2007 Tak to je teda paradni kus zeleza, predstavoval jsem si to daleko subtilnejsi. Nicmene chytre vymysleno. Co je na te druhe strane??? vypada to take jako kus zeleza???
midloch Posted July 2, 2007 Report Posted July 2, 2007 Tak to je teda paradni kus zeleza, predstavoval jsem si to daleko subtilnejsi. Nicmene chytre vymysleno. Co je na te druhe strane??? vypada to take jako kus zeleza??? ano, slouží k zapíchnutí do země, uprostřed je ebenová rukojeť, vše se dá poklepem o zem rozložit...
NIGHTinGALE Posted July 2, 2007 Report Posted July 2, 2007 (edited) ne, ne jsou rozkládací, jejich oštěp se skládá ze 3 dílů ,cca 1,8 metrů dlouhý, které je možné rozložit a to hlavně z toho důvodu že ostří je možné pak zároveň používat jako nůž nebo mačetu, tento typ mají shodný masajové v Keni i v Tanzánii. Brajtle jsem koupil až měsíc potom co sem se vrátil ale myslím že jemu by to bylo úplně jedno BTW: kde jsi přesně byl? Tak to koukám jako blázen - díky za zajímavé foto. Asi jsem viděl nějakou domestikovanou verzi masajů, jelikož jsem byl tam, kam jezdí hromada turistů. Tedy na safari, konkrétně v národním parku Serengeti, jenž je nejznámější. Deprimovalo mě, jak jsou všichni minimálně o hlavu větší, než já. A přišlo mi to, že oštěpy měří přes dva metry a ratiště je vcelku. Jak vidím, špatně jsem koukal nebo je mé propisovací tužky nezaujaly. Příště vezmu nějaké staré Prim quartz nebo Rolexky koupené na stánku či ve Vršek shopu Edited July 2, 2007 by NIGHTinGALE
midloch Posted July 2, 2007 Report Posted July 2, 2007 Tak to koukám jako blázen - díky za zajímavé foto. Asi jsem viděl nějakou domestikovanou verzi masajů, jelikož jsem byl tam, kam jezdí hromada turistů. Tedy na safari, konkrétně v národním parku Serengeti, jenž je nejznámější. Deprimovalo mě, jak jsou všichni minimálně o hlavu větší, než já. A přišlo mi to, že oštěpy měří přes dva metry a ratiště je vcelku. Jak vidím, špatně jsem koukal nebo je mé propisovací tužky nezaujaly. Příště vezmu nějaké staré Prim quartz nebo Rolexky koupené na stánku či ve Vršek shopu Ano Serengeti je nejprofláknutější, možná o trošku víc je ještě Ngoro Ngoro, ale přesto se jedná o nejúžasnější přírodní parky na světě s největší koncentrací zvěře. Serengeti je obrovské a pokud se tam vrátím, tak chci jednoznačně na tah pakoňů ze Serengeti do Masai Mara, kde cca 1,5 milionů zvířat táhne krajinou. V Tanzanii mě velmi zaujalo jezero Natron se sopkou Lengai, nevím jestli jsi tam zavítal, ale bylo to supr. Letos se na podzim chystám na trochu větší extrémek než byla Afrika a to na trek ke Kombajům, stromoví lidožrouti na Papui. Jelikož se jedná o jedny z posledních pravěkých lidí na této planetě, kteří doposud neznají ani nádoby na vaření, tak nepředpokládám, že bych tam s nějakými hodinkami vůbec uspěl
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now