Přejít na obsah

Jaké Seiko máte právě na ruce?


People

Doporučené příspěvky

před 12 hodinami, eloga napsal:

ano, správně, chybějící vteřinovka, to jsem kdysi zvažoval na denní nošení, ale právě ten případný stres mně od toho odradil. Prostě ne, ale ukázka je to fajna. 🤠

A co to vylepšit ještě chybějící minutovkou? 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pro mě osobně se jedná o to, jaký typ divadla se odehrává pod sklem. buď se tam odehrává akčňárna různého typu - pohyb je vidět, člověk má jistotu, že stroj běží.

Nebo je tam téměř statický výjev meditačního typu.

Jsou to odlišné žánry a nelze říci, že jeden je lepší a druhý horší. Chtít od jednoruček apod., aby se tam odehrával akční thriller je zbytečné. Jako chtít se to může - ale je to jakoby se člověk vyznávající techno ocitl na koncertu vážné hudby. Prostě se mu to bude zdát divné :) a měl by tendenci to kritizovat :) A platí to i naopak...

Já jsem třeba taky zvyklý na pohyb a z jednoruček bych byl nervozni a asi bych pořád mobilem kontroloval, jestli jdou :) 

Pak je otázka, jak dlouho trvá, než si člověk zvykne na jiný žánr a jestli to u daného jedince jde - nebo mu takové hodinky budou neustále způsobovat stres :) 

Nezbývá, než to vyzkoušet a dát si lhůtu, do níž jsem ochoten stres snášet :)  a pak se případně vrátit ke svému oblíbenému žánru :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, kaktusář napsal:

hotovo

ještě mám ty úplně první mechaniky - pětky fieldy...

a chrona co jsem vyměnil za samuraje na seikosrazu jsem teď vyměnil za astrony, ty nejsou mechanické.. nicméně to je vše.. prostě jsem tomu neodolal, astrony byly pro mne příliš atraktivní.. a mám s nimi velmi divoký vztah...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem perný 2 hodiny a rozepsanou zprávu na MM600, prstě zatmění, pak zase kolečko v mozku, 4 ručičky, proč, vyměnit tu GMT, nebo barvit, uděláš to, kdy, kam je nosit, když toho máš dost, atd.... tak jsem vyndal tyhle a vypadá to že definitivně uzavřeno. Prostě mě minuly, jako plno jiných a svět se nezboří.... 😀 Jsem spokojený s SD v LX.

20240528_201056.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, DavidLC napsal:

Měl jsem perný 2 hodiny a rozepsanou zprávu na MM600, prstě zatmění, pak zase kolečko v mozku, 4 ručičky, proč, vyměnit tu GMT, nebo barvit, uděláš to, kdy, kam je nosit, když toho máš dost, atd.... tak jsem vyndal tyhle a vypadá to že definitivně uzavřeno. Prostě mě minuly, jako plno jiných a svět se nezboří.... 😀 Jsem spokojený s SD v LX.

 

Ale pozor, z MM600 se stává ikona, jsou vystaveny v Extreme times v B1 Tokijského muzea Seiko v Ginze☝️ Kdežto tyhle a třeba ani MM300 nee 😉🙂

To že @EpsteinBarr s tímto modelem páchá pravděpodobně již podruhé hodinkovou sepuku raději nebudeme rozebírat ..

Upraveno uživatelem p3k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, kaktusář napsal:

ještě mám ty úplně první mechaniky - pětky fieldy...

a chrona co jsem vyměnil za samuraje na seikosrazu jsem teď vyměnil za astrony, ty nejsou mechanické.. nicméně to je vše.. prostě jsem tomu neodolal, astrony byly pro mne příliš atraktivní.. a mám s nimi velmi divoký vztah...

A fotku těch astronů máme kde?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, p3k napsal:

Ale pozor, z MM600 se stává ikona, jsou vystaveny v Extreme times v B1 Tokijského muzea Seiko v Ginze☝️ Kdežto tyhle a třeba ani MM300 nee 😉🙂

To že @EpsteinBarr s tímto modelem páchá pravděpodobně již podruhé hodinkovou sepuku raději nebudeme rozebírat ..

Dik za podporu 🙉🙈
Presne toto potrebujem pocut, ked sa mam stretnut s potencialnym kupujucim o par minut.

EDIT: Ze tam nie su MM300 je relativne pochopitelne. MM300 vyuzilo Seiko do poslednej moznosti, ved existuje milion modelov, o ktorych ja teda ani netusim a stracam sa v tom. Drzim si SBDX001 a finito. MM600 tento osud nepostretol. (nastastie)

EDIT2: Cele je to samozrejme diskutabilne. SBDX009 Sagarmatha som zhanal doslova krvopotne. A po asi dvoch rokoch v sufliku isli dalej. A uprimne (celkom na hlavu) ani si na ne nespomeniem. (no, trosku klamem).

Upraveno uživatelem EpsteinBarr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...