Jump to content

IWC Ingenieur automatic vs. Panerai Luminor Marina automatic


Recommended Posts

Posted

Prosim o Vase nazory o tychto dvoch modeloch,resp. ktory z nich a preco by ste si vybrali. Alebo aku inu alternativu by ste v tejto kategorii volili. Vdaka.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Posted

Ahoj. Jednoznacne Panerai. Tyto IWC jsou designove zoufale (samozrejme dle meho nazoru). Jako treti alternativu bych zkusil Bell&Ross.

Posted

Mne sa zasa Z TÝCHTO možností viac páči IWC. Paneraiky sú moc výrazné (najmä ten chránič korunky je na mňa moc). Z Panerai radšej (podľa mňa, samozrejme) Radiomir. Inak podobný štýl ako Ingenieur je AP Royal Oak - ten sa mi páči najviac.

Posted (edited)
Prosim o Vase nazory o tychto dvoch modeloch,resp. ktory z nich a preco by ste si vybrali. Alebo aku inu alternativu by ste v tejto kategorii volili. Vdaka.

 

Je otazka, co od takoveho nakupu cekas. Jestli chces mit radost, nebo "ohromit" okoli. Jestli chces investovat, nebo utratit.

 

No tak po poradku: IWC - tem se u nas v hantyrce rika konzultantske cibule - vetsina z tech co je nosi si je koupi proto, ze se docetli, doslechli o tom, ze kdo ma penize ma IWC. Neni to dogma, je to odpozorovane a probrane i s pany konzultanty. Delam s nimi casto...Obcas je musi clovek svleknout z ulity, aby zjistil, ze jsou to fajn lidi. Jenze vetsina z nich prisla na VSE z Horni Dolni a o "snobskych slastech" nevedeli nic - doma jim to logicky rict nemohlo. A prave dost casto si tyhle lidi kupujou tyhle hodinky jako soucast ulity "oblek=monterky" , iwc = jsem stejne dobry jako ostatni. Vetsinou maji taky uplne stejne modely (hlane aquatimery) - casto prejdou rovnou z festin na tyhle modely - aniz by chapali co a jak. Nemam jim to za zle. Spis je to pro lidi, kteri nechteji vycnivat a pri tom mit pocit, ze naji na rukou hodne penez, ktere si vydreli.Nikdy by si treba nekoupili vintage modely, kvuli pocitu, ze si kupujou historii. Maji pocit, ze kdyz je tostare, nemuze byt 100% funkcni, skvele a prestizni....

 

Panerai - to je o individualite. Kdo je ma, tak vi proc si je poridil. V zasade si chce uzit styl Dolce vita v kombinaci s dobrodruzstvim a la 007 - a kdyz to nahodou skonci opravou ponorky - tyhle kousky by se mohli hodit:-)))

 

Tahle sorta lidi si umi koupit i vintage modely, protoze je bavi byt soucasti "vesele" komunity kumpanu Panerai...

 

Tolik mala filozoficka esej o tvem vyberu. Uvedene zamysleni nelze spojovat s navstevniky tohoto serveru - to uz je uplne jina sorta lidi:-)))

 

Tak si hlavne uzij s vyberem:-)

 

Za mne - IWC Fliegeruhr Antoine de Saint Exupery x nebo Panerai a tam je to v zasade jedno (i kdyz nejradeji Panerai Radiomir a nejlepe nejaky kousek z egyptske serie:-)

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Edited by frista
Posted

ja nevim, ty panerai jsou "kouzelny", akorat ten unitas v nich me nejak nebere :-( ; tyhle inzenyrsky iwc me taky moc neberou - kdyz tak spis rada mark; zkus mrknout napriklad na dornblueth http://www.dornblueth.com

 

ps: to frista - aquatimery jsou celkem fajn, kolega je ma na ruce, ale ma k tomu tricko, jeans a sandale (a neni konzultat:-), ale vzit si to napr. k obleku to je humus

Posted (edited)

Tady v těch OP ale není Unitas. Je tam OP III = modifikovaný Valjoux 7750

 

A jinak proč případně 40mm verze ? Zrovna u OP ?

Edited by Ondraj
Posted (edited)
ja nevim, ty panerai jsou "kouzelny", akorat ten unitas v nich me nejak nebere :-( ; tyhle inzenyrsky iwc me taky moc neberou - kdyz tak spis rada mark; zkus mrknout napriklad na dornblueth http://www.dornblueth.com

 

ps: to frista - aquatimery jsou celkem fajn, kolega je ma na ruce, ale ma k tomu tricko, jeans a sandale (a neni konzultat:-), ale vzit si to napr. k obleku to je humus

 

to steel: no jasne ze k tricku a dzinam jsou dokonce moooc heeezky, ale k tomu obleku je to fakt humus - dyt rikam, je to skok z festin:-) Hlavne aby to bylo barevny a melo to tri budiky = dobry a drahy. To je na dlouho - staci se prijit podivat v Praze pod Budejovickou, nebo tak nejak okolo. Takych bambulu tam beha...a taky jsem tam behaval(ale ne jako konzult). Jo taky tam beha jeden CEO s temito Bulgari k obleku -hnusnejsi kombinaci jsem asi nevidel - kolotoce prave jedou....:-)))

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Edited by frista
Posted

Jak tak koukám, dostalo se to od původní diskuze úplně někam.... Takže co takhle Breitling Montbrillant Datora? Levná stylovka k montérkám :)

Posted
Bulgari -hnusnejsi jsme asi nevidel - kolotoce prave jedou....:-)))

 

No vida, co člověk to názor, já bych je zase rád nosil, patrně dle Tvého soudu si k nim budu muset obstarat nějakou tu atrakci, že ?

Posted (edited)

No vida, co člověk to názor, já bych je zase rád nosil, patrně dle Tvého soudu si k nim budu muset obstarat nějakou tu atrakci, že ?

 

Samozrejme je to na vkusu kazdeho, ale necetl si asi radek pred tim, kde pisu ze to nosi k obleku - a to mi promin neprijde prilis adekvatni...

Edited by frista
Posted

Tie IWC Ingenieur poniektorí považujú za najlepšie hodinky na zemeguli. Osobne s tým môžem súhlasiť. Keby platilo: jeden človek - jedny hodinky, dostali by prednosť.

Posted

No vida a mě se zase ten strohý design IWC Ingenieur docela líbí. Jsou to pro mě takové hodinky, které si na nic nehrají. Pokud bych chtěl něco "veselejšího" bral bych třeba Big Ingenieur, nebo i ty Aquatimery či Mark XVI.. St. Exupery se mi nikdy nelíbily, pro mě jsou to "pouťovky", ale nechci se nikoho dotknout. Každopádně vybírej podle sebe...hodinky, co jsi zde předložil ke zvážení jsou pro mne nebe a dudy :-)..a určitě na ruce budou působit úplně jiným dojmem. Před pár dny jsem se bavil s chlapíkem, co měl fake Panerai (sám to přiznal), to jsou tak velké a nepřehlédnutelné hodinky, že kamkoli je vezmeš první pohled všech okolo bude směřovat na Tvé zápěstí..ty Ingenieur jsou (alespoň pro mě) naopak o tom vnitřním pocitu, že mám sice na ruce něco super, ale nemusím to hned dávat všem najevo. K.

Posted
Každopádně vybírej podle sebe...hodinky, co jsi zde předložil ke zvážení jsou pro mne nebe a dudy :-)..a určitě na ruce budou působit úplně jiným dojmem. Před pár dny jsem se bavil s chlapíkem, co měl fake Panerai (sám to přiznal), to jsou tak velké a nepřehlédnutelné hodinky, že kamkoli je vezmeš první pohled všech okolo bude směřovat na Tvé zápěstí..ty Ingenieur jsou (alespoň pro mě) naopak o tom vnitřním pocitu, že mám sice na ruce něco super, ale nemusím to hned dávat všem najevo. K.

 

IWC a Panerai je opravdu nebe a dudy:-) ale o tom to je, vetsinou je take nosi uplne jini lide - viz muj prispevek vyse....

 

Ale technicistni projev tech modelu, na ktere se ptal Kasper je mozna trochu v necem podobny - jen by musel Kasper videt tyhle vecicky nazivo - tam by ten rozdil pochopil.

Panerai je proste "larger than life" styl (ktery i na velke ruce pusobi dojmem zaparkovaneho SUV:-)

Posted

Keby som si musel vybrť z tychto,tak IWC.

Panerai mi,bez uražky,pripadaju ako WC doska.

Keby som si mal vybrať oblekovky v tejto cenovej kategorii,dam prednosť Omega De Ville.

Posted (edited)
Keby som si musel vybrť z tychto,tak IWC.

Panerai mi,bez uražky,pripadaju ako WC doska.

Keby som si mal vybrať oblekovky v tejto cenovej kategorii,dam prednosť Omega De Ville.

 

"Keby som si musel vybrť z tychto,tak IWC" - nemelo by tam byt spis: "Keby som si mohol vybrať? :-)

Edited by frista
Posted
"Keby som si musel vybrť z tychto,tak IWC" - nemelo by tam byt spis: "Keby som si mohol vybrať? :-)

 

vzhledem k avataru tam zrejme ma byt MUSEL a to dost otravene a unudene MUSEL :-)

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...