klobadysek Posted July 19, 2007 Report Posted July 19, 2007 (edited) Zdravicko kolegove, hledal jsem, ale nenasel, tak se ptam. Me Tissoty se dost pravidelne predbihaji cca 30 vterin za den(bezna ETA 28xx), je to podle mne hodne a leze to na nervy. Nemam je ani rok a tak se ptam jestli jejich serizeni neautorizovanym hodinarem muze mit vliv na zaruku. Podotykam ze hodinar je kamarad meho otce a o jeho profesionalite nemam pochybnosti. Dale se ptam jak uspesne to vyladeni mam ocekavat. Prosim nepsat pripominky typu jestli chce presnost at pouzivam kvarc. Omegy mi delaji 1 sekundu denne a je to parada, nicmene s bych se spokojil kdyby to vyladil do 10s za den, jake jsou sance? Edited July 19, 2007 by klobadysek
Conrad Posted July 19, 2007 Report Posted July 19, 2007 Zdravicko kolegove, hledal jsem, ale nenasel, tak se ptam. Me Tissoty se dost pravidelne predbihaji cca 30 vterin za den(bezna ETA 28xx), je to podle mne hodne a leze to na nervy. Nemam je ani rok a tak se ptam jestli jejich serizeni neautorizovanym hodinarem muze mit vliv na zaruku. Podotykam ze hodinar je kamarad meho otce a o jeho profesionalite nemam pochybnosti. Dale se ptam jak uspesne to vyladeni mam ocekavat. Prosim nepsat pripominky typu jestli chce presnost at pouzivam kvarc. Omegy mi delaji 1 sekundu denne a je to parada, nicmene s bych se spokojil kdyby to vyladil do 10s za den, jake jsou sance? Mám Omexy de ville coaxial chronograf dělaji 2 sec denně nicméně v manuálu je udáváná tolerance 15 sec denně ještě v normě
hciq Posted July 19, 2007 Report Posted July 19, 2007 Zdravicko kolegove, hledal jsem, ale nenasel, tak se ptam. Me Tissoty se dost pravidelne predbihaji cca 30 vterin za den(bezna ETA 28xx), je to podle mne hodne a leze to na nervy. Nemam je ani rok a tak se ptam jestli jejich serizeni neautorizovanym hodinarem muze mit vliv na zaruku. Podotykam ze hodinar je kamarad meho otce a o jeho profesionalite nemam pochybnosti. Dale se ptam jak uspesne to vyladeni mam ocekavat. Prosim nepsat pripominky typu jestli chce presnost at pouzivam kvarc. Omegy mi delaji 1 sekundu denne a je to parada, nicmene s bych se spokojil kdyby to vyladil do 10s za den, jake jsou sance? tvý starosti bych chtěl mít, já mám běžně zpoždění denně min 15 min.
mechano Posted July 19, 2007 Report Posted July 19, 2007 Zdravicko kolegove, hledal jsem, ale nenasel, tak se ptam. Me Tissoty se dost pravidelne predbihaji cca 30 vterin za den(bezna ETA 28xx), je to podle mne hodne a leze to na nervy. Nemam je ani rok a tak se ptam jestli jejich serizeni neautorizovanym hodinarem muze mit vliv na zaruku. Podotykam ze hodinar je kamarad meho otce a o jeho profesionalite nemam pochybnosti. Dale se ptam jak uspesne to vyladeni mam ocekavat. Prosim nepsat pripominky typu jestli chce presnost at pouzivam kvarc. Omegy mi delaji 1 sekundu denne a je to parada, nicmene s bych se spokojil kdyby to vyladil do 10s za den, jake jsou sance? No pokud je tvoje přesvědčení o jeho profesionalitě správné, tak se mu to podaří a nikdo nepozná , že je měl otevřené. A používej kvarcky
hciq Posted July 19, 2007 Report Posted July 19, 2007 Zdravicko kolegove, hledal jsem, ale nenasel, tak se ptam. Me Tissoty se dost pravidelne predbihaji cca 30 vterin za den(bezna ETA 28xx), je to podle mne hodne a leze to na nervy. Nemam je ani rok a tak se ptam jestli jejich serizeni neautorizovanym hodinarem muze mit vliv na zaruku. Podotykam ze hodinar je kamarad meho otce a o jeho profesionalite nemam pochybnosti. Dale se ptam jak uspesne to vyladeni mam ocekavat. Prosim nepsat pripominky typu jestli chce presnost at pouzivam kvarc. Omegy mi delaji 1 sekundu denne a je to parada, nicmene s bych se spokojil kdyby to vyladil do 10s za den, jake jsou sance? pokud je to kamoš tvýho otce a profík, no tak ti k tomu řekne svý a nemusíš se ptát tady ne?
klobadysek Posted July 19, 2007 Author Report Posted July 19, 2007 (edited) pokud je to kamoš tvýho otce a profík, no tak ti k tomu řekne svý a nemusíš se ptát tady ne? No von by rekl ze je to v norme No pokud to ma vliv na zaruku tak ja s tim teda pockam. Edited July 19, 2007 by klobadysek
hciq Posted July 19, 2007 Report Posted July 19, 2007 No von by rekl ze je to v norme pak ti teda zbejvaj ty kvarcky
falkkon Posted July 20, 2007 Report Posted July 20, 2007 Když bude mít trpělivost,tak to vyladí přesněji.
X-Bob Posted July 20, 2007 Report Posted July 20, 2007 Když bude mít trpělivost,tak to vyladí přesněji. souhlas. Moje eta dělá nyní + 0,5 až +1 s denně, při přepočtu na den při běžném používání během celého týdne. Seřízení proběhlo po cca roce od pořízení
gas Posted July 20, 2007 Report Posted July 20, 2007 (edited) mám etu 2824 v Archimede a dělá neseřízená týden po koupi méně než + 2s za den, takže to nech seřídit 30s je moc Edited July 20, 2007 by gas
Conrad Posted July 20, 2007 Report Posted July 20, 2007 Na přesnost jsou ideální hodinky bez strojku, dvakrát denně ukáží na milisekundu přesný čas.
Karlos Posted July 20, 2007 Report Posted July 20, 2007 No von by rekl ze je to v norme No pokud to ma vliv na zaruku tak ja s tim teda pockam. Jestli máš hodinky pro potěšení a tahle odchylka ti vadí, pak na nic nečekej a nech si je seřídit. A když ti ten známý hodinář bude tvrdit, že je to v normě, že to nepůjde, nebo že je to pracné, běž za jiným. Jak sám víš, jde to seřídit skoro na nulu.
PigyCZ Posted July 20, 2007 Report Posted July 20, 2007 Jasně , okamžitě nechat seřídit, pokud je to profik, tak jistě má klíč na dynko a nic nebude poznat při případné reklamaci. Nebo je pošli výrobci, uveď , že ti dělají 25-35 vteřin a ať ti je seřídí, budeš to mít grátis
klobadysek Posted July 20, 2007 Author Report Posted July 20, 2007 (edited) Jasně , okamžitě nechat seřídit, pokud je to profik, tak jistě má klíč na dynko a nic nebude poznat při případné reklamaci. Nebo je pošli výrobci, uveď , že ti dělají 25-35 vteřin a ať ti je seřídí, budeš to mít grátis Fakt? Tak to bych nevahal, ale takovou sluzbu bych u Tissotu necekal.... Napisu a poreferuju. Edited July 20, 2007 by klobadysek
PigyCZ Posted July 20, 2007 Report Posted July 20, 2007 Fakt? Tak to bych nevahal, ale takovou sluzbu bych u Tissotu necekal.... Napisu a poreferuju. Rozhodně bych to skusil, se slušností a drzostí dojdeš nejdál . . .
dubraro Posted July 21, 2007 Report Posted July 21, 2007 Me Tissoty se dost pravidelne predbihaji cca 30 vterin za den(bezna ETA 28xx), Podívej se do technických údajů, jakou odchylku výrobce uvádí. Běžně to bývá méně než 30s/den. Pokud je to tak, hodinky nemají udávané vlastnosti a máš nárok na záruční opravu (zdarma ve firemním servisu).
Patrik Posted July 29, 2007 Report Posted July 29, 2007 30 sec. za den je fakt. Dost. Nevím, jakou rezervu si Tissoty nechávají, ale tolik by to nemělo dělat. Obvykle se u těhle strojů udává tak -10 + 15 nebo tak nějak (záleží samozřejmě na výrobci hodinek). Určitě bych nejdřív zkusil reklamovat.
ludvik Posted July 29, 2007 Report Posted July 29, 2007 Moja skúsenosť: Mám Tissot Seastar 1000. Po roku mi išli dopredu denne + 15 s a to pravidelne. Potom som si ich doma otvoril ( prvé hodinky v živote ) a skrutkou nastavil na znak -. Ďalší týždeň mi šli dopredu + 5 s. To mi nestačilo a tak som im znova ubral. Takto som ich mal otvorené asi 6x až som ich vycentroval na +1 s denne stým, že ak ich položím na noc na korunku tak sa strata vynuluje takže teraz nemajú odchýlku takmer žiadnu. Potom som skrutky na dýnku riadne dotiahol, a keďže pracujem vo fabrike,zavrel som ich do potrubia s priemyselnou vodou o tlaku 1,2 MPa ( 12 atm) a nechal ich tam 6 hod. Čudaj sa svete, netieklo do nich, a tak som si vykonal aj tlakovú skúšku. Dobré sado macho,nie Teraz sa chystám to isté na Monstery
VS Posted July 30, 2007 Report Posted July 30, 2007 Moja skúsenosť: Mám Tissot Seastar 1000. Po roku mi išli dopredu denne + 15 s a to pravidelne. Potom som si ich doma otvoril ( prvé hodinky v živote ) a skrutkou nastavil na znak -. Ďalší týždeň mi šli dopredu + 5 s. To mi nestačilo a tak som im znova ubral. Takto som ich mal otvorené asi 6x až som ich vycentroval na +1 s denne stým, že ak ich položím na noc na korunku tak sa strata vynuluje takže teraz nemajú odchýlku takmer žiadnu. Potom som skrutky na dýnku riadne dotiahol, a keďže pracujem vo fabrike,zavrel som ich do potrubia s priemyselnou vodou o tlaku 1,2 MPa ( 12 atm) a nechal ich tam 6 hod. Čudaj sa svete, netieklo do nich, a tak som si vykonal aj tlakovú skúšku. Dobré sado macho,nie Teraz sa chystám to isté na Monstery Tak to je brutální tlaková zkouška. Teď už vydrží všechno
PigyCZ Posted July 30, 2007 Report Posted July 30, 2007 Moja skúsenosť: Mám Tissot Seastar 1000. Po roku mi išli dopredu denne + 15 s a to pravidelne. Potom som si ich doma otvoril ( prvé hodinky v živote ) a skrutkou nastavil na znak -. Ďalší týždeň mi šli dopredu + 5 s. To mi nestačilo a tak som im znova ubral. Takto som ich mal otvorené asi 6x až som ich vycentroval na +1 s denne stým, že ak ich položím na noc na korunku tak sa strata vynuluje takže teraz nemajú odchýlku takmer žiadnu. Potom som skrutky na dýnku riadne dotiahol, a keďže pracujem vo fabrike,zavrel som ich do potrubia s priemyselnou vodou o tlaku 1,2 MPa ( 12 atm) a nechal ich tam 6 hod. Čudaj sa svete, netieklo do nich, a tak som si vykonal aj tlakovú skúšku. Dobré sado macho,nie Teraz sa chystám to isté na Monstery Už jen kladivem nárazuvzdornost . . . popřípadě u táboráku ohnivzdornost
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now