Přejít na obsah

Jaké digitálky máte dnes na ruce


Návštěvník Chilliluk

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 8,2tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V 26. 9. 2021 v 11:53, jendazhor napsal:

Dále oprašuju. Rok 1980.

V 27. 9. 2021 v 13:26, jendazhor napsal:

Tenhle týden asi profrčím v ranných osmdesátkách. Rok 1981.
Alba Y770 a trochu netradiční, leč velmi příjemný, pohyb v menu a nastavování funkcí.

Jedny hezčí než druhé. Jak už tu zaznělo, 80ky byly zlatým věkem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, tak ty jsou dobrý. Takový předchůdce Protreků. Tuším rok cca 1983. Jsem rád, že se někdo přidal do oprašování ranných osmdesátek.
Ani jsem nevěděl, že už tehdy používalo Casio tenhle subbrand Overland. Já teď zrovna mám už nějakou dobu rozebrané jedny novodobé solár-rádio titanové analogovky Overland z roku 2005. Jen je musím poskládat z dalších dvou dárců orgánů.

Přidám taky dnešní rok 1983 – známé a mé oblíbené Running many.

Seiko-A714-501-lo.jpg.785a799ee739451ff3b8d3729b1b3983.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 29. 9. 2021 v 13:29, jendazhor napsal:

...jedny novodobé solár-rádio titanové analogovky Overland z roku 2005. Jen je musím poskládat z dalších dvou dárců orgánů

Na ty sem zvedav(nad jednemi, ale i s lcd sem uvazoval a pak vzdal...)

Jinak vsechny osmdesatky vyse samozrejme super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, Hantronix napsal:

Taky je mám rád.
I když ze sběratelského hlediska nevím, jestli je to dobrá investice. Mám je sice v pěkném stavu a funkční, ale plasty obecně dost degradují a těžko říct, jak na tom budou třeba za 20 nebo více let.

Jo, teď nejsou sběrateli nějak extra vyhledávané. Ale čím víc se jich časem rozpadne, tím větší unikáty to budou. Jen aby je člověk raději dával pod sklo s UV ochranou a v bedně jim dělal vakuum...

Já už na všechny tyhle japonský "youngtimery" spíš koukám jako na zajímavé kousky nedávné historie, než jako na investici. S tím investičním záměrem to pak pro mě nějak ztrácí kouzlo a taky se pak ty dražší kousky bojím vzít na ruku. Což je ale ten největší zážitek.

Sbirka pěkná! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, t2 napsal:

Jo "filmáče" jsou fajn. Mám ještě FS 00. Nejvíc se mi líbí krom designu ty animace. Podobné animáky mám ještě na VCL 100S. Když není na tyto animáky.

Na VCL100 se s animacema slušně rozjeli.
Kdysi jsem dětem pořídil BG-580 s duplexním displejem, kde se animace odehrávají přes celý displej. Tehdy jsem v nich narychlo někde u hodináře nechal vyměnit baterku. Když mi je hodinář vracel a ukazoval, že fungují, přes displej přeběhl pes, ještě se uprostřed zastavil, zavrtěl ocáskem a udělal bobek. Hodinář vypadal docela zaskočeně, toho duplexního displeje s animacemi si nevšiml.

Teda kurňa, ty Droz kukačky s hnízdečkem... Dříve bych řekl, že je to kýč, dneska říkám: "Výkvět mechaniky a kreativní tvořivosti..."
Vlastně by tam měly být spíš drozdi, pak by to v Čechách mělo ty správný koule.

Zcela mimo téma: 
On Droz dělal fakt zajímavé kreace a ta jejich výroba musí být strašná piplačka
Samozřejmě jsem si hned vzpomněl na film Nejvyšší nabídka. Který se mimochodem částečně natáčel i Čechách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...