Jump to content

Recommended Posts

Rád by jsem se vám pochlubil svým novým dílem nad kterým jsem přemýšlel už delší dobu a konečně ho realizoval. Je pravda že ještě není hotovo , chybí ciferník a ručky . To si ale nechávám až na konec a plánuji i lunární kalendář. 

Takže kde nestačí výplata , musí zasáhnout kutil. Velice jsem toužil vlastnit bicí špindlovky ,ale asi tu nemusím vyprávět na kolik taková věc příjde. Nakonec jsem na Aukru zakoupil torzo špindlovek za 800,- a pustil se do díla. Strojek jsem celý zrenovoval a uvedl do chodu , akorát řetízek byl potrhaný a když jsem pospojoval všechny části , zjistil jsem že není dost dlouhý na plné natažení a dojde poslední půlotáčku před koncem. 

Ze strany ručiček jsem navrtal dva otvory se závitem M2 který budou držet celý bicí mechanismus. Odbíjení jsem nezvykle na hodinky udělal jako u pendlovek - půlové s opakováním. Chtěl jsem aby jsem si mohl kdykoliv poslechnout kolik je . Ale tak úplně to nevyšlo ,protože špindlostroj je poměrně slabej a má problémy aby minutová ručka připravila mechanismus k bití. Vyřešil jsem to tak že se pomalu natahuje celou půlhodinu těsně po odbití a tak je možné opakovat pouze 4 minuty po posledním bití než se nátahem zablokuje bicí stroj a uvolní se až v době dalšího bití.

post-24603-0-97691500-1445119848_thumb.jpg

post-24603-0-25291400-1445119856_thumb.jpg

post-24603-0-90450000-1445119862_thumb.jpg

post-24603-0-24810400-1445119870_thumb.jpg

post-24603-0-67589300-1445119878_thumb.jpg

post-24603-0-46936100-1445119886_thumb.jpg

post-24603-0-20551800-1445119894_thumb.jpg

post-24603-0-10363400-1445119901_thumb.jpg

No nevím jestli si o tom mysliš že je to pěkné, že jsi šikovný a že je to hrdnistvi,ale JE TO PĚKNÉ JSI ŠIKOVNÝ A JE TO KURVA HRDINSTVÍ se do to ho pustit !!!

Za mne potom prosím o video s výsledkem.

Dobrá práce

Jiří9 : Řetízek jsem zatím neřešil , prostě se při natahování dívám kde je konec , ale do budoucna upravím takovou tu stopku aby zastavila o otáčku dříve.

Jasně. Jenom mě zajímalo, jestli si neskusil udělat nějaký článek na koleně :notworthy: .  A případný návod na výrobu :)  Jirka

Porcelánový ne , ale chci ho udělat smaltovaný . Moje sestřenka mne se smaltem naučila . Není to nic složitého , horší budou čísla.

Jiří9: Zkoušel jsem zkoušel , ano jde to , ale nemám v plánu udělat ani centimetr :-) . V pohodě zvládám háčky na koncích , dělám je z pružiny od budíku.

Porcelánový ne , ale chci ho udělat smaltovaný . Moje sestřenka mne se smaltem naučila . Není to nic složitého , horší budou čísla.

Jiří9: Zkoušel jsem zkoušel , ano jde to , ale nemám v plánu udělat ani centimetr :-) . V pohodě zvládám háčky na koncích , dělám je z pružiny od budíku.

Háčky  do dámských a větších dělám z per kapesních hodinek, ale je to na okraji mích technických možností  . Ale na články řetízku u dámských špindlovek zatím nemám,  velké pánské možná jako koníčka jinak ne :)   Jirka