Přejít na obsah

-2 /+ 2


Návštěvník YPO

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 72
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po měsíci...
Návštěvník YPO

Tak jsem si při příležitosti změny času spočítal přesnost svých 114060 od té minulé, tj. od 25.10.2015. A vychází to ... wait for it ... fanfare for Rolex ... na -0.334 sec/day  :clap:

Takže kam se hrabe Grand Seiko, to se nedá srovnat! :)

super výsledek .... myslím, že delší péro tu nikdo nemá

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Presnost 116710 LN - naposled jsem je naridil na presny cas v 2014 pri prechodu na letni cas. Od te doby se ani jednou nezastavily a jeste pred dvema dny byly + 3.5 min. Kazdy den byly na ruce min. 16 hodin. Bezely by bez nastavovani dale, ale musely do servisu. To je uz ale jiny pribeh. 

At vam ty vase slapou take tak. :-)

Upraveno uživatelem ZdenekP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presnost 116710 LN - naposled jsem je naridil na presny cas v 2014 pri prechodu na letni cas. Od te doby se ani jednou nezastavily a jeste pred dvema dny byly + 3.5 min. Kazdy den byly na ruce min. 16 hodin. Bezely by bez nastavovani dale, ale musely do servisu. To je uz ale jiny pribeh.

At vam ty vase slapou take tak. :-)

Proč museli do servisu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč museli do servisu?

Asi tak pred jednim nebo dvema tydny jsem si povsiml, ze pri pohybu ruky, na niz hodinky nosim, se ozyva jakesi chresteni, proste neco, co drive slyset nebylo. Nechtel jsem hned myslet na nejhorsi, ale napadlo mne, ze neni neco v poradku s rotorem natahu. Porad jsem tomu jeste neprikladal nijak velkou dulezitost. Toto pondeli jsem mel cestu Stepanskou a radeji jsem se zastavil v hodinarsztvi. Naprosto neplanovane. K me male radosti se podezreni potvrdilo; diagnosa znela: vadny trn rotoru. Na mne bylo, abych se rozhodl, zda nechat opravit - vymenit pouze rotor, nebo provest celkovy servis. Rohodl jsem se pro to druhe, jistota je jistota, kdo vi, co do strojku mohlo diky oteru napadat. Po sesti letech nepretrziteho noseni mi ale prijde, ze na takovou zavadu je dost brzo. Zejmena jsem vedouci servisu kladl na srdce, aby v zadnem pripade nelestili ani pouzdro, ani naramek. No ale jestli to prelesti, tak co potom s tim??? Ted budu sest tydnu lovit bobrika trpelivosti.  :frusty:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zadnej nervak. Jen jsem to popsal podrobneji, protoze se to muze prihodit komukoli jinemu. A mit na ruce po dlouhe dobe zase 16600 je docela fajn pocit. Hodne pohodlne se nosi. Ty starsi modely mi prijdou designove hezci.

No tak hlavně, že máš co nosit. 6 týdnů není tolik, to uběhne jako nic. Čekal jsem ještě pointu, že jsi dal hodinky do servisu a odešel s novými Sky Dwellery, aby ti nebylo smutno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šest let je relativně dost krátká doba na závadu hodinek, obzvlášť Rolexek. Osobně očekávám daleko vyšší výkon, ale na druhou stranu stát se to může, no stres :-) Leštit je nebudou pokud jsi si tak přál, neboj se nic. Dej pak prosím vědět, co tam bylo špatně, co všechno na hodinkách udělali, co to stálo a samozřejmě jak jsi byl spokojen, zajímá mě to. Děkuji :-)

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šest let je relativně dost krátká doba na závadu hodinek, obzvlášť Rolexek. Osobně očekávám daleko vyšší výkon, ale na druhou stranu stát se to může, no stres :-) Leštit je nebudou pokud jsi si tak přál, neboj se nic. Dej pak prosím vědět, co tam bylo špatně, co všechno na hodinkách udělali, co to stálo a samozřejmě jak jsi byl spokojen, zajímá mě to. Děkuji :-)

 

To mas pravdu, 16610 koupeny v 2003 a noseny dennodenne take 6 roku to ustal bez problemu. Proste stat se muze cokoli, je to mechanika. Autonatah asi dostava dost na p*del zvlaste pri prudkych pohybech. Treba kdyz si ocaknes ruce, coz se dela bezne a mnohokrat za den. Pokud vim, tak Rolex stale dela ulozeni rotoru v kamenech, nikoli ve valivych loziscich (na inovaci se, pry, pracuje). Muze byt, ze se to proste nekdy postupne vycochta a vydre. Ale to je jen moje spekulace. Pan B. pry s Daytonou na ruce stipe drivi a libuje si, jak spolehlive jsou to hodinky.  :D

Kdo vi, jak by dopadly hodinky jine znacky, kdybych je uzival tak jako GMT Mastera? 

Vedet dam urcite.

Upraveno uživatelem ZdenekP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...

Kdo vi, jak by dopadly hodinky jine znacky, kdybych je uzival tak jako GMT Mastera? 

Vedet dam urcite.

 

Já takhle na dennodenní nošení testuju Breitling SO 42. Zatím půl druhého roku každý den na ruce, takže strojek se neměl šanci zastavit. Za 5 let se teda ozvu, co a jak :D

Upraveno uživatelem siwi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...