Přejít na obsah

Rozvod


Návštěvník Kamil

Doporučené příspěvky

Rozvod s dětma je vždy na ....., měl jsem za to, že ji je z tebe šoufl, že už tě nechce vidět, že třeba někoho má a pak si klidně domluvíte pí....ni. Pokud by tě už nikdy nechtěla vidět a cítila by k tobě odpor tak s tebou asi nebude ...... To jako nejde si sednout a pobavit se o tom, že vlastně všichni tím rozvodem prodělají? ( nejen finančně ) Všichni se budou trapit? děti budou trpět? Ty asi přijdeš o práci pokud budeš chtít střídavku atd atd...... No pokud to jen trochu jde tak bych to zkusil dát do kupy ..... Krize zažil každý vztah ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle vše již proběhlo - vždyť to vlastně začlo tim, že jsem jí čapnul s nejlepšim kámošem... OK, byl jsem z toho na prášky, ale rozleželo se to během dne v hlavě a rodina + DĚTI, o to jsem prostě nechtěl přijít. Možná jsem vyměknul moc brzo, ale postupem času to doma vypadalo jakoby načapala ona mě a ne já ji. No podrobností milion, nejde to vše napsat. Před měsícem super víkend sami na Ještědu. Začal jsem chodit k doktorovi (na hovno, psal akorát prášky a já chtě poradit jak se chovat), před Vánocema v pátek že jdem k němu oba. Po hodině u něj vyšla ven, on mi během tří minut sdělil, ať zručim objednanou poradnu a konec. Napsal Lexaurin a popřál pěkný svátky... Když jsme si psali, jak budeme solo vycházet, tak prohlásila, že v poho (na jídlo a oblečení jí zbyde 2,5k). Prý si vezme více práce na doma. Já na tom taky nebudu kdovíjak, minimálně do dubna/června podle operace (to mě ještě asi bude živit...). Aby nebyla za potvoru, až se postavim na nohy (doslova), tak mizí... Na názor že to odserou děti tvrdí, že to v poho zvládnou. Tim mě sere nejvíc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Martar : líp bych to nenapsal, shrnuta a podtržena podoba střídavé péče. Mám tohle za sebou, i když ne s dvojčaty. Teď má ,,malá" skoro devatenáct let. Jo, nadřel jsem se, trochu jsem musel přibrzdit docela rozjetou kariéru, spoustu věcí jsem dělat nemohl. Půlku času jsem prostě striktně věnoval holce...Ale střídavá péče dává rodičům i šanci polovinu času se starat téměř naplno o sebe, o práci, o nový vztah, o profesní růst... S odstupem vidím, že jsem nepřišel o nic, co bych nebyl schopen oželet. Po pár letech jsem našel tu pravou ženu a máme spolu další dva človíčky. 

 

Střídavá péče nejlíp fungovala po čtrnácti dnech- oficiálně. V praxi jsme z toho byli ze začátku trochu streslí, protože nevidět holku čtrnáct dní byl fakt mazec- a pro ni nevidět jednoho z nás taky. A to nemluvím o prarodičích z obou rodin. Nakonec nám nejlíp vyšel model, kdy jsme každý z nás rodičů měli dva dny v týdnu (já pondělí a čtvrtek a bývalka úterý a středu), kdy po škole odpoledne byl s malou, zařídil kroužek, udělal úkoly a večer ji přivezl tomu druhému, který ji těch čtrnádt dní měl doma u sebe, a zase obráceně. Důležité je zůstat bydlet poblíž sebe... Je to nákladnější, ale velmi laskavé ke všem zúčastněným, hlavně k dítěti. A dá se to zvládnout a dá se při tom ,,žít".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pochopil jsem,že jsi přišel na to,že ti je nevěrná (jednou jsi na to přišel),že utratí víc než se dá dokupy,že si něco dohodnete a je to pak jinak......

Nejsem asi ten pravý na rady,ale nic bych nelepil,postel to nevyřeší...

Dohoda o dětech co nejlíp pro ně a ona ať jde za "lepším"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je pro mě nejhororovější vlákno. Já si tím prošel co by čtrnáctiletý puberťák. Můžu říct, že na dětech se rozvod podepíše. Třináct let jsem měl z možného manželství hrůzu a partnerku jsem si bral nakonec až po čtrnácti letech soužití na hromádce. Takové jsem měl trauma. :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem taky po rozvodu a už deset let spokojený s jinou. Z prvního manželství jedna holka, už je jí šestnáct. Všechno špatný je pro něco dobrý. Časem se na všechno zapomene. Sám jsem z rozvedeného manželství a prošel jsem si ledasčím. Kamarád mi před rozvodem říkal: "Hele, 50% manželství se rozvádí, tak proč zrovna to tvoje by mělo vydržet? Cos pro to udělal?" A měl pravdu. Teď pro to dělám rozhodně víc a doufám, že tentokrát to vyjde :-) Rozvod je sračka a děti to vždycky odserou, ale je potřeba to brát jako realitu, rychle to odkopnout a zařídit se znovu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a tady je recena velmi zajimava vec.. totiz, ze (dle mne) existuje prima umera a i vetsi pravdepodobnost rozvodu u rozvod zazijicich jedincu..

http://www.businessinsider.com/children-of-divorce-odds-of-divorcing-2016-5

 

Vychazi z toho, ze problem neni rozvod, ale prostredi v jakem deti vyrustaji ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je to spíš dnešní dobou. Lidi jdou od sebe i kvůli věcem, kvůli kterým by to lidi kdysi ani nenapadlo. Žena byla kdysi na manželovi závislá a většinou by si nedovolila odejít. Kvůli rozchodu manželství kdysi hlavně ženu odsoudila i její vlastní rodina. "Od manžela a dětí se přece neodchází." Společnost také netolerovala rozvod. Dnes? Dnes to přijde každému normální a ještě v tom podporují partnery podporují, aby šli od sebe, když jim to "neklape". Místo, aby jim pomohli najít cestu k sobě, tak jim pomáhají najít cestu od sebe.

Neodsuzuji (sám mám za sebou rozvod), jen konstatuji...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem udiveny tou stridavkou... Ja kdyz jsem to ex navrhl, tak jsem byl za nejvetsiho lumpa, co mysli jen na sebe a nechci davat ex zadne alimenty. Tak to skoncilo a mam deti minimalne jednou za 14 dni na vikend, ale ve skutecnosti vozim deti skoro kazdy den do skoly, dceru jsem vozil kazde rano do vedlejsiho mesta do logopedicke skolky a tak.. Snazim se byt s detma jak to jde, ale uz si nedokazu predstavit jak bych zvladal stridavku. Podnikam a predstava, ze bych mel deti 14 dni v kuse, tak to muzu rovnou zabalit. Nevim jak u vas, ale tady treba konci druziny v 16 hodin a vozit deti na krouzky, tzn. je vyzvednout autem a nekam dovezt.

Mozna ziju v mylne predstave, ale mam za to, ze stridavka znamena i to, ze maji mit deti priblizne stejny standard tam i jinde. Tim myslim, ze kdyz ma tatka 3+1 a nejaky zivotni standard (plus minus 50.000), tak by nemela zit maminka v 1+kk a zit s 20.000 Kc. Protoze deti budou polovinu mesice zit u obou rodicu... Nemel by v tom pripade tatinek doplacet? Tim nepreju Risovi nic zleho a bolestneho, ale ctu tady i jinde nejake komenty, ze stridava = zadne alimenty a zaroven ze se doplaci dle toho jak si kdo zije, (taky to muze dopadnout tak ze maminka bude mit deti 14 dni, bude je zivit, ale dalsich 14 dni bude zivit tatka, plus satit, plus platit konicky, zajmy a vydaje...) tak aby se pak Risa nedivil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

priklad rodicu je zasadni vec pro utvareni osobnosti.. u rozvedenych je pravdepodobna nizsi tolerance k chybam partnera.. tudiz radikalne ?resi? i takove situace, ktere by jiny treba velkoryse presel..

Já teda s tímhle zjednodušeným pohledem vážně nesouhlesím.  Domnívám se, že poučení se z případných chyb rodičů  a jejich neopakování je logický důsledek správné výchovy a  osobního vývoje jedince a koneckonců druhu jako takového.. Mícháš velmi bohatý koktejl společenského podhoubí a vidíš v něm jen jedinou ingredienci, na kterou se zaměřuješ. Chápu, ale nesouhlasím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K rozvodu:Richarde,pokud máš něco,čím na ženu můžeš zatlačit(třeba finance) tak zatlač.Bude to chvilku trvat,ale dojde jí,že by ten rozvod nakonec nemusela být pro ní taková hitparáda jak si představovala a sklidní se-až zjistí co stojí právník a kolik jí doopravdy zůstává a jak vychází.

Hlavně se na to musíš dívat s nadhledem(jde to blbě) a chovat se k ní slušně.Já byl ze začátku na ní nasranej,že jsem jí nemohl vystát a kdyby to tak pokračovalo,tak jí asi zaškrtím :D .

Na radu právníka jsem se nad to povznesl(dost pomohli kamarádi a zbylá rodina),začal se k ní chovat slušně a vycházet ji i vstříc a nakonec se sklidnila i ona a vše proběhlo v klidu.

 

U malé jsem se dohodli na neomezeném styku(nejde o nás,ale o to dítě)Nejdříve jsme přemýšleli o střídavé péči,ale ani jeden z nás a malá už vůbec ne,by nevydržel byť jen týden se nevidět.

Nakonec jsme se dohodli,že jí mám každé úterý a čtvrtek po škole a večer jí zavedu matce a pak každý druhý víkend.Faktem ovšem je,že kdykoli chci,nebo ex potřebuje tak si zavoláme a domluvíme se :) .

Zatím ani jeden z nás nikoho nemá,tak uvidíme časem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O tom opravdu pochybuju. Jsme ze sestrou z manželství, které vydrželo všechno, a rodiče se měli hodně rádi. Přesto jsme oba rozvedení.

Souhlas. Taky jsme se setrou rozvedeni a rodice to spolu tahnou uz cca 45 let...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...