Přejít na obsah

Rozvod


Návštěvník Kamil

Doporučené příspěvky

Asi je dobré číst celý příspěvek a vyvarovat se tak ztráty sledu informací :)

 

V současné době např. někteří filutové nepronajímají byt, ale třeba jen některé spotřebiče v něm, takže ochrana uživatelů pak není žádná, ale to jsou věci, které asi na tom Vašem PBH neprobíráte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Tak především jsem reagoval na Tvoje prohlášení, že cit.: "...i kdyby tam dotyčný vymlátil půl domu, tak to není důvodem ukončení nájemní smlouvy" a potom tady mícháš dvě věci dohromady a to práva pronajímatele a práva nájemce

Ani tak by to nebyl důvod už proto, že pronajímatel musí napřed nájemce vyzvat, aby své závadné chování odstranil. A pokud ho odstraní, pak důvod výpovědi pomine. Sorry, ale příliš se v dané problematice neorientuješ a já už dneska navíc ani nemám čas to dál řešit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani tak by to nebyl důvod už proto, že pronajímatel musí napřed nájemce vyzvat, aby své závadné chování odstranil. A pokud ho odstraní, pak důvod výpovědi pomine. Sorry, ale příliš se v dané problematice neorientuješ a já už dneska navíc ani nemám čas to dál řešit :)

Opět nemáš pravdu, Tvůj postoj mi připomíná prodavačku v obuvi, která při reklamaci tvrdošíjně prosazuje jedinou možnost a to výměnu za jiné boty...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Opět nemáš pravdu, Tvůj postoj mi připomíná prodavačku v obuvi, která při reklamaci tvrdošíjně prosazuje jedinou možnost a to výměnu za jiné boty...

Když nemám pravdu (jakože ji mám, stačí číst OZ), tak to bez dohadů nějak podlož zákony, já si to zítra v klidu nastuduji a dám vyjádření :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

§ 2291


(1) Poruší-li nájemce svou povinnost zvlášť závažným způsobem, má pronajímatel právo vypovědět nájem bez výpovědní doby a požadovat, aby mu nájemce bez zbytečného odkladu byt odevzdal, nejpozději však do jednoho měsíce od skončení nájmu.


(2) Nájemce porušuje svou povinnost zvlášť závažným způsobem, zejména nezaplatil-li nájemné a náklady na služby za dobu alespoň tří měsíců, poškozuje-li byt nebo dům závažným nebo nenapravitelným způsobem, způsobuje-li jinak závažné škody nebo obtíže pronajímateli nebo osobám, které v domě bydlí nebo užívá-li neoprávněně byt jiným způsobem nebo k jinému účelu, než bylo ujednáno.


(3) Neuvede-li pronajímatel ve výpovědi, v čem spatřuje zvlášť závažné porušení nájemcovy povinnosti, nebo nevyzve-li před doručením výpovědi nájemce, aby v přiměřené době odstranil své závadné chování, popřípadě odstranil protiprávní stav, k výpovědi se nepřihlíží.


Upraveno uživatelem JR_2010
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už u nás přituhuje... Dneska se psalo, kdo si co vezme, kam pujde, co bude platit. Zbylo ji cca 2k  a žačala na mě řvát, jestli si dělám p.r.d.e.l. Psala sis to sama, pojď si to vyměnit, ale nejenom že ti nezbyde víc, ale budeš si ještě někde půjčovat...

 

A udělal jsem blbost - předevčírem proběhl vzájemně domluvený sex (já nějak neodolám), včera půl dne byla pryč, ležela na gauči že jí je blbě a bolí břicho... No doufám, že to s tí znásilněním nakonec bude vtip...

Teda v týhle fázi by expartnerka pro mě byla jako zdroj enormního rizika a stresu enemy #1 - sex s ní by mě lákal asi tak jako sex s vetřelcem... ale chápu, že to má každej jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda v týhle fázi by expartnerka pro mě byla jako zdroj enormního rizika a stresu enemy #1 - sex s ní by mě lákal asi tak jako sex s vetřelcem... ale chápu, že to má každej jinak.

Ty si s ni mel domluveny sex? Tak to uz hlava neber! Radeji uz sem nic nepis....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Njn, za socíku byl hlavním důvodem rozvodu tzv. nepřekonatelný odpor. Pamatuji soudce, který se těch dvou neprozřetelně zeptal, kdy spolu naposledy spali. Ty dobré duše se na sebe podívaly a shodly se, že asi tak hodinku předtím než šly na soud. Soudce je seřval ať si z něj nedělají srandu a ze soudní síně je vyrazil? :D Obávám se ale, že většina dnešních žen v (před)rozvodovém stavu s manželem spí ze zcela zjištných důvodů :( 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No domluvený... Prostě byl, aniž by jeden či druhý naléhal, stalo se a upřímně jsem si říkál, že by se to pal mohlo i změnit (já rozvod nechci). Dneska je to ještě horší než to bylo předevčírem, naštěstí už jsem v kontaktu s advokátkou (klientském).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No domluvený... Prostě byl, aniž by jeden či druhý naléhal, stalo se a upřímně jsem si říkál, že by se to pal mohlo i změnit (já rozvod nechci). Dneska je to ještě horší než to bylo předevčírem, naštěstí už jsem v kontaktu s advokátkou (klientském).

Příteli používej  hlavu ne genitál

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci malovat čerta na zeď ale doufej že není těhotná s  někým dalším

Nemůže mít děti, jedině že by jí tam někdo zase nalil zkumavku... a navíc "tentononc"...

Prý to udělala proto, aby vše proběhlo tak nějak "lidsky" - toho vyjádření se bojim, měla bejt raději ticho..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...