Přejít na obsah

Rozvod


Návštěvník Kamil

Doporučené příspěvky

@ Ricous: Vzhledem k tomu, co předvádějí ceny bytů tady u nás, je informace o nižší tržní ceně bytu v Aussig oproti pořizovací jak z jiný planety... ale je to tak.

 

Paradoxně by z toho mohla být výhoda při řešení bydlení pro oba i pro samotné vyrovnání - máš příjmy nad průměrem a žiješ ve městě, kde se dá pořídit byt "za hubičku". Jasně, ta komplikace s nemocenskou, se zdravím, s alimenty (podle mě se svou profesí střídavku nedáš - sorry - sám ji mám a musel jsem total překopat život)... ale na tu záviděníhodnou kombinaci nadstandardního příjmu a levnýho bydlení bych se upnul, to jsou pro novej start dobrý podmínky.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Což může být ve finále stejně problém. Máš třeba firmu která vydělává ročně 15 až 20 mil. Ale například její hodnota je díky specifické značce 800 mil. takže vyplatit 400 mil. nebude žádná sranda :-)

Vyplatit 400mio? To už leckdo bude raději promýšlet variantu s kladivem, rýčem a pytlem vápna...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když to tak čtu, tak jsem rád, že jsem už na začátku s ženou zavedl společnej účet, kterej je ale oddělenej od našich soukromých a posíláme tam jen peníze na společný výdaje (nájem, vedení domácnosti, děcka, společný pojištění, ...). Máme ho od doby, kdy jsme spolu začali bydlet tehdy v garsonce pronajaté od rodičů. Společná plechová kasa byla na houby, tak jsme tehdy skočili do mbank, která uměla účet zadarmo se dvěma držitelema a dvěma kartama. Díky tomu neznáme hádky o peníze, každej si kupuje za svý peníze co chce (když dostala peníze od rodičů ze stavebka, poslala si je na svůj účet a mě do toho nic není), jediná domluva je na tom, kolik kdo bude posílat do společnýho rozpočtu.

 

Když je žena teď na mateřské, tam tam drtivou většinu sypu já, což je logický a přijde mi to tak v pořádku. Větší výdaje jako opravy aut lepím já ze svýho (jsou napsaný na mě). Pozemek jsem si koupil ještě před manželstvím a platím si ho taky sám, protože jsme se na to dohodli. Před svatbou byla i domluva, že si SJM omezíme, což se zatím nestalo (předmanželská smlouva se nestihla), ale co jsem pochopil, tak stejný možnosti jsou i v manželství, jen se to jmenuje jinak.

 

Držím Ricoušovi pěsti, ať se z toho co nejdřív oklepe. Já to zažil ze strany rodičů jako o dost starší než osmiletej. Tehdy jsme jim řekli, že pokud jde o nás, tak budeme raději, když to zvládnou a nerozvedou a byť za to můžou oba, tak v případě rozhodování se přikloníme na stranu toho, kdo to tak nevyhrotil, dnes ale těžko říct, co je lepší řešení...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vašku, a to je právě o tom rozdílu před a po novele. Před: naval polovinu akcií. Po: naval hodnotu poloviny akcií.

Jsem přesvědčený, že by to bylo posuzováno stejně v obou případech, v NOZ to bylo jen nešťastně formulováno, ale již vzhledem k tomu, že ten § 709 sám zmiňuje osobní právo jednoho z manželů stát se společníkem a dále § 715 také počítá s možností účasti na společnosti jen jednoho z manželů, tím u druhého manžela zahrnuje do SJM jen majetkovou složku podílu a ne účastnickou. Ostatně z minulosti existují rozhodnutí, která to jednoznačně konstatují. V tomto vlákně se právo na podíl manžela v rámci SJM spojuje logicky jen s vypořádáním, ale to právo má manžel od počátku a pokud by se podle toho předchozího znění stal kolektivním společníkem, měl by i řadu povinností (třeba vkladovou) a práv (třeba účast na valné hromadě) a nakonec si nejsem jistý, jestli by v tom případě neměli manželé i povinnost ustanovit si správce společné věci vůči obchodní společnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosel jsem si rozvodem před asi 6 lety. Z andilka, kterého jsem si bral a co neumel do 10 zpaměti, se stala ekonomka non plus ultra co se tykalo penez - teda jak k nim lehce a rychle ode me prijit.... dokonce zrusila i detem sporeni a nasypala to sve matce na ucet... takze se nespoléhej na to, ze na něco zapomene, nebo podceni.

Sepsal bych majetek a pokud mas dobre, ale opravdu dobre kamarady, tak není spatne mit v zaloze (ale predpokladam, ze to mas) nejake smlouvy o pujce do bytu na nakup zarizeni... které muzes v nouzi nejvyšší, při nejake podpasovce, vytahnout... Protože i dluhy spadaji do spolecneho jmeni.

Drzim palce, ale jsi teprve na zacatku...

Kdy to bylo? Už před cca 10 roky byla nutnost souhlasu obou rodičů při zrušení SS, pak to šlo jenom se souhlasem opatrovnického soudu a dneska opět nutnost dohody obou rodičů nebo soud.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Kdy to bylo? Už před cca 10 roky byla nutnost souhlasu obou rodičů při zrušení SS, pak to šlo jenom se souhlasem opatrovnického soudu a dneska opět nutnost dohody obou rodičů nebo soud.

V praxi ovšem stavebky šly do rizika případných soudů (u nižších zůstatků) a normální rodiče se snažily pri výplatě vkladu nezletilce po vázací době neprudit byrokracií. Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdy to bylo? Už před cca 10 roky byla nutnost souhlasu obou rodičů při zrušení SS, pak to šlo jenom se souhlasem opatrovnického soudu a dneska opět nutnost dohody obou rodičů nebo soud.

Jo bylo to před temi cca 6-7 lety a souhlasit jsem "musel" protože jinak si narokovala asi 25.000 alimentu a jen slib, ze si muze vybrat naspořenou castku pro sebe a pouzit to jakoby na kompenzaci nižších alimentu, zarucil klidnejsi prubeh rozvodu. Deti mely 8 a 3 roky a byla opravdu velmi nenasytna. Odesel jsem z RD který jsem kompletne rekonstruoval do najmu. Pak zalozil firmu a diky bohu, ze se dari...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady jde spíš o slova "dokonce zrusila i detem sporeni a nasypala to sve matce na ucet", což jsem bral, že bylo bez souhlasu otce.

Ano, nasypala to matce na ucet, aby kdyby doslo na majetky, byla ona ta chuda a uboha matka, která nemá na ucte ani kacku... a ja ten zmetek, který odchazi od rodiny a bude se mit urcite jako prase v zite.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celý den jsem hledal advokátku, bylo mi jedno jestli Mgr, JUDr nebo pudr, ale všechny z UL zřejmě vyrazily na lýžovačku.

Najdi si advokáta. Mam zkušenost (mozna blbou) ze zenska pravnicka podvedome při rozvodu nadrzuje zenske, kterou bere jako obet. Nemelo by to tak byt, ale nemusi te upozornit na neco, co se ti při soudu muze třeba vymstit.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najdi si advokáta. Mam zkušenost (mozna blbou) ze zenska pravnicka podvedome při rozvodu nadrzuje zenske, kterou bere jako obet. Nemelo by to tak byt, ale nemusi te upozornit na neco, co se ti při soudu muze třeba vymstit.

Ricous hleda advokatku, protoze tu myslim zaznela zkusenost, ze advokatky maji vetsi tah na branku... urcite nelze generalizovat, ale sam vlastne musim tohle tvrzeni potvrdit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opravdu nelze říci, zda u rozvodu bude větší (a účinnější) činnost vyvíjet právník muž nebo žena.

Mám ve svém okolí několik velmi schopných (někdy až "predátorských") právníků/mužů, kterým bych věřil (jednoho z nich měl u rozvodu kamarád a 1A).

Švagrová měla u rozvodu naopak ženu právničku (prý velká odbornice a navíc žena = výhoda před soudkyní). Od začátku jsem zíral jak neaktivně (řekl bych až nekompetentně) postupovala.

Po cca 15 měsících to převzal právník a po několika týdnech bylo hotovo (mj. sám konstatoval že předchozí postup byl velmi zvláštní).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najdi si advokáta. Mam zkušenost (mozna blbou) ze zenska pravnicka podvedome při rozvodu nadrzuje zenske, kterou bere jako obet. Nemelo by to tak byt, ale nemusi te upozornit na neco, co se ti při soudu muze třeba vymstit.

Hm, tak podle mýho přesně naopak. Chlap má prostě tendenci se k ženský chovat galantně. Právníky nevyjímaje. A tím víc čím líp paní vypadá. Příroda... Zato holky na sebe uměj bejt krutohustý...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...