Přejít na obsah

Rolex Submariner vs. Tudor Pelagos


krabicka3

Doporučené příspěvky

materiály ... Rolex, keramika, vlastní třída oceli, platina a bílý zlato (luneta, cifr indexy...) ... Tudor ... normál titan, keramika ... jasný.

Hele... Rolex nemá žádnou vlastní třídu oceli. Je to prostě běžná norma 904L (kvalitnější než 316L), letos jsem toho prodal pár desítek tun. Zajímalo by mě, jestli z toho vyrábí hodinky i někdo jiný, třeba Rado??

Na druhou stranu titan není jen tak normál titan, ale má několik tříd s různými vlastnostmi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 207
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

@Rybiz hmm... uzitecne, diky za zkusenosti

 

@Daemon nejsem si uplne jisty, ze Rolex neda to samy (stejnou kvalitu) do Tudora i do Rolady. Pracuji v jedne firme, kde mame vice brandu, a kdyz srovnam 2 z nich, tak jeden brand je drazsi a druhy levnejsi, ale kvalitni jsou stejne (vim to, byl jsem osobne v nasi tovarne a videl to - sjizdeji ze stejne linky).

 

Status Rolad je neoddiskutovatelny, to tu vubec neresim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pod Rybíze se u Tudorů podepisuji. Jediný rozdíl je, že jsem se na ten titan nepřilepil. A taky bych doplnil, že jsem asi kolotočář a titan mi přijde jako šedá myš, což byl hlavní důvod (a chronobundus) proč šly Pelagosy (ale i třeba SBGA031) z domu. U SubC mi osobně spona sedla a sžil jsem se s ní parádně.  

Jinak super vlákno, ale měli by jste pánové trochu přidat  :)

No nic, jdeme s manželkou na třetí lahvinku Veltlínu PS  :)

Občas tu mrknu a něco chytrého napíšu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele... Rolex nemá žádnou vlastní třídu oceli. Je to prostě běžná norma 904L (kvalitnější než 316L), letos jsem toho prodal pár desítek tun. Zajímalo by mě, jestli z toho vyrábí hodinky i někdo jiný, třeba Rado??

Na druhou stranu titan není jen tak normál titan, ale má několik tříd s různými vlastnostmi.

 

Četl jsem, že si tu ocel vyrábí sami, vypouštím slovo vlastní a přidávám tvůj protimluv, ocel má také více tříd, nejen titan. Ano? Ne? Ano je správně. A pětku používá i Steinhart.

 

@Rybiz hmm... uzitecne, diky za zkusenosti

 

@Daemon nejsem si uplne jisty, ze Rolex neda to samy (stejnou kvalitu) do Tudora i do Rolady. Pracuji v jedne firme, kde mame vice brandu, a kdyz srovnam 2 z nich, tak jeden brand je drazsi a druhy levnejsi, ale kvalitni jsou stejne (vim to, byl jsem osobne v nasi tovarne a videl to - sjizdeji ze stejne linky).

 

Status Rolad je neoddiskutovatelny, to tu vubec neresim.

 

Když si nejsi jistý a nechce se Ti rozebírat a porovnávat strojky, mrkni na první věc, která se nabízí, třeba na servisní intervaly a záruky.

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Četl jsem, že si tu ocel vyrábí sami, vypouštím slovo vlastní a přidávám tvůj protimluv, ocel má také více tříd, nejen titan. Ano? Ne? Ano je správně. A pětku používá i Steinhart.

 

 

 

Když si nejsi jistý a nechce se Ti rozebírat a porovnávat strojky, mrkni na první věc, která se nabízí, třeba na servisní intervaly a záruky.

tam to vyhrávají ty 20-30 let neservisovane Seiko 5, ne? :D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle debaty me vzdycky pobavi:) jestli jsi zatim nepochopil, ze v cenovych vodach, kde uz se pohybuje Rolex se hodinky davno podle nekterych parametru neporovnavaji, tak tu jeste nejsi moc dlouho:) Me by treba zajimalo v jakych parametrech jsou Nautily lepsi nez Suby...:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz jsem to kdysi nekam na chmag daval...

 

Novy Tudor inhouse strojek je zvlastni a moc nechapu prave jeho postaveni a tim i nove vymezeni Tudoru... Ono stare klasicke rolex pouzdro s etou tímto uz neplati..

 

http://forums.watchuseek.com/f23/tudor-pelagos-review-2353650.html#/topics/2353650?_k=veqfca

 

...The MT5612 is, in my opinion, more advanced than most, if not all, Rolex movements, with the possible exception of the new 3255...

 

..The most important thing to note is that it's free sprung...

 

..its 70 hour power reserve...

 

..The rotor and winding system is also next-gen Rolex design. The entire system has much more in common with the new, ultra high-end 3255 than the 3135...

 

...superior ball bearings.. Ball bearings, not just in watch movements are considered to offer superior longevity..

 

..Another major update is in the hairspring material...Tudor has chosen to go with silicon in its new movement.. To date, no Rolex men's movement has a silicon hairspring, including their new 3255...

 

P.s. mam stare Tudorky a stejne bych asi chtel zkusit Rolex... :-))

Upraveno uživatelem petr_cha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@xcmaniax: to je pravda, chapu a souhlasim, ale ja to porovnavam, protoze tady se bavime v ramci jedne firmy. ;)

 

 

@petr_cha: Ano, presne takove veci mam na mysli: "...The MT5612 is, in my opinion, more advanced than most, if not all, Rolex movements, with the possible exception of the new 3255..." atp.

To je to co mi nedava moc smysl. Proto jsem zadal zkusene Rolexare o vysvetleni. :)

 

 Napr. BMW vlastni MINI. Ale v MINI Cooprovi nejsou more advanced motory nez v BMW.  :unsure:

Pak je tu jina moznost, a to ta, ze redaktor z Timeless Luxury Watches nevi o cem mluvi. :)

Upraveno uživatelem krabicka3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je zase ublížených... někdo se zcela regulérně ptá po technických vymoženostech a jediné na co se až na výjimky zmátoříte je štěkání. Bravo.

BTW, u potápek mi přijde v téhle cenové relaci trochu fail, že ručky svítí víc než indexy, což je případ keramických subů. Nevím jak Pelagosy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby se tazatel zeptal jake z techto dvou vybrat, urcite by se debata ubrala racionalnim smerem. Kdyz je cela diskuze smerovana k cili nejak si obhajit svuj kup a laterit jak je v podstate nesmysl Rolex kupovat, je to tezky. Pelagosy jsou super hodinky, o tom tu nikdo nepochybuje. Nikdo tu taky nedokaze rozebrat rozlozeni nakladu a vynosu na Suby:-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je zase ublížených... někdo se zcela regulérně ptá po technických vymoženostech a jediné na co se až na výjimky zmátoříte je štěkání. Bravo.

BTW, u potápek mi přijde v téhle cenové relaci trochu fail, že ručky svítí víc než indexy, což je případ keramických subů. Nevím jak Pelagosy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fail je v prvni rade (zas a znovu) ten link mezi parametry hodinek a jejich cenou. Ta proste neni vysledkem dosazeni technickych udaju do vzorce.

Obecne naprostej souhlas... Tady asi byl trochu neobratny pokus porovnat hodinky "temer z jedne staje" ... ale ony zas tak z jedne staje nejsou a lisi se hodně... a proto to takhle dopadlo.. :-)

 

Hodinkama si dost casto kupujes příběh a pocity... A pri těchto částkách se musis ptat tak akorát sebe, zdali to je pro tebe to prave.. :-)

Upraveno uživatelem petr_cha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...