Přejít na obsah

Bitcoin


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 2,7tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Chlapi, co si o tom myslíte:

 

Chtěl bych koupit ca 6-7 různých altcoinů za pár set dolarů každý, vybral bych spíše ty, které momentálně rostou, ale jsou stále levné. 

Čistě na spekulaci, že aspoň jedna z nich se povede a vyletí...nějaké rady? nebo to je blbost? jak to nejlépe udělat? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, možná bude mít někdo jiný názor, ale co jsem zatím za cca 3/4 roku sledování vysledoval já:

 

- jako pokus to možná stojí za to zkusit, ale...

- drtivá většina altcoinů (nesleduji úplně všechny, ale cca 20 "nejobjemnějších" ano) má trendy růstu (a klesání) dost závislé na BTC.

- spousta nových altcoinů vyletí hned ze začátku raketově nahoru, aby opět po pár hodinách (max. dnech) zase padly dolu. Pokud nemáš štěstí (nebo odvahu) na úplném začátku, po chvilce se vrátí zpět nebo padnou ještě níž (někdy i dost výrazně...).

- podle mě tedy, pokud půjdeš do něčeho "zaběhlého" (Ethereum, Ripple, Monero atd...), budeš na tom z dlouhodobého hlediska +- podobně jako BTC a pokud půjdeš do nějaké "novinky", bude to jako v loterii.

 

Ale jak jsem psal, možná má někdo jiné poznatky - nesleduji úplně všechny coiny nějak podrobně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to teda vylozene muj osobni nazor, ale prestoze si myslim, ze nektere altcoiny nejspis ceka rust, nikdo nevi kdy, a jestli vubec. Kupovat je nyni, v aktualnim maximu BTC (kdy taky muze byt hodnota BTC za mesic klidne 1000 USD), kdy jsou na kurz BTC vazany, mi prijde jako hloupost. Kdyz bych mel byt konkretni - ja treba vidim potencial LTC na 100-200 USD (v horizontu 2 let cca), ale nekoupil bych ho za vic nez 20. To same Etherum. To same Zcash. Rust Bitcoincash 300 -> 1300 treba "nikdo" necekal. Pokud bych mel jit po haluzi, tak ted koupim Etherum Classic. Pokud te to zajima, pokus se nastudovat maximum k jednotlivym coinum, jak se o to kdo stara, jake s tim jsou plany apod. Nic z toho stejne neni jistota. Takze je potreba pouzit obnos, na kterym ti nezalezi, a nastavit si jasny pravidla. 

 

Obecne, a to rikam pokazde, kryptomeny se vyplati nakoupit a drzet. Dlouhodobe. Naposledy, kdyz jsem nekomu radil at BTC koupi na 2500 s tim, aby si dal cilovku aspon trojnasobek, a drzel, dokud to tam nebude, tak me stejne neposlechl, a prodal to na 4500 USD. No a nadseni mu vydrzelo asi tak mesic, nez se to dostalo na 7000 USD, a doted buli, ze mohl mit zaplacenou hypoteku. Ted je idealni pockat na nejaky propad, pak nakoupit, ulozit, a vratit se k tomu za 3-5 let a do te doby to idealne nesledovat a neresit. Ja uz jsem se na tom bohuzel spalil vic nez dost, takze k tomu pristupuju docela opatrne. Nicmene, to co se rikalo pred par lety, ze BTC ma potencial 10,000 USD (kdyz mel hodnotu 800 USD), a vic nez pulka lidi si z toho delala srandu, tak dneska uz je situace jinak. Dnes je zrejme, ze soucasne hodnoty kryptomen rozhodne nejsou stropem.

 

 

Chlapi, co si o tom myslíte:

 

Chtěl bych koupit ca 6-7 různých altcoinů za pár set dolarů každý, vybral bych spíše ty, které momentálně rostou, ale jsou stále levné. 

Čistě na spekulaci, že aspoň jedna z nich se povede a vyletí...nějaké rady? nebo to je blbost? jak to nejlépe udělat? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejčastěji chytnu něco, co je zrovna na minimu proti BTC, žádný velký know how ani hluboký analýzy. Trocha Etherea, Litecoin, Monero, Storj, Dash, Maidsafe, Ripple, Verge.

Na doporučení z mý bubliny se koukám na  IOTA, Neo, Lisk, Waves a Komodo.

Rozhodně je to risk, ale to si musí každej rozhodnout sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bitcoin, Litecoin, Monero, Vertcoin jsou myslím dobrá investice. A pokud má někdo obavu z přelévání BTC do BCH, tak bych koupil při dumpu i BCH.

 

No jsem zvědavý co udělá tohle http://www.kurzy.cz/zpravy/438145-otevre-futures-bitcoinu-dvere-kryptomene-do-velkeho-sveta-investic/

Upraveno uživatelem indigo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otázkou je, na kolik je hodnota altcoinů závislá na BTC jak už bylo zmíněno. Podle mě velká část minérů těží všelijaké altcoiny a pak mění na BTC nebo jiné. Samotná měna si nemyslím, že má nějaký velký smysl, pokud na to není navázaný nějaký další ekosystém. Zaměřil bych se na Ethereum a Ethereum classic. Podle mě by ETH mohlo za rok být na 500 USD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...