Přejít na obsah

Breitling Navitimer - zkušenosti


skyw

Doporučené příspěvky

Mimochodem když už se to tu nakouslo, ví se proč je ta WR u Navitimeru tak nízká, jestli to má nějakej důvod jako třeba že se tak začaly vyrábět, tak je to taková tradice, nebo něco podobnýho? Mě to přijde u takovýho modelu skoro až škoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Mimochodem když už se to tu nakouslo, ví se proč je ta WR u Navitimeru tak nízká, jestli to má nějakej důvod jako třeba že se tak začaly vyrábět, tak je to taková tradice, nebo něco podobnýho? Mě to přijde u takovýho modelu skoro až škoda.

Podle mě to má něco společnýho s konstrukc? lunety a toho pravítka. Navitimery jsem tedy nikdy v ruce nedržel, ale neotáčí se spolu s tím měřítkem i sklíčko? Pokud ano, je problém nízké WR podle mne právě tam. U většiny WR hodinek je sklíčko pevně spojené s pouzdrem a luneta je pouze nasazená zvenku, tak že WR neovlivňuje. Pokud se sklíčko otáčí s lunetou, je jasné, že ten spoj nejde utěsnit dokonale.

PS. Jen hádám podle toho, jak se mi jeví konstrukce NT na fotkách, tak mne opravte, pokud se mýlím.

Upraveno uživatelem VojtaJ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mimochodem když už se to tu nakouslo, ví se proč je ta WR u Navitimeru tak nízká, jestli to má nějakej důvod jako třeba že se tak začaly vyrábět, tak je to taková tradice, nebo něco podobnýho? Mě to přijde u takovýho modelu skoro až škoda.

 

Tak jsou to pilotky, na co WR? :) Osobně si ale myslím, že to je kvůli jejich konstrukci, jestli si dobře pamatuju na ten model Héritage, měl lunetu/logáro pod sklem a otáčelo se to zároveň - tak si myslím, že kvůli tomu "rozpůlení" pouzdra by se do toho voda dostala celkem lehce, u jiných hodinek jsem to neviděl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně se docela líbí na meshi, ale na origo moc nejsou k sehnání a stojí 15 tisíc. Nějaký aftermarket byste mi doporučili?

 

Teď nevím, jestli jsi se nespletl. Mesh se dává výhradně na SOH, případně na TransOcean a podobně. Na Navitimer se dává dominantně klasická kůže nebo croco. Pak je možnost zvolit náramek, který tady postoval Tkol na předchozí stráce, tento je originální, ale stojí hroznou pumelenici. Nový kolem 40.000,-Kč, což je samozřejmě totální nesmysl a použitý se dá sehnat kolem 15.000,-Kč. Mesh, pokud vím se na Navi v originálním provedení nenabízí. Nutno dodat, že z mé zkušenosti a zkušeností lidí kolem sebe je kovový náramek krásný na fotkách, ale díky nízké WR hodinek dost nepraktický na nošení, protože se špatně čistí (hodinky zkrátka nelze celé omýt pod vodou). A díky tomu, že je pouze v leštěném provedení, tak po deseti minutách na ruce začně být upatlaný a člověka to nutí jej leštit, což je dost otravné, proto je kůže v tomto ohledu nenahraditelná. A Navi na kůži jsou prostě největší klasika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď nevím, jestli jsi se nespletl. Mesh se dává výhradně na SOH, případně na TransOcean a podobně. Na Navitimer se dává dominantně klasická kůže nebo croco. Pak je možnost zvolit náramek, který tady postoval Tkol na předchozí stráce, tento je originální, ale stojí hroznou pumelenici. Nový kolem 40.000,-Kč, což je samozřejmě totální nesmysl a použitý se dá sehnat kolem 15.000,-Kč. Mesh, pokud vím se na Navi v originálním provedení nenabízí. Nutno dodat, že z mé zkušenosti a zkušeností lidí kolem sebe je kovový náramek krásný na fotkách, ale díky nízké WR hodinek dost nepraktický na nošení, protože se špatně čistí (hodinky zkrátka nelze celé omýt pod vodou). A díky tomu, že je pouze v leštěném provedení, tak po deseti minutách na ruce začně být upatlaný a člověka to nutí jej leštit, což je dost otravné, proto je kůže v tomto ohledu nenahraditelná. A Navi na kůži jsou prostě největší klasika.

Dík, tak na mesh se taky vykašlu :D Jinak co ten originální náramek? U Seik mi moc tah neseděl a potom u Speedmasterů jsem z tahu byl paf, takže vyplatí se do tahu k Navi investovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, breitling má tahy zvládnuté dobře, ten na Navi je příjemnej, ale přesně jak píše Sphinxx, je celej leštěnej takže je to magnet na vlásečnice a ještě všeljakej bordel díky tomu jak je hodně členitej... pro tebe jako největší mínus bych viděl hlavně to že hodinky opticky ještě zvětší oproti kůži...

 

Já osobně bych vzal origo krokouše s překlápěčkou, ten je pecka... mě na chronomatech vydržel 3 roky intenzivního nošení než se rozpadl a asi lepší a hezčí řemen jsem na B neměl... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, breitling má tahy zvládnuté dobře, ten na Navi je příjemnej, ale přesně jak píše Sphinxx, je celej leštěnej takže je to magnet na vlásečnice a ještě všeljakej bordel díky tomu jak je hodně členitej... pro tebe jako největší mínus bych viděl hlavně to že hodinky opticky ještě zvětší oproti kůži...

 

Já osobně bych vzal origo krokouše s překlápěčkou, ten je pecka... mě na chronomatech vydržel 3 roky intenzivního nošení než se rozpadl a asi lepší a hezčí řemen jsem na B neměl... :)

Dík teda, vyřešeno, teď už jen šetřit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad WR: Zdaleka ne u všech Navitimerů se otáčí celý vrch - od roku 1968 se u "Big Case" provedení (viz mé 44mm Chronomatic24 z řady Navitimer) používá "patentní" převodovka mezi otočnou vnější lunetou a vnějším prstencem logára - takže sklíčko se nehýbe a vodotěsnost hodinek je daná minimální vodotěsností tlačítek, korunky a oné převodovky.

post-18308-0-74739400-1438289159_thumb.jpg

post-18308-0-89151100-1498040782_thumb.jpg

A jen pro zajímavost: zpřevodovaná vnitřní luneta se točí trochu rychleji než vnější - a obdobné řešení (vzhledově poněkud humpoláčtější) dnes používá u svých potápek(!) s vnitřní lunetou třeba IWC  :sweatdrop:

 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Rád bych se zeptal zkušených majitelů Navitimerů - můžete popsat, co znamenají a jak se používají všechny ty kroužky a logaritmické pravítko? Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Ivan Lelák napsal:

Rád bych se zeptal zkušených majitelů Navitimerů - můžete popsat, co znamenají a jak se používají všechny ty kroužky a logaritmické pravítko? Děkuji.

Nemuzu 🙂 ja to pouzivam tak, ze si tu cervenou carecku obcas otocim tak, aby se trosku zmenil pohled a bavilo me to. Pripadne si tim pamatuju pozici minutovky, kdyz chci vedet co jak dlouho trvalo, jako u potapek, protoze chronograf ja mam trvale pusteny a syncnuty se sekundovkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Harwey napsal:

Ivane staci english?

https://journal.hautehorlogerie.org/en/slide-rule-what-is-it-and-how-does-it-work/amp/

Alebo ches skutocne skusenosti od uzivatelov? Neviem ci je pouzitie logara u nas na dennej baze:)

English stačí, díky. Samozřejmě by se hodily i zkušenosti uživatelů, ale jak píšeš, dnes to bude používat jen fanda.. Přesto, pokud by si s tím někdo občas hrál (třeba jako já s tachymetrickou stupnicí u jiných hodinek), budu rád za zkušenosti. On člověk občas přijde na využití, ke kterému to původně ani nebylo zamýšleno:-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ivane, je mi blbé se takhle ptát, ale to nás tady po 12(!) letech na Chronomagu zkoušíš, nebo měls úraz a trpíš amnézií, že najednou takhle "objevuješ" elementární komplikace (tachymetr, logáro...) na lunetách? Starší český návod ke kruhovému logáru máš třeba zde - a navzdory "inženýrsky složitě" znějícímu názvu jde v první řadě o nástroj pro rychlý zjednodušený lineární přepočet v nastaveném poměru - jedno jestli přepočítáš kilometry na míle, litry na galony, koruny na eura a nebo naopak: stačí proti jedničce/desítce nastavit převodový poměr, oproti základu odečíst (nahoru násobení, dolů dělení) mantisu a z hlavy zkorigovat desetinnou čárku. Takže když nějakou veličinu s předem známým poměrem sleduješ (třeba kontroluješ jestli ještě doletíš a nebo ne), ničím už dál nekroutíš a proti aktuálnímu základu rovnou odečítáš výsledek násobení/dělení. Teda jestli na to máš dost dobré oči B)

IMG_3953.jpg.203d0aa46aef1dddeb4567b42ed271c5.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
V 15. 9. 2020 v 6:35, Ondazz napsal:

Nemuzu 🙂 ja to pouzivam tak, ze si tu cervenou carecku obcas otocim tak, aby se trosku zmenil pohled a bavilo me to. Pripadne si tim pamatuju pozici minutovky, kdyz chci vedet co jak dlouho trvalo, jako u potapek, protoze chronograf ja mam trvale pusteny a syncnuty se sekundovkou.

Ahoj...ma vliv trvale pusteny chronograf na vydrz? A jeste jeden dotaz..."nenici" se vnitrek, kdyz bezi nonstop? Jestli je delany na to aby neustale meril? Diky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemuzu slouzit, nemeril jsem, ale predpokladam, ze prirozene to zere vic energie. delany to snad tak je, to bych ocekaval. ale treba zrovna vcera jsem na Hurricaneovi B01 zjistil mensi problem - registr minut mi jede dvakrat rychleji, dve minuty za jednu minutu, cca v 50sekunde chronografove rucky se posune o minutu a pri 60 se posune o druhou. nevim kdy se to pokazilo, mozna to tak bylo vzdycky, ale taky to muze byt tim, ze jede furt, a neco se tam tou zatezi ulomilo. nevim. na druhe strane je to chronograf tak snad se predpoklada, ze meri sportovni udalosti a ne, ze to mam doma na polstarku na mereni vajec natvrdo. navic to nosim tak 1x tydne nekolik hodin max. takze pujde na reklamacku klucina.

Upraveno uživatelem Ondazz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...