Přejít na obsah

Nová řada Polaris


Exiztence

Doporučené příspěvky

Vlk: No jo, časy, kdy platilo, že co model, to strojek, už jsou pryč. JLC se tím pyšnilo, ale asi to nebylo tak významný, aby to současný marketing zužitkoval.

 

Na živých fotkách se mi nejvíc líbí chrona na kovu. To je bomba. Trochu v tom vidím chlup Zenithu anebo TH, a to díky ostrým hranám a brusu, ale je to moc hezký.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • Odpovědi 47
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ahoj, tak přidám osobní zkušenost: jeden prototyp z londýnského butiku. Ve srovnání se stylem předchozích "tribute to Polaris" a modelů z řady master compressor mi tenhle kousek přijde míň přímočarý, na toolwatch trochu přezdobený, např. ty tři různé povrchy číselníku jsou sice zajímavé a perfektně provedené, ale výraz hodinek posouvají od toolwatchů někam jinam. Asi si na to ale člověk zvykne. Ale ten víc přímočarý výraz předchozích modelů je mi sympatičtější.

 

Korunka na ovládání vnitřní lunety je bez aretace. Takže se snadno samovolně pootočí.

 

Strojek je v novém zdobení, starý základ 899 s novým rotorem.

 

Řemen cestovní a stylový, ten se povedl hodně.

 

Jedna sprostá mobilofka:

 

 

 

post-5001-0-87430700-1517056313_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Absence aretace mi teda taky přijde jako poměrně velkej nedostatek...celkově se mi i docela líbí (hlavně Memovoxy), ale stejně bych sáhl po starší verzi...a nebo nejlépe po Memovox Tribute to Deep Sea, US verzi ;) ...souhlasím s tím, že tyhle nový už jsou tak nějak moc načančaný

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po měsících...

az pote, co jsem si koupil ty 'svoje' na sprcgume jsem nasel toto vlakno - ano, vnitrni luneta nema aretaci. zatim se mi nepodarilo omylem si ji posunout ani jednou, a to nosim hodinky stridave na prave i leve ruce.

 

mimochodem, hlavni korunka neni sroubovaci a pritom ty hodinky maji WR 200m

 

Z toho dovozuji, ze tam byl zjevny zajem to takto udelat (a nikoliv nezajem) :)

Upraveno uživatelem IzTaPa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nový memovox polaris zvoní by woko poloviční hlasitostí ve srovnání s master memovoxem (stejný strojek) nebo v porovnání se starším compressor memovoxem. Podle prodavače v ženevském butiku za to může lepší utěsnění pouzdra (200 m). No nevím, řekl bych, že je to spíš otázka poladění rezonance v akustické komůrce, kterou uzavřené pouzdro představuje. V každém případě si zde JLC zahrávají se svou kultovní komplikací...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vulcain a TT Polaris: kladívko bije uvnitř pouzdra na trn spojený přímo s pouzdrem. Na víčku pouzdra je komůrka s otvory, která zvuk zesílí. Zvuk: cvrčivý.

 

Memovoxy (Compressor, Master) a teď Polaris: kladívko bije na strunu (fyzikálně je to struna). Zvuk rezonuje pouze v objemu pouzdra, zesílit jde uchycením struny na pouzdro - nebo na spodní krystal (nevzpomenu si na referenci). Zvuk: lahodný. U nových Polaris ale relativně tichý, rozhodně o hodně tišší než u Master/Compressor Memovoxu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lahodný :D

Petře, ty mě donutíš při návštěvě Londýna nebo Vídně jít si to poslechnout :)

 

Jinak díky za vysvětlení rozdílu v konstrukci. Perfektní jako vždy.

 

Mimochodem, to snižování intenzity zvuku budíčku je i u některých modelů Vulcain. Ty, které mají dvouplášťové dýnko s otvory, mají stále ječivý cvrkot schopný probudit asi i členy ráno po ostravském srazu. Modely s proskleným dýnkem s průhledem na Cricket cvrčí decentně. Mě to třeba spolehlivě probudí, ale ta intenzita je naprosto jinde, blíží se spíš Poljotům. Ono v době mobilů v každé kapse už je budíček v hodinkách spíš lahůdka pro fajnšmekry než funkční nezbytnost a u Vulcainu se kupec může rozhodnout, zda dá přednost klasice nebo decentnímu zvonění, průhledu a pohodlnější výšce. Pokud jsou hodinky na zápěstí třeba v hlučném prostředí, vnímá člověk stejně budíček (resp. upomínku) spíš díky vibracím (alespoň u konstrukce, kdy kladívko bije do kolíčku) než zvuku.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeden obrázek lepší než dvě stránky textu.

 

Nejdřív memovox s cal. 914, který JLC představili podle různých zdrojů v r. 1994 nebo 1996 - modernizovaný strojek poprvé na moderní frekvenci 28,8 tis. kmitů/hod., bez data, na ruční nátah, kladívko bijící na strunu (gong) bylo možno vidět díky krystalu na víčku pouzdra. Pouzdro má 36 mm.

 

post-5001-0-94528500-1529311142_thumb.jpg

 

A tady je poslední verze budíčkového strojku, kal. 956 s rychloposuvem data (korunkou na pozici 2, tedy stejnou, kterou se nastavuje čas alarmu - není to podle mne příliš šťastné řešení). Stejným strojkem je osazen i nový polaris, reference Q903.86.70.

 

post-5001-0-49978400-1529311158_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lahodný :D

 

 

Nebo někdy můžeme zkusit budíčkový sraz .-) (momentálně mám však jeden kousek v lázních).

 

Btw, traduje se, že když starý pan Hayek vzal jednoho hodináře od Bregueta a jednoho hodináře od Blancpaina a nechal jim volné ruce, aby navrhli zbrusu nový strojek pro Reveil du Tsar/GMT Alarm, v první verzi přinesli budíček s vyladěnou strunou jakoby vzatou z minutové repetice - a taky to tak pomalu cinkalo a lahodně znělo - akorát to nebyl budíček .-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebo někdy můžeme zkusit budíčkový sraz .-) (momentálně mám však jeden kousek v lázních).

Kvůli možnosti poslechnout si JLC strunový budíček skočím do žlutýho autobusu kdykoliv, pokud budu mít volno :)

 

(akorát když čtu Tvý pregnantní, informacema nabitý příspěvky, zůstal bych asi na budíčkovým srazu jen u toho poslouchání..)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vulcain a TT Polaris: kladívko bije uvnitř pouzdra na trn spojený přímo s pouzdrem. Na víčku pouzdra je komůrka s otvory, která zvuk zesílí. Zvuk: cvrčivý.

 

Memovoxy (Compressor, Master) a teď Polaris: kladívko bije na strunu (fyzikálně je to struna). Zvuk rezonuje pouze v objemu pouzdra, zesílit jde uchycením struny na pouzdro - nebo na spodní krystal (nevzpomenu si na referenci). Zvuk: lahodný. U nových Polaris ale relativně tichý, rozhodně o hodně tišší než u Master/Compressor Memovoxu.

 

 

muzes sem dat odkaz na tu 'strunu' - nikde jsem to nenasel.

 

puvodni polarisy mely viko s 'dirama'

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...