Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

V 18. 9. 2021 v 10:44, Jarett napsal:

Já jsem cyklista :D a myslím, že jezdím slušně. Ale ohrožený od neohleduplných řidičů jsem byl xkrát ... vyřešil jsem to dokazování takto ... https://cycliq.com

A jako důkaz již použil 2x :)

No tvl... tohle tu jeste chybelo. Ja uz ted se bojim s autem prasit (jizda v bus pruhu, otaceni na svet. krizovatce, predjizdeni na plne, obcas jednosmerka; samozrejme v okamzicich, kdy je to bez rizika), aby me nejaky agilni bonzak s kamerou v aute neudal... No, na druhou stranu, pokud clovek na kole nekdo malem srazi, tak to smysl ma; snad se s tim nezacnou resit ty 1,5m odstupy. Ono by se to tim taky pomerne hur prokazovalo, jestli nekdo jel 1,2m nebo 1,5m...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě nejvíce děsí cyklisti, kteří jedou úzkou jednosměrkou v protisměru a v autě nemáš kam jim uhnout, protože na obou stranách máš zaparkovaná auta. Auto jede 35, cyklista může jet 20km a když se ti vynoří v zatáčce mezi domy, tak je to průser... Vzhledem ke stavu české policie nebo justice se bojím okamžiku, kdy v jednosměrce autem někoho sejmu a ve finále to skončí na mne..

Ona  část cyklistů bude tu veřejnost srát tak dlouho, dokud se neuzákoní nějaká registrace kol... Mě osobně přijde, že ta skupina se skládá jednak z lidí, kteří opravdu žádná základní pravidla nechtějí dodržovat a dále ze závisláků na adrenalinu, kteří se po pár kilometrech na kole nedokážou ovládat. Dobře o tom mluví youtuber Matt Watson z carwow, když recenzoval elektrické kolo. Říkal, že když dojel do práce na obyčejném kole, tak měl hodně hádavou náladu, když dojel na elektrickém kole, tak byl v pohodě. 

Jenom doplním že v Praze občas jezdím na kole do práce, takže soužití kol a aut mám možnost vnímat z obou stran.. 

 

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Americkej napsal:

Jste si vědomí, že se jedná o nelegálně pořízené záznamy obsahující osobní identifikační údaje? Jako důkazy nepoužitelné?

To ale není pravda, je to zařízení stejné jako kamera v autě a slouží jako důkazní materiál na ochranu práv pořizovatele.  Při šíření např. na internetu by ale neměly být vidět tváře, či identifikační znaky osoby.

Typicky ji lze použít jako důkaz v situaci, kdy někdo jede na červenou a ty již na zelenou, což se bez kamery dokazuje těžko. A stejně tak situace, kdy tě jako cyklistu ohrozí protijedoucí automobil, který zrovna někoho předjíždí ... a skončíš v příkopě, aby tě auto nesrazilo, to se kamera hodí 100% :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Pardubkach ma termín soužití cyklistů a motoristů jiný rozměr 😂😂😂.  Jediné, co většinou držíme, jsou blikačky. Jinak chodníky, jednosmerky apod. nejsou zeď. Všichni si tak nějak zvyknou. Prostě počítáš s tím, že v protismeru v jednosměrce může být cyklista. Von uskočí. Jezdíme tak odjakživa a nemám pocit, že jsou ulice plné mrtvol. Stejně jsou Pardubice tak zajebané auty, že většinou jedeš krokem. Na okraji města už je hafo stezek. Tam se navzájem motáme s chodci, pejskaři a kočárky🙂. Kdo u nás je přespolní, radši bacha. Kola všude 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem taky opatrny. V jednosmerce proti radsi jedu pomalu po chodniku. 🙂
Edit: prdel to rozhodně není, je to blbě. Já chtěl tu diskuzi jen trochu odlehčit, ale taky upozornit, že opravdu u nás je ten pohyb cyklistů trochu jiný nežV kopcovité zástavbě. Někteří moji kamarádi, kteří to neznají, jsou z toho někdy krapet nervózní.

Upraveno uživatelem Roman I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska je spousta ulic pro auta jednosmerka, ale pro kola obousmerka. Hodne to ted vznika. Pominu bezpecnost, ale je to "in". Takze mozna v protismeru ani ti cykliste nejezdi.

Na druhou stranu, sam jezdim na kole ne moc predpisove. Ono to jinak po meste snad ani nejde. Zvlast ne rano do prace, to je takovy divny spech a neurvalost na vsechny okolo. Zase pak clovek vi, co od cyklistu muze cekat, kdyz ridi auto. Uplne vse... 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Covece, nektere jednosmerky koloobousmerky, ale hodne nee. Ale nemam treba pocit, ze bychom se ohrozovali treba na chodniku, kdyz je potreba pi nem kus jet. . To je fakt takova symbioza. Na cary kus cyklisti, kus chodci se moc nehraje. Kdo narusuje pohyb castic, jsou ty elektro kolobrndy. Ty litaj jak kikoti po chodnicich fakt hodne rychle. Mozna je to tim, ze jsou novi a opadne tu treaba jako inline brusle. Tech je o dost min nebo vyficeli z ulic

Upraveno uživatelem Roman I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Roman I. napsal:

Covece, nektere jednosmerky koloobousmerky, ale hodne nee. Ale nemam pocit, ze bychom se ohrozovali treba na chodniku. To je fakt takova symbioza. Kdo narusuje pohyb castic, jsou ty elektro kilobrndy. Ty litaj jak kikoti po chodnucoch fakt hodne rychle. Mozna je ti tim, ze jsou novi a opadne tu treaba jako inline brusle. Tech je o dost min nebo vyficeli z ulic

Plny souhlas. Zrovna vcera jsem zazil tak 12-ti leteho smrada, ktery klickoval smer - protismer - smer - protismer... na zabiti...

 

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na kole jezdim fakt malo, ale jednosmerkou to obcas vezmu - typicky je-li tam radove mensi provoz nez v obousmerce, jsou takovy mista. Kdyz uz tam vjedu, tak davam bacha, a kdyz jede auto, tak zastavim a uklidim se mezi zaparkovany auta, na kraj nebo prejedu na chodnik, abych nebyl za picu. Nechci bejt za picu pro auta, kdyz jedu na kole, ani pro kola, kdyz jedu autem. To je cely, zadna veda.

 

EDIT: Na bruslich jezdim po meste taky a to mnohem vic jak na kole. Jezdim po chodniku i po silnici, podle situace, mista a denni doby. Aplikuju pravidla viz vyse.

Upraveno uživatelem skalis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cyklista v protismeru být vodorovným dopravním značením vyznačen nemusi- většinou se to tam ani nevejde legálně. V Praze je to bohužel výmysl mocné lobby a tvoří se to i přes nesouhlas Policie. 

Vzdy platí, že vzájemná ohleduplnost je na místě a občas je to i sranda ( před měsícem jsem jednu stanovil, ale jaksi se zapomnělo odstranit celé původní značení a to jelito, co to prosadilo přes nesouhlas nás i policie si tam rozbil hubu. Já se moc pobavil a je mi jedno, že si někdo bude myslet, že jsem nepřející). 

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, kuncák7 napsal:

Cyklista v protismeru být vodorovným dopravním značením vyznačen nemusi- většinou se to tam ani nevejde legálně. V Praze je to bohužel výmysl mocné lobby a tvoří se to i přes nesouhlas Policie. 

Vzdy platí, že vzájemná ohleduplnost je na místě a občas je to i sranda ( před měsícem jsem jednu stanovil, ale jaksi se zapomnělo odstranit celé původní značení a to jelito, co to prosadilo přes nesouhlas nás i policie si tam rozbil hubu. Já se moc pobavil a je mi jedno, že si někdo bude myslet, že jsem nepřející). 

Jasně, ale musíš tam mít alespoň svislou značku... Aby to nevyznělo blbě... já osobně proti normálním cyklistům ve městě nic nemám. Ostatně do práce občas na kole jedu. Ale dost mi vadí ta nevyrovnanost - reálná práva / povinnosti řidiče vs cyklisty... a nic se s tím nedělá..

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Který hovado nechalo přemalovat jednu z nejvytíženějších výpadovek z Prahy - Chlumeckou na 4 proudovou - 1 x pěší, 1 x cyklisti, 2x auta - včera jeli 3 cyklisti za sebou, objížděl je kamion a zabráno vše 🤬

Hlavně pruh pro pěší nechápu, když vede v podstatě odnikud nikam a rovnoběžně s ním ve vzdálenosti cca 10 m vede chodník po tubusu metra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, safi napsal:

Jasně, ale musíš tam mít alespoň svislou značku... Aby to nevyznělo blbě... já osobně proti normálním cyklistům ve městě nic nemám. Ostatně do práce občas na kole jedu. Ale dost mi vadí ta nevyrovnanost - reálná práva / povinnosti řidiče vs cyklisty... a nic se s tím nedělá..

Právě že dělá, bohužel. To bys koukal. Teď je řidič lovná zvěř a cyklista je pan- ty cyklisté v protisměru jsou toho důkazem a to se tuhle blbost snaží dotlačit do sněmovny, aby byla možná všude i bez značky. A to je jen první vlaštovka. Sám jezdím na kole docela dost, ale tohle mi vadí 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 50 minutami, Irwinek napsal:

Který hovado nechalo přemalovat jednu z nejvytíženějších výpadovek z Prahy - Chlumeckou na 4 proudovou - 1 x pěší, 1 x cyklisti, 2x auta - včera jeli 3 cyklisti za sebou, objížděl je kamion a zabráno vše 🤬

Hlavně pruh pro pěší nechápu, když vede v podstatě odnikud nikam a rovnoběžně s ním ve vzdálenosti cca 10 m vede chodník po tubusu metra.

Magistrát. Jojo, moc pěkný to tam bude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...