Přejít na obsah

Jak je to s placením cla a dph při dovozu hodinek?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 951
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Já jsem koupil použité hodinky (bez boxu, dostal jsem jen hodinky v obálce) na Ebuy bez platby import charges, t.j. cena hodinek + poštovné a naštěstí to prošlo viz doručenka.

Prodejce udal sám od sebe nižší cenu než byla skutečná. Napsal jsem mu, že mu děkuji a on mi napsal, že rád dělá šťastné kupující - no čuměl jsem.

Jestli to některé poctivce pobuřuje, že jsem unikl celní správě, tak ať mi to prominou.

Při nákupu na Ebuy ze třetích zemí, konkrétně USA jsou u některých inzerátů uvedeny dovozní poplatky, které se platí hned při transakci a pak už není žádný doplatek v ČR a doručení je dost rychlé i přes zasílání GSP - kterou Ebuy provozuje.

Když jsem se pak díval na účet PayPal, tak tyto poplatky  byly vždy cca 30-33% z ceny.

Jen nevím, proč se mi na PC tyto dovozní poplatky nezobrazují a u stejné nabídky v aplikaci Ebuy v telefonu jsou zobrazované.

Obrázek nějaké nabídky z USA je práve z telefonu.

post-26308-0-21317300-1514096257_thumb.jpg

post-26308-0-54157500-1514097333_thumb.jpg

Upraveno uživatelem husakmartin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neplatit clo a DPH při dovozu je blbé a řekl bych, že hledat cestu jak s tím "vyběhnout" sem ani nepatří. Ale jde to i jinak. Před pár dny jsem udělal nákup na www.lightinthebox.com ... nějaký velký čínský shop s elektronikou, fotopříslušenstvím atd. Synátor chtěl nějaký stabilzační doplňky k focení a ty co měli v tomto shopu mají nejlepší hodnocení. Nákup byl za cca 5000,-, platba PayPal, doprava DHL Express, dodání do 4 dnů. Při nákupu jsem zaškrtl za cca 300,- volbu "vrátit případné celní a další poplatky" s tím, že uvidím co se stane. Samozřejmě mi na DHL vyměřili clo a DPH plus výměrné na něco přes 2000,-. Včera jsem poslal do číny emailem potvrzení o zaplacení ... a dnes mi na PayPal účet přišel refund v plné výši ... docela jsem hleděl ...

Tohle jsem nepochopil. To clo a dph zkasnul cesky stat za dovoz. Jak ti to mohli vratit z ciny refundem..?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem koupil použité hodinky (bez boxu, dostal jsem jen hodinky v obálce) na Ebuy bez platby import charges, t.j. cena hodinek + poštovné a naštěstí to prošlo viz doručenka.

Prodejce udal sám od sebe nižší cenu než byla skutečná. Napsal jsem mu, že mu děkuji a on mi napsal, že rád dělá šťastné kupující - no čuměl jsem.

Jestli to některé poctivce pobuřuje, že jsem unikl celní správě, tak ať mi to prominou.

Při nákupu na Ebuy ze třetích zemí, konkrétně USA jsou u některých inzerátů uvedeny dovozní poplatky, které se platí hned při transakci a pak už není žádný doplatek v ČR a doručení je dost rychlé i přes zasílání GSP - kterou Ebuy provozuje.

Když jsem se pak díval na účet PayPal, tak tyto poplatky  byly vždy cca 30-33% z ceny.

Jen nevím, proč se mi na PC tyto dovozní poplatky nezobrazují a u stejné nabídky v aplikaci Ebuy v telefonu jsou zobrazované.

Obrázek nějaké nabídky z USA je práve z telefonu.

Uvědomuješ si, že máš hodinky od Michaela Baye? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle jsem nepochopil. To clo a dph zkasnul cesky stat za dovoz. Jak ti to mohli vratit z ciny refundem..?

Oni mi nevrátili clo a DPH, ale poslali mi na účet zpět částku ve výši těchto poplatků. Stačilo jim naskenovat doklad o výši platby ... taky pořád nechápu, že se jim to vyplatí, ale co už. Stát jsem neošidil a náklady na poplatky nesl prodejce v číně :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oni mi nevrátili clo a DPH, ale poslali mi na účet zpět částku ve výši těchto poplatků. Stačilo jim naskenovat doklad o výši platby ... taky pořád nechápu, že se jim to vyplatí, ale co už. Stát jsem neošidil a náklady na poplatky nesl prodejce v číně :)

Tak to je luxusni zakaznicka sluzba. Cina prekvapuje..
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na CW este 10% dole - code HOLIDAYDEALS.

Jedny Seika mam na ceste. Uvidime ci mi ich colnica zastavi...

Taaakze moje prve automaty - Seiko SNZG11K - presli bez preclenia.

Zabalene v bublinkovej folii v malej cervenej tasticke a s deklarovanou sumou 32 USD na obalke. Zarucak, manual prilozene.

Odoslane 17.12. zo Singapuru. Vzhladom na sviatky povazujem dobu dodania za dobru. Na SK boli od 2.1., no nasej poste ide vzdy vsetko pomaly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...

Jak je to s placením cla a dph při dovozu hodinek?

 

Při dovozu ze členských států Evropské unie se DPH ani clo nevyměřuje.

 

Při dovozu ze zemí mimo EU se vyměřuje 19% DPH z deklarované ceny, clo je 4,5% avšak maximálně 0,8 ? za kus a v praxi se často ani nevybírá.

 

Kurýrní služby jako Fedex/UPS proclí vaši zásilku vždy a zaplatíte poplatek cca 400,- za vystavení JSD a projednání na celnici. Pokud vaše zásilka jde některou ze služeb "normální" pošty, existuje určitá pravděpodobnost, že proclena nebude (zásilky do cca 50USD se neproclívají některé zásilky i při vyšší deklarované hodnotě projdou bez povšimnutí). Pokud bude zásilka vyčleněna k proclení, pošta vás vyzve k doložení celní hodnoty, stačí poslat prohlášení mailem - pokud bude přiložena faktura, k proclení může dojít bez výzvy k doložení celní hodnoty. Poplatek za proclení pošta nevybírá. Výše uvedené se týká pouze dovozu neobchodního zboží pro soukromou osobu.

 

Důležitý odkaz: celní sazebník

Z praxe viem, ze sa plati len dph 20%

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oni mi nevrátili clo a DPH, ale poslali mi na účet zpět částku ve výši těchto poplatků. Stačilo jim naskenovat doklad o výši platby ... taky pořád nechápu, že se jim to vyplatí, ale co už. Stát jsem neošidil a náklady na poplatky nesl prodejce v číně :)

Je to nepochopitelné,ale žena má stejnou zkušenost. To co zaplatila poště jí vrátili,dokonce aniž by platila něco navíc. Šlo o nějakou šminkárnu...

Dokonce onen poplatek byl cca 40% ceny zboží,trochu socik :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj nemate nekdo zkusenost prosim pri nakupu z "dutyfreeislandshop.com"??Fa se tomu verit?Dekuji..

 

Odesláno z mého LG-H870 pomocí Tapatalk

Ano, bez problémů, nějaké hodinky odtud má asi 1/2 fóra... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...