Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Odesláno

David Bredan v aBlogtoWatch na jaře představil nové Blancpain Fifty Fathoms Bathyscaphe Quantieme Annuel. Čekal jsem, že se o tom tady někdo fundovanější než já zmíní, ale nic jsem neobjevil.

 

Blancpain se svou kultovní řadou Fifty Fathoms provádí to samé, co Omega s řadou Speedmaster. Ale zatímco Omega jde především cestou hitech materiálů nebo barevně odlišených limitek, u Blancpainů do toho šlapou pořádně - kultovní potápěčské hodinky vybavují funkcemi jako je flyback chrono, moonphase, tourbillon... a do téhle kategorie patří i nový day-date-month model. Koneckonců se stačí podívat na rozmístění tří kalendářních oken na cifru, aby bylo každému jasné, na jakou klientelu model míří. Potápěči obvykle košile nenosí :)

 

Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma.

Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím.

 

Článek s více fotkami: https://www.ablogtowatch.com/blancpain-fifty-fathoms-bathyscaphe-quantieme-annuel-watch/

Odesláno

Však mě Maxeli z týhle kategorie taky berou šedý Bathy Flyback, ačkoliv je chrono pod vodu pitomost.

Odesláno

@ exiztence: Normálně zastávám taky spíš tenhle puristickej názor, ale zrovna u Bathyscaphe mi esteticky přijdou základní tříručky strašně prázdný, díky malým indexům po obvodu cifru. A umístění datumky se mi nelíbí vůbec. U chrona se oba zmíněný problémy hezky ztratí; cifr je vyváženej, umístění data dostává logiku, a průhled skrze dýnko člověk hodinkám rád odpustí kvůli kráse strojku nebo si to zdůvodní kontrolou vodotěsnosti :)

Odesláno (upraveno)

V tomhle pouzdru v různých velikostech jsou všechny moderní Bathyscaphe. Já si zkoušel 43mm chrona flyback v titanu a to pouzdro je skvělé. Hrany mají mikrorádius, jeví se to jako ostrá hrana, ale neřeže to. Nosí se pohodlně. A povrchovka (říkám tomu metličkový brus, nevím, jak se správně jmenuje) je naprosto famózní.

 

https://timeandtidewatches.com/blancpain-ocean-commitment-bathyscaphe-flyback-chronograph/

 

Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma.

Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím.

 

Edit: překlepy

Upraveno uživatelem martar
Odesláno

To vypada hodne zajimave. Zkousel jsem si trirucky 43mm (nebo kolik maj) a paradoxne nejsou zas tak prerostle, jak by se mohlo zdat. Loni BP predstavil FF 38mm, ale na ty jsem zatim nikde nenarazil. Ty by me hodne zajimaly.

Odesláno

Predpokladam, ze materialy a spracovanie bude na jednicku, ale celkovo mi to prijde dizajnovo velmi divne a nevyvazene.

 

Rozmiestnenie a tvar okienok na kalendarove indikacie vzhladom na kruhy vsade inde....nejak sa to cele bije. Predpokladam, ze keby tam bolo logo Winner, Sinobi alebo nieco podobne, tak by to vacsina ludi ohovorila :photo:

Odesláno

Tak pro mě zase nic. Celkem poctivě se k celý řadě Fifty Fathoms, coby nezpochybnitelné ikoně, snažím najít cestu, ale nějak to furt nejde. Bohužel ani tenhle model na tom nic nezměnil. Takže pokud Blancpainy, tak jedině něco z řady Léman, ideálně "obyčejný" Aqua Lungy.

Odesláno (upraveno)

Tak pro mě zase nic. Celkem poctivě se k celý řadě Fifty Fathoms, coby nezpochybnitelné ikoně, snažím najít cestu, ale nějak to furt nejde. Bohužel ani tenhle model na tom nic nezměnil. Takže pokud Blancpainy, tak jedině něco z řady Léman, ideálně "obyčejný" Aqua Lungy.

Na Tvou ruku by mohly bejt fajn tyhle klasický FF s velikostí 40,3 mm.

 

https://www.blancpain.com/montre/5008-1130-b52a

 

Ale chápu, že může vadit ten terčík hlídače vlhkosti... a cena :) škoda, že v tý velikosti podle jejich stránek nedělají víc klasických modelů. Pro mne je to ale jedno, 40 mm je málo, 45 mm je dost. Ve 43 mm dělají jen Bathyscaphe.

Upraveno uživatelem martar
Odesláno (upraveno)

Njn, jenže klasika má datumku na půl pátý, což stejně jako martar obecně moc nedávám. Takže pro mě fakt leda tohle https://www.blancpain.com/montre/2850b-1130a-64b ale to už jsem děsně off topic, takže radši končím.

 

Edit: nějak zlobí odkaz, takže mám na mysli tyhle:

 

GRANDE DATE ? AQUA LUNG?? Calibre 6950,Remontage automatique.Edition limitée ? 2005 pi?ces

Upraveno uživatelem warann
Odesláno (upraveno)

Ale to jsou myslím všechno hodinky s diametrem 45 mm, což vzhledem k relativně malé výšce dělá z hodinek na zápěstí lívanec..jinak ty Tribute FF AquaLung jsou moc fajn, a rotor ve tvaru ulity loděnky je krásná třešnička na dortu.

 

Edit - sorry, to nylo na předchozí modely FF. Léman AquaLung je něco jinýho samozřejmě.

Upraveno uživatelem martar
Odesláno

V tomhle pouzdru v různých velikostech jsou všechny moderní Bathyscaphe. Já si zkoušel 43mm chrona flyback v titanu a to pouzdro je skvělé. Hrany mají mikrorádius, jeví se to jako ostrá hrana, ale neřeže to. Nosí se pohodlně. A povrchovka (říkám tomu metličkový brus, nevím, jak se správně jmenuje) je naprosto famózní.

 

Edit: překlepy

 

Díky za info, povrchovka super, ale z praktického hlediska se mi ty nezaoblené hrany nelíbí.

Odesláno

Dušák (Kvedu) je servisuje, jestli je prodává nevím, asi jo. Každopádně když jsem o nich předloni uvažoval, šel jsem do butiku Azra na Staromáku, měli tam ještě Ulysse Nardin.

Návštěvník Kamil
Odesláno

Jsem konzerva. Líbí se mi klasické FF a jejich reedice. Cpát do toho věčný kalendář, turbo a jánevímco mi nesedí. Blancpain mi tím trochu připomíná Elton, taky je to furt dokola a začínají být otravní.

  • po 5 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...