Přejít na obsah

Jak s agresivními řidiči?


Doporučené příspěvky

Co se týče pomalejch řidičů na dálnici, pokud někdo rychlejší jízdu nezvládne, jede logicky pomalu. Někomu se může jevit nebezpečnej, ale pokud se bude nutit  k rychlejší jízdě, třeba někým co se mu lepí na prdel, tak bude akorát vyhukanej a  bezpečnější to určitě nebude. Starej děda prostě nezvládne jízdu jako mistr volantu co jezdí denně a najede 50 tisíc ročně. A pokud někdo takovej předjíždí rychlostí 130 km/h a někdo jiný potřebuje porušovat předpisy a připadá mu to jako pomalá jízda, tak holt musí přetrpět, že to trvá poněkud déle. A pokud toto vyprovokuje někoho k různým agresivním excesům, tak ať se zamyslí nejdřív nad sebou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 166
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Historka z dnešního večera. Jedu domu z práce, už to mám kousek. Přede mnou se táhne dědek, jede na 50 asi tak 25. Jedu za nim, nelepim se. Dědek z ničeho nic slapne na brzdu a zastaví. Zastavím za nim. V protisměru dvě auta. Ty projedou a dědek se opět rozjede. Jede max 20. Vidím tak na 400 m před sebe, nic nejede, přerušovaná čára, rovna silnice. Dam levej blinkr a začnu předjíždět. Když jsem vedle dědka, začne do me najíždět. Jsem oprenej o klakson, stejně to do me opře. Zastavím na místě, kde nikoho nebudu blokovat, zrcatko naruby, odreny dveře. Dědek zastavi za mnou, vylejza, prohlíží si škody na svém 15 let starém Peugeotu.

 

Já: Si děláte prdel? Co to mělo bejt?

Dědek: Tady me nemáš co předjíždět!

Já: Z jakyho důvodu? Proč bych nemohl?

Dědek: Tady se nesmi.

Já; ??? důvod?

Dědek: Já jsem dával blinkr.

Já: Jako kam?

Dědek: Byla tam díra, chtěl jsem ji objet, tak jsem dal blinkr.

Já: Ale to už jsem byl vedle vás.

Dědek: Dával jsem blinkr. To je tvoje vina.

Já: Že dáte blinkr, neznamená, že můzete začít zatáčet a poslat mi to do auta.

Dědek: Tady nemáš co předjíždět, je to tvoje vina

Já: Děláte si ze mě srandu?

Dědek: Tak zavoláme policajty.

Já: No klidně

Dědek: Já jsem dával blinkr.

Já: Se ale nejdřív musíte podívat kolem sebe a do zrcátek, jestli můžete změnit směr. Blinkr neznamená, že to můžete poslat kam chcete.

Dědek: Tak jsem tě měl asi ve slepým úhlu.

Já: Takže jste mě neviděl, že vás predjizdim. Vy jste tu moji obludu neviděl v zrcatku? Za celou dobu..? Jedu za vama už asi kilometr.

Dědek: Ne, tady nemáš co předjíždět.

Já: Takže já zavolám ty policajty a jestli jim řeknete to, co teď mě, tak máte slušnej flastr.

Dědek: To asi to horko.

Já: Nebudu tady v tom vedru čekat dvě hodiny na policajty. Nazdar.

 

Omlouvám se za spoustu keců, ale někomu to říct musím.

Co s dědkem. Zrcatko jsem obrátil zpátky, dveře nechám zejtra rozleštit a kašlu na to. Měl jediný štěstí, ze po prvotní agresi pomalu měknul..až mi ho bylo nakonec skoro líto. Ale ne..poradně mě na.ral. Ale co bych si na něm vzal. Přitom by stačilo jenom Sorry, jsem blbej, omlouvám se..a mohli jsme to vyřešit uplne v klidu. A to je cely to, o čem jsem mluvil. Lidi řídí tak při nejlepším napůl, ignorace, já jedu a vy jeďte za mnou a hotovo, nezájem co se děje kolem, pouzivani mozku nula a když udělaj kiks, tak vás ještě seřvou. No několik panáků rumu jsem do sebe musel doma nalejt..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně třeba přijde, že to lepení se na zadek poslední léta ubylo. Většinou se mi poslední dobou stává, že auto za mnou jede s odstupem než předjedu nebo ten přede mnou předjede, zařadím se nebo zrychlím a v klidu. Samo ti blbove furt jsou, třeba mám štěstí, že ne zrovna za mnou.

A nálepky "Jiříček a Kačenka", to bych blil, jak si to může na auto někdo dát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pasivní agrese není bonmot, ale diagnóza. Chovají se tak třeba vychovávači, kteří jedou tachometrovych 130 na dálnici v levém a odmítají uhnout, přestože jim v tom nic nebrání a tím ti dávají lekci. Nebo ti, co dělají v koloně kilometrové mezery, jedou na viceproudé silnici vedle druhého auta a znemožní ostatním předjíždět, nenechají prostor pro objetí při odbočování, nenechají tě zazipovat a delaji, ze te nevidí atd. Aktivní agresor by tě vybrzdil nebo se s tebou začal honit. Nevím, co je na tom tak nepochopitelného.

Upraveno uživatelem dawe009
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Člověče v jiném vlákně píšeš o přestupku, jehož společenská nebezpečnost je nulová, nechci to tam zasírat, tak se Tě zeptám tady: Jak se takové přestupky poznají? Podle toho, že když si je spáchal (píšu to v souvislosti s oním diskutovaným rychlým předjížděním, nemluvím o močení v parku), se zrovna nic nestalo? Nebo? Tudíž se nemají postihovat, hlídat, nebo jak jako? Ono totiž dost přestupků v provozu na pozemních komunikacích může vést ke smrti. To, že jsou soustavně páchány, nehlídány a ve velké většině dotyčnému projdou, neznamená snad, že nejsou nebezpečné. Otázka pak ještě je, co má znamenat "společensky". A ten Ivanův příspěvek, který onu diskuzi vyvolal, je přesně o fenoménu vzájemného chování lidí - účastníků silničního provozu. To je bohužel u nás dost špatné, kor na silnicích.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak třeba jízda 160 km/h po dálnici v autě v dobrém technickém stavu není nebezpečná. Společenská nebezpečnost nějakého jednání = dělám něco, co může ublížit (na zdraví či majetku) nejen mě, ale také někomu jinému. Zmíněná jízda 160 na dálnici není nebezpečná ani pro mě ani pro nikoho jiného. Myslím, ze všichni takové úseky známe, neříkám ze to platí pro každý kilometr našich dálnic. A ano, myslím si, ze jednání které není společensky nebezpečné by se nemělo postihovat. Měření na dálnici je velmi jednoduché, proto to taky dělají. Nějaká naše bezpečnost jim je fuk. Jinak by hlídali úplně jiné věci. Třeba nedání přednosti v jízdě apod., ale to není tak jednoduché..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Společenská nebezpečnost nějakého jednání = dělám něco, co může ublížit (na zdraví či majetku) nejen mě, ale také někomu jinému.

A to Ivanovo předjíždění kamionu a osobáku na 50, v zákazu předjíždění; rychlostí okolo 140km teda je, nebo není společensky nebezpečný?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebyl jsem u toho, nevím. Občas úředníci nakreslí čáry na místa, kde to nemá žádný smysl. Pokud tam bylo vidět daleko dopředu a předjížděcí manévr trval kratší dobu, než se to mohlo změnit, nikdo nebyl omezen ani ohrožen, pak to společensky nebezpečný nebylo. Předpokládám, ze Ivan je inteligentní člověk, který si to dovedl před započetím takového chování zhodnotit. Ale jak říkám, nebyl jsem tam, nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Vrátil bych vlákno zpět k tématu "jak s agresivními řidiči"... taky vozíte ve dveřích kalenej teleskop?

Většinou mám v kufru mačetu Tramontina, 3kg kladivo, slušně ostrou tyčku, která se dá použít jako oštěp. Ale tak nějak z titulu profese :-) ne na lidi. I když byla jednou situace, že brácha jedoucí se mnou pronesl: "Měl bys tu mačetu mít ve dveřích". Bylo to ale kvůli vlastní sebeobraně, ne že bych na toho vola, co se nám rozpřahoval do okýnka, vyběhl já.

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

geometr: Nějak mi nejde do hlavy, jak může být plná čára, pak skončí (tedy chápu to tak, že začne přerušovaná) a zároveň je tam značka zákazu předjíždění - tedy jde vodorovné značení proti značce - neznám takový úsek a podle mě si tu značku policajti vymysleli), ale máš pravdu, píše to tam (tedy píše že mu to policajti řekli, ne že tam ta značka doopravdy byla).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...