Přejít na obsah

Výroba winderu


Roumec

Doporučené příspěvky

no jo, já jsem bral energii záření a neuvažoval jsem o kvantovém chování.
Excitovat elektrony stroncia na vyšší hladinu je zjevně něco jiného, než vyrazit elektron z pn přechodu na křemíkové podložce.

zdar

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 192
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jo. jde o to, že systém Citizen bere údajně i světlo umělé v místnostech a tak, ostatní prý jen sluneční spektrum.

Tak třeba mají systém doplněný dalším zdrojem elektronů kromě PN přechodu na křemíkové podložce.
Každopádně je mám teprve půl roku a nejsou ani každý den venku z krabičky - jsou to moje pracovní, ženě dosud neukázané,
doba je zlá a neuvážené investice nejsou zrovna vítané. A trčím na homeoffice… Zítra tomu dávám šanci, jeden slunečný den a na pár dné je vystaráno ;o)

Ale každopádně, jsou to krasavice. Jen mne mrzí, že dvanáctka nemá dvojitý index, nebo tak, ale to je jen odpustitelná slabinka ;o)

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám, že diskuse se trochu odklonila :D.

 

Sodekcz, dělám na tom jak vzteklej. Docela se to pohlo, dlouho nás trápilo jak vyřešit, aby se buben kterej je vlastně vodorovně, né zešikma, jak u některých výrobců, neprohýbal. Jsou

tam celkem velký síly a s mýma planet ocean to celkem pružilo. Každopádně vyřešené, je tam hřídel 5mm průměr, na ní 2 ložiska ocel/keramika a motor to točí převodem zboku aby na něm nebylo žádný namáhání. No srandy kopec :).  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[mention=35352]eifell3[/mention] docela by mě teď zajímala odborná diskuze o správných vlnových délkách s [mention=26308]husakmartin[/mention] , který mě docela peskoval za to, když jsem vyjádřil jakousi míru pochybnosti o tom, jestli UV složka dostatečně účinně nabíjí soláry.
Clanku je na googlu dostatek
https://www.ossila.com/pages/solar-cells-theory#spectrum
Dost me prekvapila vlnova sirka dnesnich panelu. :)
Ja jsem si delal jednoduchy test s levnou solarni hrackou, jde k tomu pouzit i stara solarni kalkulacka bez baterky. Predmet strcim pod zarivku nebo pod halogenovou zarovku. I pri odbobne vzdalenosti a svetelnem vykonu zdroje byly vysledky ve prospech tepelneho zdroje. Jednalo se o levny panel se spatnou frekvencni charakteristikou, dnesni moderni panely, jak je videt v článku maji mnohem sirsi spektrum.

Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 4 týdnech...
  • po měsících...
  • po měsíci...

Ahoj, 

přesně naopak, ta hřídelka má osazení, je vražená do těla a stažena natvrdo s druhou stranou šroubem. Na samotné hřídelce jsou potom dvě ložiska a na nich je ten válec jak je vidět na fotkách, co jsi citoval. Hrál jsem si s tím celkem dlouho a pokud dáš ložiska do těla a válec přímo na hřídelku, bude to strašně házet. 

 

 

WhatsApp Image 2020-10-02 at 21.28.25.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nn,šlo mi o to,že podobně jsem to měl na windru já a po asi dvou letech šel do kytek. Bylo to právě blbým uložením. Vlastním spíše větší hodinky na tahu,tudíž velká váha a tím dost namáhaná osa hřídele na střih. Časem to začalo házet a šlo to do kytek

Tak mě právě zajímalo jak to máš uděláno

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, Juraj11 napsal:

Nn,šlo mi o to,že podobně jsem to měl na windru já a po asi dvou letech šel do kytek. Bylo to právě blbým uložením. Vlastním spíše větší hodinky na tahu,tudíž velká váha a tím dost namáhaná osa hřídele na střih. Časem to začalo házet a šlo to do kytek emoji53.png

Tak mě právě zajímalo jak to máš uděláno emoji846.png

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Vše bude určitě ok, strávil jsem nad tím hroznýho času a tohle uložení vydrží na věky, hlavně ta hřídel je hodně naddimenzovaná a žádné bláto. Kdybych vzal max dovolené napětí na střih, že bude 300Mpa a to šetřím, pokud bych na to pověsil kilo při 16mm2 přůřezu nám to dá 0,625Mpa tj bezpečnost cca 480. Co jsem měl čest rozebrat třeba swiss kubik, tak ten spoj je hrozně krátký. Tady mám na 20mm 2 keramický ložiska, takže ni ten válec nejde vůbec na ohyb. :) Popravdě jsem to teď rychle spočítal na základě tvého dotazu, protože by mě nikdy nenapadlo, že na normálně udělaném zařízení je tohle vůbec možné :D. Můžu se zeptat co jsi měl? Případně jestli máš nějakou fotku incidentu? Průběžně jinak testuji se svýma Planet ocean 8500 big size který mají na tahu 220g.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Moc díky za podporu! Vážím si toho moc, jak sem psal výše, urval sem si sousto jak kráva, ale jestli to klapne, business na tom postavit určitě půjde. Korona teď dala trochu stopku obrábění, ale jinak pomali suneme. Keramická ložiska jsou na cestě z Číny tak se pořád něco děje. V mezičase mě zaujala cena téhle blbiny. Možná další produkt ale za lidskou cenu 😁 https://iflwatches.com/product/rose-portoro-watch-stand-two-watches/

Upraveno uživatelem Roumec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...