Přejít na obsah

Prim Orlík II DLC


Karel Horčík

Doporučené příspěvky

Zdravím.

Po asi 3 letech rozhodování a půl roce obrážení obchodů jsem se konečně rozhoupal a prošel jsem si celým procesem koupě novodobých Orlíků.

Dnes jen první dojmy, recenze později, to až získám nějaké zkušenosti.

 

První dojmy

Nákup samotný proběhl hladce, pouze protahy s čekáním na dodání. Nemají to nikde skladem...

Nekázanka je dobrý obchod a pánové tam jsou profíci.

 

Hodinky jsou v dřevěném boxu vloženém do papírové krabice. Hodinky samotné jsou v černé pěnové hmotě.

Celé balení působí lacině. Tady se evidentně neutrácelo. Jsou to sice docela poctivé materiály ale provedení není valné. Dřevěná krabice je jak od laciných příborů, pěnová vložka vypadla ven přímo v obchodě. člověk nevolá po mahagonu ale krabice by měla mít alespoň odpovídající povrchovou úpravu, pěnová výplň by mohla být potažená textilií... Jenom pár korun na víc.

 

Hodinky samotné jsou působivé. Dávají o sobě vědět jak v krabici či na stole, tak na zápěstí. A to DLC úprava v černé barvě, v porovnání s nerezovým, bronz či titan pouzdrem je nejméně výrazná.

Hodinky mají příjemný heft, nejsou lehké ale neobtěžují nadměrnou váhou. pouzdro není nadměrně vysoké, I na mém mírně větším zápěstí nedělají problém košili. I díky nožkám pro řemen trčícím z pouzdra je to ale zcela jistě větší kus.

Zpracování pouzdra hodnotím pozitivně, jsem strojař a živím se prací s ocelí. Tohle je slušně vyrobený kus materiálu. Nicméně. Neřekl bych že působí luxusně, že by to na první pohled vzbuzovalo pocit typu "á pozor, tohle nebylo levné". Je to dle mě způsobeno zejména ostrými hranami a volbou struktury a drsnosti povrchu.

Barva pouzdra není zdaleka tak tmavá jak to vypadá na webu výrobce. Více připomíná extra tmavou šedou, než černou.

Řemen mi nevyhovuje. Můj první dojem z něho je hrozný. Sportky mají řemen příjemnější. Půjde dolů (že pane Zrno?!

post-47406-0-70110100-1574892113_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 40
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Stěžejky mají zakáplé Locktitem. Nedoporučují výměnu doma.

Lumi je směšná. Takhle špatné žádné moje další hodinky nejsou. Budu reklamovat.

Nicméně.

Instantně si mě získaly. Ve Škodě se kdysi říkalo "Černá je magická". Je to jedna z těch věcí, kterou musíte mít v ruce, vidět na vlastní oči aby jste ji pochopili. V reálu působí lépe než na fotkách.

Jde o celkový tvar pouzdra, příjemnou váhu, přesnost a lehkost odečtení času, DLC strojek, ostré hrany.

Už koukám po dalších...

Více foto a informací později.

Upraveno uživatelem Karel Horčík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lumi bych neresil. Nemyslim, ze jiny kusy ji budou mit lepsi, budes se s nima jen dohadovat, v obchode s tim bezradnej prodavac nic nezmuze, mximalne to vezmou na posouzeni, ale vysledkem bude jen to, ze budes nejakej cas opet bez nich, nic se nevyresi a jen ti to radost z nich zkazi. Nejsou to Seika, ktery svoji lumi oslnujou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No právě, tak jsem myslel svou otázku, protože moc dobře vím, že o "svítivosti" lumi se firmy moc nezmiňuji. V případě tohoto modelu jsem na stránkách Eltonu dohledal pouze: ... Další specialitou designu je černý číselník s tmavě šedými iluminovanými indexy. ... Tedy odtud pramení má otázka, co chce vlastně reklamovat. Lumi tam je, šedá asi taky. A tím to hasne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nákupem v Eltonu to teprve začíná... přeji hodně štěstí, to budeš potřebovat. Když ho mít nebudeš, tak pak pevné nervy...

historka spjatá s Orlíky Emana2208 by měla patřit do povinné četby před nákupem.

Hodíš sem prosím odkaz na tu historku? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co chceš na té lumi reklamovat?

Věc se má tak, že jsme o tom před koupí mluvili. Mluvili jsme o tom, že tento číselník je oproti standartu utlumen šedou barvou, aby to ladilo. Nicméně moje první dojmy jsou negativní, prostě to je velmi nevýrazné iluminace. Včera jsem mluvil s prodejcem, třeba něco vymyslí

Tak jako tak, myslím že je důležité aby od nás, zákazníků výrobce dostával odezvu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lumi bych neresil. Nemyslim, ze jiny kusy ji budou mit lepsi, budes se s nima jen dohadovat, v obchode s tim bezradnej prodavac nic nezmuze, mximalne to vezmou na posouzeni, ale vysledkem bude jen to, ze budes nejakej cas opet bez nich, nic se nevyresi a jen ti to radost z nich zkazi. Nejsou to Seika, ktery svoji lumi oslnujou...

Máš pravdu, nikam to posílat nechci. Ale trochu je potrápím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...